• نقشه راه همکاری‌های آینده ایران و بلاروس طراحی شده است/ به دنبال راهیابی خودروهای ایرانی به بازارهای اوراسیا هستیم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگاران:

   نقشه راه همکاری‌های آینده ایران و بلاروس طراحی شده است/ به دنبال راهیابی خودروهای ایرانی به بازارهای اوراسیا هستیم

   نقشه راه همکاری‌های آینده ایران و بلاروس طراحی شده است/ به دنبال راهیابی خودروهای ایرانی به بازارهای اوراسیا هستیم

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نقشه راه همکاری‌های آینده ایران و بلاروس که در آن راه برنامه‌های راهبردی در تمام زمینه‌های همکاری میان دو کشور تا پایان سال ۲۰۲۰ طراحی شده است، به امضا خواهد رسید.

   به گزارش شاتا، محمد شریعتمداری پس از چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بلاروس در گفت‌و ‌گو با خبرنگاران تصریح کرد: صدور ضمانت نامه‌های بین بانکی و سوئیفت میان بانک‌ ایرانی مستقر در بلاروس و سیستم بانکی این کشور برقرار شده است، اما سطح روابط کارگزاری در حد قابل قبولی نیست.
   وی با یادآوری اینکه برای فروش کالاهای ایرانی به بلاروس ۵۰ میلیون یورو از سوی بانک توسعه صادرات ایران اعتبار در نظر گرفته شده است، گفت: این اعتبار در اختیار فعالان اقتصادی ایرانی برای حضور در بازارهای بلاروس قرار می‌گیرد و امیدواریم به صورت متقابل بانک توسعه صادرات بلاروس نیز اعتبار لازم را تأمین کند.

   شریعتمداری با اعلام اینکه در سال گذشته جهش در روابط دو کشور را شاهد بودیم، افزود: در حوزه خدمات فنی و مهندسی سابقه بسیار ارزشمندی در همکاری‌های مشترک داریم و پروژه‌های بسیار ارزشمندی را صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران در بلاروس انجام دادند.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در حوزه دارویی و پزشکی پتانسیل مناسبی برای همکاری‌ها وجود دارد، یادآور شد: توافقات اولیه برای تأسیس شرکت مشترک صنایع دارویی ایران در بلاروس و همکاری‌های علمی و دانشگاهی در زمینه بهداشتی انجام شده است و یک سند همکاری امروز به امضا رسید و سند همکاری دیگری نیز در ادامه مسیر به امضا خواهد رسید.

   شریعتمداری با اعلام اینکه در این اجلاس نقشه راه همکاری‌های آینده ایران و بلاروس به امضا خواهد رسید، گفت: در این نقشه راه برنامه‌های راهبردی در تمام زمینه‌های همکاری میان دو کشور تا پایان سال ۲۰۲۰ طراحی شده است.
   به دنبال راهیابی خودروهای ایرانی به بازارهای اوراسیا هستیم

   وی با تأکید بر اینکه هیچ محدودیتی برای توسعه روابط در نظر گرفته نشده است، افزود: نقشه راه مشخص می‌کند که در همه عرصه‌ها چه گام‌هایی باید برداشته شود. به عنوان نمونه در حوزه خودرو کار خودروسازی مشترک را در بلاروس آغاز کردیم و به دنبال راهیابی خودروهای ایرانی به بازارهای اوراسیا هستیم.
   شریعتمداری در پایان گفت: بازار بلاروس برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب در حوزه راه و ساختمان مناسب و گسترده است و تلاش می‌کنیم از این بازار حداکثر استفاده را ببریم.

   هدف‌گذاری بلاروس برای افزایش حجم مبادلات تا ۵۰۰ میلیون دلار

   همچنین وزیر صنایع بلاروس نیز در سخنان کوتاهی با اشاره به گسترش مناسبات دو کشور در سال گذشته ، افزود: در حال طراحی پلنهای جدید برای مسایل تجاری و اقتصادی دو کشور هستیم و می‌خواهیم حجم مبادلات تجاری خود را تا ۵۰۰ میلیون دلار افزایش دهیم.
   ویتالی ووک گفت: مایلیم در صنعت ماشین سازی، مونتاژ و خرید و فروش ماشین آلات با ایران همکاری کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 212,835,262
تعداد بازدید امروز : 11,373
تعداد بازدید دیروز : 29,896
تعداد بازدید هفته : 252,244
تعداد بازدید این ماه : 758,714
آخرین به روزرسانی : 22:22  1397/09/22

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 3.8418200016022 seconds.
memoryUsage : 51402Kb