• قرارداد ساخت ایستگاه بزرگ راه آهن سنگان و تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت گیجین و پاندرول

   با حضور وزیر وزیر صنعت ، معدن و تجارت منعقد شد :

   قرارداد ساخت ایستگاه بزرگ راه آهن سنگان و تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت گیجین و پاندرول

   قرارداد ساخت ایستگاه بزرگ راه آهن سنگان و تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت گیجین و پاندرول

   با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی ریلی ، صنایع ، تجهیزات و خدمات وابسته ،قرار داد ساخت ایستگاه راه آهن سنگان بین شرکت ملی راه آهن و شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان و تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت گیجین و پاندرول به امضاء رسید .


   به گزارش شاتا ، قرارداد سرمایه گذاری و احداث ایستگاه بزرگ راه آهن سنگان برای حمل مواد معدنی با حضور محمدرضا نعمت زاده و سعید محمد زاده مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران منعقد شد.
   بر اساس این گزارش ،  این تقرارداد همزمان با برگزاری پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ایران ، از سوی 'نورالله بیراوند'، معان برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن و 'علیرضا حقیقی' مدیر عامل مجتمع صنایع و معادن احیای سپاهان به امضا رسید .
   براساس این قرارداد  مقرر شد  مجتمع صنایع و معادن احیای سپاهان ، برای ساخت ایستگاه حمل مواد معدنی با 14 خط معادل 100 میلیارد تومان سرمایه گذاری کند تا از طریق این خطوط حمل مواد معدنی از معدن سنگان تسهیل شود.
   با ساخت این ایستگاه هزینه های حمل مواد معدنی از این منطقه 15 درصد کاهش می یابد .
   براساس این تفاهمنامه عملیات اجرایی طراحی، احداث و آماده شدن تاسیسات جانبی زیر و روی این ایستگاه با نظار ت و تایید راه آهن در 18 ماه آماده می شود.
   به گزارش شاتا، مجموعه کانسار های سنگ آهن سنگان در فاصله حدود 300 کیلومتری جنو ب شرقی مشهد، 68 کیلومتری جنوب غربی تایباد، 40 کیلومتری جنوب شرقی خواف و 18 کیلومتری شمال شرقی سنگان در استان خراسان رضوی و نزدیک مرز افغانستان قرار دارد.
   محدوده در برگیرنده این مجموعه کانساری به شکل مستطیلی به طول تقریبی 22 کیلومتر و عرض 10 کیلومتر است که شامل کانسار های غربی،کانسار های مرکزی و کانسار های شرقی است.

   همچنین در حاشیه بازدید مهندس نعمت زاده از پنجمین نمایشگاه بین المللی ریلی ، صنایع ، تجهیزات و خدمات وابسته ، تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت گیجین و پاندرول بین مدیران شرکت گیجین از ایران وشرکت  پاندرول از کشور فرانسه در زمینه همکاریهای حمل و نقل ریلی  و تجهیزات و خدمات وابسته امضاء شد .

   پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع ،تجهیزات و خدمات وابسته، به منظور توسعه و تقویت زیربناهای حمل ونقل ریلی با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ، صبح روز دوشنبه آغاز به کار کرد.
   این نمایشگاه به عنوان دومین نمایشگاه بزرگ حمل ونقل ریلی جهان روزهای 25 تا 28 اردیبشهت ماه در تهران برگزار می شود و 160 شرکت داخلی و 130 شرکت خارجی از 16 کشور جهان در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای خود را عرضه می کنند.
   همزمان با برگزاری این نمایشگاه در تهران، پنجمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن به همراه چندین میزگرد تخصصی در بخش های مختلف حمل ونقل ریلی توسط اساتید داخلی و خارجی در این نمایشگاه برگزار می شود.
   فراخوان برای ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز شرکت های راه آهن، مترو و شرکت های حمل ونقل ریلی، برگزاری نشست های تخصصی با مسئولان صنعت ریلی کشور، رونمایی از آخرین دستاوردهای صنعت ریلی و صنایع وابسته به آن و ارائه ظرفیت های این بخش برای جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی از عمده اهداف برگزاری این نمایشگاه در تهران است.
   این نمایشگاه با حمایت وزرات راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت شرکت های عضو انجمن صنایع ریلی ایران، شرکت های عضو انجمن صنفی حمل ونقل ریلی، دانشکده فنی و مهندسی راه آهن، تولید کنندگان و صنعتگران، شرکت های خدماتی فعال در عرصه شبکه ریلی کشور و شرکت های ریلی در فضایی به مساخت 30 هزار مترمربع برگزار می شود.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 206,128,080
تعداد بازدید امروز : 2,692
تعداد بازدید دیروز : 22,796
تعداد بازدید هفته : 178,849
تعداد بازدید این ماه : 87,532
آخرین به روزرسانی : 18:34  1397/03/03

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 3.0547571182251 seconds.
memoryUsage : 35265Kb