• تاریخ خبر: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
   زمان خبر: 11:02
   تعداد بازدید: ۳۶۳
   مهندس نعمت زاده خبر داد :

   افزایش تولید سنگ آهن به 75 میلیون تن در سال

   وزیر صنعت ، معدن و تجارت اعلام کرد : تولید سنگ آهن در کشور از 62 میلیون تن به 75 میلیون تن رسیده که همین میزان تولید برای تامین نیاز کشور باید دو برابر شود.
   افزایش تولید سنگ آهن به 75 میلیون تن در سال

   به گزارش "شاتا" مهندس محمد رضا نعمت زاده در هفتمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران افزود : در حال حاضر 1.6 میلیارد تن فولاد در جهان تولید می شود که سهم ایران یک درصد است که باید به 2 درصد برسد اما اگر بخواهیم به ده درصد برسیم، باید در بازار رقابتی تلاش کنیم؛.
   وی تصریح کرد: رشد جهانی تولید فولاد جهان در سال ۲۰۱۶ حدود یک درصد بود ولی رشد تولید فولاد ایران ۱۰ درصد اعلام شد و طبق گزارش انجمن جهانی فولاد ایران با تولید ۱۸ میلیون تن فولاد در رده ۱۶ جهان قرار دارد.
   مهندس نعمت زاده تاکید کرد :  باید روی ذخایر معدنی تمرکز کنیم تا به سهم 3 درصدی در تولید جهانی مواد معدنی دست یابیم.
   وزیر صنعت با بیان اینکه یکی دو ماه دیگر تمام کمبودها در زمینه گندله برطرف می شود، ادامه داد: در طرح جامع فولاد و برنامه راهبردی صنعت فولاد با افق 1404 رسیدن به 55 میلیون تن رقمی آرمانی نیست.
   وی افزود: جلساتی برگزار کردیم و روی کنسانتره متمرکز شدیم و امروز تعادل در صادرات برقرار شده است.
   نعمت زاده در ادامه با اشاره به ظرفیت ۲۸ میلیون تنی تولید کنسانتره در سال ۹۲ گفت: این رقم تا پایان امسال به ۴۵ میلیون تن می رسد که رشد ۶۰ درصدی خواهد داشت.
   به گفته وی، در این مدت ظرفیت تولید گندله از ۲۱ میلیون تن به ۳۵ میلیون تن، آهن اسفنجی از ۱۹ میلیون تن به ۲۷ میلیون تن، شمش فولاد از ۲۴ میلیون تن به ۳۱ میلیون تن و محصولات نوردی از ۳۱ میلیون تن به ۳۷ میلیون تن رسیده است.
   وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان اینکه قبل از دولت یازدهم نابسامانی از لحاظ نامتعادل بودن زنجیره تأمین فولاد و سایر فلزات را شاهد بودیم، افزود: در ابتدای دولت یازدهم در صدد تکمیل زنجیره تأمین فولاد برآمدیم به طوری که ظرفیت بالایی در مقاطع مختلف فولادی برای امر سرمایه‌گذاری دیده شده و در صدد جذب سرمایه‌گذاری در این حوزه هستیم.

    

   اشتراک گذاری در فارس توییتر   اشتراک گذاری در کلوب   اشتراک گذاری در کلوب   اشتراک گذاری در افسران اشتراک گذاری در google+ اشتراک گذاری در telegram

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

ساعت کار 8 الی 16

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 198,353,973
تعداد بازدید امروز : 23,902
تعداد بازدید دیروز : 38,114
تعداد بازدید هفته : 205,482
تعداد بازدید این ماه : 1,317,343
آخرین به روزرسانی : 14:55  1396/07/27

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.