• مهندس نعمت زاده در نشست برنامه اجرایی پیش‌گیری از قاچاق کالا:‌

   قاچاق را از مبدأ شناسایی و خنثی کنید

   قاچاق را از مبدأ شناسایی و خنثی کنید

   وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: پدیده شوم قاچاق موضوعی پیچیده ای است که باید از مبدأ شناسایی و سپس خنثی شود تا از تولید و اشتغال ملی حمایت شود.

   به گزارش شاتا مهندس محمدرضا نعمت زاده در نشست برنامه اجرایی پیش‌گیری از قاچاق کالا با بیان این مطلب افزود: در این راستا بایدسامانه‌های مربوط به ده کارگروه کالایی و خدماتی تشکیل شده با یکدیگرمرتبط باشند.
     وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه  باید با تدوین دستورالعمل به زبان ساده و اجرایی و اطلاع‌رسانی در سایت‌ها و جراید کشور در آن تکلیف سرمایه گذاران ، واردکنندگان ، صادرکنندگان مشخص شود گفت: همچنین باآموزش‌های سیستماتیک و اجرایی ، آنها را برای فعالیت بهتر راهنمایی کنیم.
   وی با بیان اینکه مسئول تجارت داخلی و خارجی کشور وزارت صنعت، معدن و تجارت است تصریح کرد: همه واردکنندگان باید آموزش سیستماتیک ببینند و در این کلاس‌های آموزشی و با زمان بندی و تقسیم کار آموزش‌های لازم داده شود و در صورت نیاز مربی از خارج کشور دعوت به همکاری شود.
   مهندس نعمت زاده با بیان اینکه تنها کد شناسه در پیش‌گیری از قاچاق کالا کافی نیست، گفت : پایان موضوع که همان رهگیری است باید با جدیت دنبال شود.
   وی با بیان اینکه سیگار را باید از مبدأ قاچاق با آن مبارزه و جلوگیری کرد، افزود: برای سایر کالاها نظیر محصولات نساجی و پوشاک نیز باید چند قلم خاص کالایی را مشخص و رصد شوند چرا که در گمرک میلیون‌ها اجناس متفرقه وجود داشته که قابل شناسایی در مدت کوتاه و با نیروهای کارآزموده اندک میسر نمی‌شود.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه برنامه ساماندهی تولید و تجارت صنایع نساجی و پوشاک باید به صورت یک کتابچه در سایت اطلاع‌رسانی آورده شود افزود: با این اقدام تکلیف واردکننده، مصرف‌کننده و تولید کننده با پیروی از دستورالعمل‌های جامع تدوین شده که با همفکری واردکنندگان و صادرکنندگان صورت می‌گیرد به صورت یک برنامه راهبردی چراغ راهنمایی برای واردکننگان باشد.
   وی با بیان اینکه هر گونه سهل‌انگاری در انجام برنامه‌های پیشگیری از قاچاق کالا و یا اجرای قانون‌های منسوخ گذشته می‌تواند فعالیت‌های قاچاقچیان را چندین برابر کند، افزود: با  آموزش و اطلاع‌رسانی به موقع تدوین دستورالعمل‌های ساده و روان و سایر راهکارهای کارشناسانه می‌توان تا حدود زیادی جلوی این پدیده شوم را گرفت.
   بر پایه این گزارش در این جلسه هر یک از اعضای ستاد پیشگیری از قاچاق کالا هر کدام به طور جداگانه به تشریح اقدامات انجام شده خود پرداخته و مسائل حوزه کاری خود را مطرح کردند .
   این گزارش می‌افزاید در وزارت صنعت، معدن و تجارت ده گروه کالایی برای سامانه شناسایی کالا تشکیل شده است همچنین در بخش نساجی 450 کد تعریف شده است و بیش از 30 جلسه آموزش برای اتحادیه‌های صنفی، انبارداران و تولیدکنندگان طی ماه‌های جاری برگزار شده، 300 هزار انبار خود اظهاری نموده 450 کد بین المللی 13 رقمی برای شناسایی کالا تدوین شده و همکاری دستگاه‌های اجرایی بویژه گمرک ملموس است .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 200,920,157
تعداد بازدید امروز : 59,898
تعداد بازدید دیروز : 64,833
تعداد بازدید هفته : 124,731
تعداد بازدید این ماه : 1,382,301
آخرین به روزرسانی : 18:38  1396/09/26

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 3.9588088989258 seconds.
memoryUsage : 49027Kb