• محمد شریعتمداری و وزیر خارجه ترکمنستان زمان بهره برداری ازپل مرزی سرخس - سرخس را بررسی کردند

   محمد شریعتمداری و وزیر خارجه ترکمنستان زمان بهره برداری ازپل مرزی سرخس - سرخس را بررسی کردند

   محمد شریعتمداری و وزیر خارجه ترکمنستان زمان بهره برداری ازپل مرزی سرخس - سرخس را بررسی کردند

   وزیرصنعت،معدن وتجارت کشورمان که در راس یک هیات عالی رتبه سیاسی، اقتصادی و تجاری به عشق اباد سفر کرده‌است، پنجشنبه شب با وزیر خارجه ترکمنستان دیدار و با وی در مورد زمان بهره برداری از پل مرزی سرخس - سرخس گفت و گو کرد.

   به گزارش شاتا، «محمدشریعتمداری»وزیرصنعت،معدن وتجارت جمهوری اسلامی ایران و «رشید مرداف» وزیر خارجه ترکمنستان در این دیدار ضمن اظهار خرسندی از سطح روابط و همکاری‌های بین دو کشور دوست و همسایه، مسائل مربوط به چگونگی توسعه و گسترش هرچه بیشتر مناسبات همه جانبه بین «تهران» و عشق‌آباد» را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.
   براساس این گزارش آمادگی و تدارکات برای سفر آتی «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران به ترکمنستان در فروردین ماه سال 97 و نیز آغاز بهره‌برداری برخی طرحهای زیربنای به خصوص طرح پل «سرخس-سرخس» در منطقه مرزی دو کشور و نیز فعال سازی هر چه بیشتر فعالیت خط راه آهن « ایران-ترکمنستان-قزاقستان»، همکاری‌ها در زمینه انرژی، توسعه تعاملات فعالان بخش خصوصی دو کشور، برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در عشق‌آباد از دیگر موضوعات محوری ملاقات شریعتمداری با وزیر خارجه ترکمنستان بود.
   طرفین با تاکید بر پایبندی به اصول روابط حسن همجواری و همکاری‌های متقابل مفید بر وجود ظرفیت‌های عظیم در جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان جهت ارتقاع سرچه بیشتر مناسبات همه جانبه و همکاری های بلند مدت بین دو کشور همجوار تاکید کردند.
   محمدشریعتمداری»وزیرصنعت،معدن وتجارت جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه روز گذشته پس از حضور در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق اباد، با شخص رئیس جمهور ترکمنستان ، وزیر خارجه و سایر مقامات عالی رتبه دولت ترکمنستان به صورت جداگانه دیدار و گفت و گو کرد.
   شریعتمداری همچنین در حاشیه این سفر در مراسم افتتاحیه رسمی محل جدید دفتر شعبه «بانک صادرات ایران» در عشق اباد و نیز مجتمع شرکت «ایران خودرو» در پایتخت ترکمنستان و نیز سفاررت جمهوری اسلامی ایران در عشق اباد و ملاقات و جلسه صمیمی با تجار کشورمان ، شب گذشته عشق اباد را به مقصد تهران ترک کرد.
   چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران روزپنجشنبه درمحل سالن نمایشگاه سازمان اتاق بازرگانی وصنایع ترکمنستان درعشق‌آباد با حضور وزیرصنعت، معدن و تجاری کشورمان و با حضور بیش از 60 شرکت ایرانی آغاز به کار کرد وبه مدت سه روز ادامه خواهد داشت.
   همایش مشترک تجاری جمهوری اسلامی ایران وترکمنستان نیز امروز(جمعه) تا ساعت دیگر درسالن نمایشگاهی اتاق صنایع وبازرگانی ترکمنستان با حضور مقامات رسمی سیاسی و اقتصادی دولت ترکمنستان و نیز فعالان بخش خصوصی ودولتی دوکشور آغاز خواهد شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 212,834,899
تعداد بازدید امروز : 11,010
تعداد بازدید دیروز : 29,896
تعداد بازدید هفته : 251,881
تعداد بازدید این ماه : 758,351
آخرین به روزرسانی : 22:22  1397/09/22

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 4.0587120056152 seconds.
memoryUsage : 51134Kb