• معاون وزیر صنعت:

   انعقاد 3 تفاهم نامه میان وزارت صنعت و پارک علم و فناوری در دولت تدبیر و امید

   انعقاد 3 تفاهم نامه میان وزارت صنعت و پارک علم و فناوری در دولت تدبیر و امید

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: 3 تفاهم نامه میان این وزارت خانه و پارک علم و فناوری در دولت و تدبیروامید منعقد شده است

   برات قبادیان بعد ازظهر شنبه درمراسم افتتاح چهارمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز بیان کرد: کشور به لحاظ منابع انسانی متخصص جایگاه خوبی در دنیا دارد.

   وی درادامه با اشاره به پتانسیل های حال حاضر کشورکه مدنظر قرار داده نشده است از عدم توجه به 5 میلیون دانشجوی کشورسخن گفت و افزود: یک میلیون نفراز این دانشجویان درسطح تحصیلات تکمیلی و دوره دکتری تحصیل می کنند.

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه شاخص توسعه ای ایران بسیار پایین است، تاکید کرد: به نقش علم و دانشگاه در توسعه کشورکمترتوجه شده است.

   وی اشاره کرد:15هزار دلار درآمد دانشگاهی که در سطح دانشگاه های دنیا بر روی آن تمرکز می شود بدون توجه به حوزه تحقیقات و پژوهشی دانشگاهی مسیر نمی شود.

   قبادیان درادامه گفت: بین صنعت و دانشگاه درسطح کشورمان تعامل کافی برقرار نشده است و در جریان برگزاری جلسات با روسای سازمان های صنعت وهمچنین روسای دانشگاه ها دراستان های مختلف به گسترش هرجه بیشتراین ارتباطات پرداخته شده است.

   وی بیان کرد:3 تفاهم نامه میان وزارت صنعت و معدن و پارک علم و فناوری در دولت و تدبیروامید منعقد شده است تا درقالب آن به کارهای تحقیفاتی دانشجویان پرداخته شود وامید است این طرح ها در دوره دوم ریاست جمهوری دکتر روحانی محقق شود.

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد:علیرغم اینکه جایگاه مابه لحاظ بهره برداری از تحقیقات و فناوری های دانشگاهی و ورود آن به صنعت اکنون شایسته نیست اما اعتقاد داریم که با تکیه بر فناوری های نوین و طرح های پژوهشی جدید می توان به توسعه بیشتر رسید.

   وی درادامه عنوان کرد: فعالیت 70 هزار دانشجو در قالب امضای یک تفاهم نامه کارآموزی یک خبر خوش دربحث بهبود فعلیت های توسعه ای کشور است و قرار است تا پایان سال آمار مربوط به آن به 500 هزار نفر افزایش یابد.

   قبادیان در پایان گفت: 130جایگاه مطالعاتی برای سطوح دکترا وپسا دکترا تعیین شده است اما تنها 30 نفر از این طرح ها استقبال کرده اند که باید برای افزایش سطح آمارها در این خصوص چاره اندیشی کرد

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 210,616,698
تعداد بازدید امروز : 2,955
تعداد بازدید دیروز : 43,605
تعداد بازدید هفته : 166,855
تعداد بازدید این ماه : 46,560
آخرین به روزرسانی : 21:57  1397/08/01

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 2.3207921981812 seconds.
memoryUsage : 49201Kb