• تاریخ خبر: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶
   زمان خبر: 15:53
   تعداد بازدید: ۳۹۱
   مهندس نعمت زاده در ورامین تاکید کرد:

   ایجاد فضای لازم برای سرمایه گذاری و افزایش بهره وری با مشارکت بخش خصوصی

   وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ایجاد فضای لازم برای سرمایه گذاری و افزایش بهره وری با مشارکت بخش خصوصی به عنوان یکی از مهمترین برنامه های دولت تاکید کرد.
   ایجاد فضای لازم برای سرمایه گذاری و افزایش بهره وری با مشارکت بخش خصوصی
   به گزارش شاتا، مهندس محمدرضا نعمت زاده در آیین افتتاح کارخانه صنایع پلی اتیلن ورامین، ایجاد فضای لازم برای سرمایه گذاری و افزایش بهره وری با مشارکت بخش خصوصی را یکی از مهمترین برنامه دولت دانست و اظهار کرد:  این مجتمع تولیدی نیز در راستای اهداف عمرانی و توسعه ای از اواخر سال گذشته راه اندازی شد که برای اولین بار لوله های پلی اتیلن با لایه گذاری فلزی تولید می کند.
    
    
   وی با اشاره به اینکه این لوله ها برای انتقال آب فاضلاب شهر تهران بعد از تصفیه خانه به سمت ورامین برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند، گفت: قطر داخلی لوله ها سه متر است که  با ورق فلزی و مواد پلی اتیلن تولید می شوند. همچنین دو خط تولید لوله های سه متری و چندین خط تولید برای لوله هایی با قطر کمتر برای مصارف انتقال آب و انتقال گاز نیز وجود دارد.
    
   مهندس نعمت زاده واحدهای تولیدی داخل کشور را دارای توانایی تامین مواد اولیه مورد نیاز این کارخانه دانست و افزود: این کارخانه فعلا از  مواد وارداتی اولیه استفاده می کند ولی با توجه به اینکه یکی از اولویت های مهم دولت، توجه به صنایع پایین دستی پتروشیمی است امیدواریم گرید مورد نیاز توسط واحدهای پتروشیمی داخل  تولید شود که واحدهای پتروشیمی جم و مارون  باید در این زمینه تلاش کنند.
    
   وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه لایه گذاری فلزی لوله ها برای نخستین بار در کشور در این کارخانه انجام می شود، گفت: این ویژگی  مقاومت بارگذاری و دوام آن را چند برابر می کند و باعث می شود که محصول حداقل برای ۵۰ سال مقاوم و ضد زنگ باقی بماند که در انتقال آب بسیار  زیاد مانند رودخانه ها و تصفیه خانه تهران مورد استفاده قرار می گیرد که امیدواریم محصولات تولیدی کارخانه مورد قبول وزا ت نیرو برای انتقال آب قرار بگیرد.
   اشتراک گذاری در فارس توییتر   اشتراک گذاری در کلوب   اشتراک گذاری در کلوب   اشتراک گذاری در افسران اشتراک گذاری در google+ اشتراک گذاری در telegram

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

ساعت کار 8 الی 16

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 198,402,631
تعداد بازدید امروز : 6,737
تعداد بازدید دیروز : 30,984
تعداد بازدید هفته : 6,737
تعداد بازدید این ماه : 1,366,001
آخرین به روزرسانی : 00:29  1396/07/29

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.