• ایجاد فضای لازم برای سرمایه گذاری و افزایش بهره وری با مشارکت بخش خصوصی

   مهندس نعمت زاده در ورامین تاکید کرد:

   ایجاد فضای لازم برای سرمایه گذاری و افزایش بهره وری با مشارکت بخش خصوصی

   ایجاد فضای لازم برای سرمایه گذاری و افزایش بهره وری با مشارکت بخش خصوصی

   وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ایجاد فضای لازم برای سرمایه گذاری و افزایش بهره وری با مشارکت بخش خصوصی به عنوان یکی از مهمترین برنامه های دولت تاکید کرد.

   به گزارش شاتا، مهندس محمدرضا نعمت زاده در آیین افتتاح کارخانه صنایع پلی اتیلن ورامین، ایجاد فضای لازم برای سرمایه گذاری و افزایش بهره وری با مشارکت بخش خصوصی را یکی از مهمترین برنامه دولت دانست و اظهار کرد:  این مجتمع تولیدی نیز در راستای اهداف عمرانی و توسعه ای از اواخر سال گذشته راه اندازی شد که برای اولین بار لوله های پلی اتیلن با لایه گذاری فلزی تولید می کند.
    
    
   وی با اشاره به اینکه این لوله ها برای انتقال آب فاضلاب شهر تهران بعد از تصفیه خانه به سمت ورامین برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند، گفت: قطر داخلی لوله ها سه متر است که  با ورق فلزی و مواد پلی اتیلن تولید می شوند. همچنین دو خط تولید لوله های سه متری و چندین خط تولید برای لوله هایی با قطر کمتر برای مصارف انتقال آب و انتقال گاز نیز وجود دارد.
    
   مهندس نعمت زاده واحدهای تولیدی داخل کشور را دارای توانایی تامین مواد اولیه مورد نیاز این کارخانه دانست و افزود: این کارخانه فعلا از  مواد وارداتی اولیه استفاده می کند ولی با توجه به اینکه یکی از اولویت های مهم دولت، توجه به صنایع پایین دستی پتروشیمی است امیدواریم گرید مورد نیاز توسط واحدهای پتروشیمی داخل  تولید شود که واحدهای پتروشیمی جم و مارون  باید در این زمینه تلاش کنند.
    
   وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه لایه گذاری فلزی لوله ها برای نخستین بار در کشور در این کارخانه انجام می شود، گفت: این ویژگی  مقاومت بارگذاری و دوام آن را چند برابر می کند و باعث می شود که محصول حداقل برای ۵۰ سال مقاوم و ضد زنگ باقی بماند که در انتقال آب بسیار  زیاد مانند رودخانه ها و تصفیه خانه تهران مورد استفاده قرار می گیرد که امیدواریم محصولات تولیدی کارخانه مورد قبول وزا ت نیرو برای انتقال آب قرار بگیرد.
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 206,106,520
تعداد بازدید امروز : 3,928
تعداد بازدید دیروز : 28,638
تعداد بازدید هفته : 157,289
تعداد بازدید این ماه : 65,972
آخرین به روزرسانی : 18:30  1397/03/02

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 3.1925110816956 seconds.
memoryUsage : 35249Kb