• تاریخ خبر: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
   زمان خبر: 12:16
   تعداد بازدید: ۲۹۸
   مهندس نعمت زاده در بازدید از پنجمین نمایشگاه صنعت حمل و نقل ریلی :

   سازندگان صنایع حمل و نقل ریلی از فاینانس خارجی و صندوق توسعه ملی استفاده کنند

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از پنجمین نمایشگاه صنعت حمل و نقل ریلی خاورمیانه اظهار داشت: سازندگان صنایع حمل و نقل ریلی از فاینانس خارجی و صندوق توسعه ملی استفاده کنند.
   سازندگان صنایع حمل و نقل ریلی از فاینانس خارجی و صندوق توسعه ملی استفاده کنند


   به گزارش شاتا ، مهندس نعمت زاده افزود: برنامه دولت دوازدهم حمایت از صنعت حمل و نقل و ساخت تجهیزات و وسایل جانبی آن می‌باشد.

   وی تصریح نمود: برای توسعه صنعت ریلی و ساخت تجهیزات و وسایل جانبی آن فعالیت‌های بسیاری در کشور آغاز شده است.
   وی گفت: با توجه به تأکید دولت و مجلس نسبت به توسعه صنایع ریلی و آنچه در برنامه ششم پیش بینی شده شاهد تلاش بیشتر تولیدکنندگان ایران هستیم.
   نعمت زاده  افزود :  از لحاظ کیفیت شرکت‌های داخلی و خارجی توانسته‌اند فعالیت شان را بسیار چشم‌گیر در نمایشگاه به معرض دید مخاطبان بگذارند .
   مهندس نعمت‌زاده اظهار امیدواری کرد : امسال که با نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده تولید کنندگان کشور فعالیت بیشتری از خود نشان بدهند.
   وی خاطر نشان کرد : برای تولید واگن‌های مسافری بین جاده‌ای و باری ظرفیت خوبی در کشور وجود دارد و سازندگان می‌توانند از فاینانس خارجی و صندوق توسعه ملی برای رفع نیازهای داخلی استفاده نمایند.
   وی گفت: در مورد ریل امکاناتی در کشور  نداشتیم و از 3 سال پیش با شرکت ذوب آهن اصفهان طی جلساتی در ارتباط با ادغام پروژه‌های سرمایه گذاری مذاکراتی انجام شد.
   گفتنی است : حمل و نقل به عنوان یکی از بخش‌های زیربنایی نقش مهمی در توسعه پایدار و دستیابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی در کشور ایفاد می کند و سهم تولید ریل در ایران از 8 درصد هم‌اکنون به 11 درصد رسیده است.
   در پنجمین نمایشگاه صنعت حمل و نقل ریلی خدمات مختلف ریلی بخش مسافری درون شهری ، برون شهری وبخش باری انواع واگن‌های نیرو محرکه، واگن مولد، لوکوموتیو برقی و دیزلی قطعات مصرفی، واگن‌های اتوبوسی ، واگن‌های باری و شرکت‌های خدمات ارائه دهنده خدمات پس از فروش، خدمات تعمیر و نگهداری و بیمه‌ای حضور دارند.
   همچنین در این نمایشگاه کشورهایی از آلمان، ترکیه، روسیه، سوئد، سوئیس و چک ، فرانسه ، هند، ایتالیا، بلژیک، اسپانیا و جمهوری لیتووانی حضور دارند و در کنار شرکتهای داخلی نوین ترین تولیدات و تجهیزات و خدمات حوزه حمل و نقل ریلی را ارائه می نماید.
   در این نمایشگاه آخرین دستاوردها و فنآوری صنعت حمل و نقل ریلی ارتقاء تولیدات داخلی ، توسعه صادرات ، ارائه توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی ، و بومی سازی صنایع ریلی دیده می‌شود.
   نمایشگاه با حضور 300 شرکت داخلی و خارجی و مشارکت 17 کشور خارجی در متراژی به مساحت 12 هزار متر مربع گشایش یافته است.


    

   اشتراک گذاری در فارس توییتر   اشتراک گذاری در کلوب   اشتراک گذاری در کلوب   اشتراک گذاری در افسران اشتراک گذاری در google+ اشتراک گذاری در telegram

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

ساعت کار 8 الی 16

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 197,105,505
تعداد بازدید امروز : 4,115
تعداد بازدید دیروز : 31,657
تعداد بازدید هفته : 68,874
تعداد بازدید این ماه : 68,874
آخرین به روزرسانی : 00:29  1396/07/03

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.