• تاریخ خبر: ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
   زمان خبر: 16:12
   تعداد بازدید: ۱۸۳
   در دیدار نعمت زاده با وزیر ایالتی و سرحدات پاکستان تاکید شد :

   لزوم گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی تهران- اسلام اباد

   وزیر صنعت، معدن و تجارت و عبدالقادر بلوچ در دیدار با هم بر لزوم توسعه مناسبات تجاری و صنعتی دو کشور همسایه ایران و پاکستان تاکید کردند.
   لزوم گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی تهران- اسلام اباد

   به گزارش شاتا، محمدرضا نعمت زاده در این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوان دو کشور و نزدیک بودن موقعیت جغرافیایی، دین، زبان و فرهنگ که به افزایش توانایی‌ها و قابلیت‌ها و ارتقای سطح تجارت بین دو کشور ایران و پاکستان می انجامد گفت: تلاش می کنیم تا مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور تا یک میلیارد یورو در سال افزایش یابد.
    مهندس نعمت‌زاده افزود: حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی، اختصاصی می‌تواند به روابط دو کشور کمک ویژه ای کند.
   وزیر صنعت معدن و تجارت کشورمان با اشاره به باز کردن مرز جدید بین دو ایران و پاکستان گفت: ما مشتاق هستیم در همه‌ی زمینه‌ها روابط‌مان را گسترش دهیم و این به نفع دو کشور خواهد بود.
   وی روابط بانکی قوی را برای ارتقای روابط دو کشور بسیار مهم خواند و افزود: از سوی ایران هیچ مانعی وجود ندارد و از طرف پاکستانی خواست تا با رفع موانع موجود، سهولت درمراودات تجاری میان تجار و بازرگانان صورت گیرد.
   مهندس نعمت‌زاده با اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در پاکستان خاطرنشان کرد: هم اکنون پروژه های مهمی در حال انجام است که با همکاری دو کشور و افزایش میزان پروژه ها در زمینه نساجی و محصولات کشاورزی می تواند همکاری های خوبی صورت گیرد.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با توجه به انرژی ارزان در ایران از طرف پاکستانی دعوت کرد تا تولیداتش را در ایران انجام دهد و پاکستان صادر کند.
   مهندس نعمت زاده بار دیگر با تاکید بر اشتراکات فراوان دو طرف و حفظ روابط دو کشور و رفع موانع ، آینده دو کشور را خوش بینانه بیان کرد.
   وزیر ایالتی و سرحدات پاکستان هم در این دیدار بر ارتقای میزان تجارت دو طرف تاکید کرد.
   عبدالقادر بلوچ با بیان اینکه پاکستان در صنعت نساجی بسیار قوی است و با بسیاری از کشورهای مطرح دنیا در حال رقابت است، از همکاری با ایران در این زمینه استقبال کرد.
   وزیر ایالتی و سرحدات پاکستان با استقبال از همکاری های نمایشگاهی ،برگزاری جلسات مشترک  هرسه ماه در این زمینه را برای بررسی پیشرفت کار پیشنهاد داد.

   اشتراک گذاری در فارس توییتر   اشتراک گذاری در کلوب   اشتراک گذاری در کلوب   اشتراک گذاری در افسران اشتراک گذاری در google+ اشتراک گذاری در telegram

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

ساعت کار 8 الی 16

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 198,353,963
تعداد بازدید امروز : 23,892
تعداد بازدید دیروز : 38,114
تعداد بازدید هفته : 205,472
تعداد بازدید این ماه : 1,317,333
آخرین به روزرسانی : 14:55  1396/07/27

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.