• ارتقای رشد منفی 10 درصدی صنعت قبل از دولت یازدهم به مثبت 5 درصد در 5 ماهه امسال/افزایش 23 درصدی تقاضا برای ایجاد واحدهای صنعتی در 9 ماهه 96

   وزیر صنعـت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی نظرآباد:

   ارتقای رشد منفی 10 درصدی صنعت قبل از دولت یازدهم به مثبت 5 درصد در 5 ماهه امسال/افزایش 23 درصدی تقاضا برای ایجاد واحدهای صنعتی در 9 ماهه 96

   ارتقای رشد منفی 10 درصدی صنعت قبل از دولت یازدهم به مثبت 5 درصد در 5 ماهه امسال/افزایش 23 درصدی تقاضا برای ایجاد واحدهای صنعتی در 9 ماهه 96

   وزیر صنعـت، معدن و تجارت گفت: افزایش صدور جوازهای تأسیس نشانگر میل به سرمایه گذاری در کشور است و علیرغم مشکلات موجود اما تقاضا برای ایجاد واحدهای صنعتی در 9 ماهه اول امسال 23 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشت.

   به گزارش شاتا، محمد شریعتمداری در مراسم افتتاح شرکت "آبا طعم پرشین" در شهرک صنعتی نظرآباد با بیان این مطلب، تصریح کرد: به لطف الهی و علیرغم همه محدودیت‌ها و مشکلات ایجاد شده برای توسعه کشور در سال‌های گذشته صنعت کشور به خصوص در دوره حدود چهارساله از ابتدای دولت تدبیر و امید، روند روبه رشد خود را آغاز کرده است و رشد منفی 10 درصدی بخش صنعت قبل از دولت یازدهم، در پنج ماهه امسال به مثبت 5 درصد رسیده است و روند روبه بهبود خود را سپری می‌کند.

   سال گذشته 1256 پروانه بهره برداری جدید در استان البرز صادر شد

   شریعتمداری استان البرز را هفتمین پایگاه صنعتی کشور دانست و گفت: سال گذشته یک هزار و 256 پروانه بهره برداری جدید در این استان صادر شد که نشانگر زایش و رویش واحدهای صنعتی است و در سطح کشور نیز بیش از 84 هزار واحد صنعتی مشغول به کار هستند.

   رتبه اول البرز در جذب منابع لازم برای طرح رونق تولید

   وزیر صنعـت، معدن و تجارت با اعلام اینکه استان البرز در ماه‌های گذشته در جذب منابع لازم برای طرح رونق تولید و تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در رتبه اول قرار گرفته است، ادامه داد: با نرخ سود فعلی کار توسعه واحدهای صنعتی با مشکل مواجه است و نرخ بازده در حوزه صنعت، توانایی تحمل این نرخ بالای سود را ندارد.

   شریعتمداری بر کاهش نرخ بهره تا نزدیکی نرخ تورم یا تأمین یارانه سود تسهیلات اعطایی به سیستم صنعتی به عنوان دو پیشنهاد در این زمینه تأکید کرد و افزود: مؤسسات پولی و اعتباری و واحدهای بانکی علاقمند به پرداخت منابع مالی خود برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی یا فعالیت‌های تجاری زودبازده هستند، اما اشتیاق در سیستم بانکی برای پرداخت اعتبار به فعالیت‌های توسعه‌ای و به خصوص صنعتی و معدنی(به سبب بلندمدت تر بودن) محدود است که امیدواریم این مشکلات سر راه واحدهای صنعتی برداشته شود.

   فعالیت حدود 300 واحد قطعه ساز کشور در استان البرز

   وی استان البرز را پایه گذار فعالیت‌های "های‌تک" و فعال در حوزه صنایع غذایی و دارویی دانست و گفت: نزدیک به 300 واحد قطعه ساز کشور در استان البرز فعالیت دارند که به صنعت خودرو سازی کشور کمک می‌کنند. همواره 10 درصد از کارآفرینان و صادر کنندگان نمونه از این استان انتخاب می‌شوند که نشانگر وجود استعداد، رغبت و علاقه در استان البرز برای فعالیت‌های توسعه ای است.

   شایان ذکر است که امروز شنبه و در جریان سفر یک روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه معاون اول رییس جمهور به استان البرز شرکت آبا طعم پرشین( چی توز) در شهرک صنعتی نظرآباد مورد به بهره‌برداری قرار گرفت.

   این شرکت ظرفیت تولید سالیانه 15 هزارتن چیپس سیب زمینی، 3 هزار تن اسنک بر پایه سیب زمینی و یک هزار تن انواع فرآورده های حجیم شده بر پایه ذرت را دارد و از ده خط مدرن تولید این محصولات، بهره برداری به عمل آمد.

   شرکت آبا طعم پرشین با سرمایه گذاری یک هزار و 457 میلیارد ریال راه اندازی شده است که برای یک هزار و 500 نفر ایجاد اشتغال خواهد کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 212,835,103
تعداد بازدید امروز : 11,214
تعداد بازدید دیروز : 29,896
تعداد بازدید هفته : 252,085
تعداد بازدید این ماه : 758,555
آخرین به روزرسانی : 22:22  1397/09/22

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 4.0155000686646 seconds.
memoryUsage : 51402Kb