• معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

   توجه به "ساخت ایران" دربعد ملی و جهانی ضروری است/ فعالان صنفی تنها با طرح پرسش احساس آرامش نکنند

   توجه به "ساخت ایران" دربعد ملی و جهانی ضروری است/ فعالان صنفی تنها با طرح پرسش احساس آرامش نکنند

   سینکی، معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سهم اصناف از تولید ناخالص داخلی ایران 17.1 درصد است،با این سهم قابل توجه و با حضور سه میلیون واحد صنفی در کشور وظیفه سنگینی بر دوش این بخش نهاده شده است .

   معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

   توجه به "ساخت ایران" دربعد ملی و جهانی ضروری است/ فعالان صنفی تنها با طرح پرسش احساس آرامش نکنند

   تقویت تشکل های خصوصی از مهمترین برنامه ها و اولویت های ما در وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دوازدهم است .

   حسن یونس سینکی، معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشستی با حضور فعالان اقتصادی اصناف و بازرگانان استان کرمانشاه با اعلام این مطلب افزود: برنامه چهار ساله این معاونت نیز تدوین شده و اولویت راهبردی مورد اشاره با جدیت در این دوره زمانی پیگیری می شود.

   وی با اشاره به شعار اعلامی از سوی مقام معظم رهبری در سال جاری نیز گفت: بررسی ها نشان می دهد برون رفت عملکرد دولت و بخش خصوصی تا کنون نتوانسته است هویت ملی ما چه در حوزه اقتصادی و چه در حوزه فرهنگی را احیا و پاسداری کند از این رو ضرورت دارد به مساله "ساخت ایران " هم در بعد ملی و هم در بعد بین‌المللی توجه ویژه ای کنیم .

   قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: مخاطب رهبری در نامگذاری امسال تنها فلان بخش دولتی و فلان بخش خصوصی نیست بلکه آحاد جامعه مخاطب پیام ایشان هستند و لازم است با تمام قدرت مساله "کالای ایرانی " و "ساخت ایران" مورد توجه قرار دهیم چرا که حضور در بازارها تنها به معنی حضور اقتصادی نیست و مصرف کالای هر کشوری تبعات فرهنگی و ... را نیز با خود به همراه دارد.

   او با اشاره به اینکه سهم اصناف از تولید ناخالص داخلی ایران 17.1 درصد است، گفت: با این سهم قابل توجه و با حضور سه میلیون واحد صنفی در کشور وظیفه سنگینی بر دوش این بخش نهاده شده است .

   سینکی گفت: تنها در قامت منتقد و پرسشگر ظاهر نشوید ، طوری عمل کنید که جایگاه های تخصصی تضعیف نشود البته در قانون نظام صنفی ، با توجه به تغییرات رخ داده در دولت نهم و دهم مشکلاتی وجود دارد و من به جد در چهار ماه گذشته تاکید داشته ام که باید کاری کارشناسی و عمیق در حوزه بازنگری و اصلاح این قانون صورت گیرد.

   وی از همکارانش در استان ها خواست در صورتی که پیشنهادی در این حوزه دارند ، ارائه نمایند .

   این مقام مسئول با تاکید بر اینکه نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز واگذاری اختیار و قدرت دادن به نهادهای تخصصی است، گفت: نکته مهمی که در این بخش وجود دارد این است که قدرت گرفتن بدون پاسخگویی معنایی ندارد و تشکل قدرتمند زمانی قدرتمند تلقی می شود که پاسخگو باشد ، در این فرایند چه دلیلی دارد دولت مسئول تنظیم بازار باشد؟

   او به فعالان صنفی کشور گفت: تنها با طرح سئوال احساس آرامش نکنید اتفاقا شما باید در معرض پاسخگویی دقیق و حرفه ای به ارباب رجوع خود باشید .

   سینکی در بخش دیگری از سخنانش درباره بازرسی ها نیز گفت: من به دنبال ایجاد فضایی برای بازرسی تخصصی بوده و هستم . اتحادیه ها باید با بازرسی و نظارت فنی و دقیق اجازه سوء استفاده و تخلف را به هم صنفان خود ندهند ، برخی تصور می کنند که در کشورهای توسعه یافته ای مانند سوییس دیگر بازرسی معنا ندارد در حالی که اتفاقا در این کشورها نیز بازرسی دقیق و فنی همراه با نظارت انجام می شود .

   وی با اشاره به تفکر حضرت امام (ره ) در خصوص خدمت به مردم گفت: سال 1358 وقتی فرمانداران با هماهنگی وزیر کشور وقت در قم به دیدار امام (ره) می روند، ایشان تاکید می کنند ما در جمهوری اسلامی فرماندار نداریم و همه فرمان بردار ملت هستیم، این بدان معناست که امام (ره) سرمایه ملی عظیمی را در کشور ایجاد کردند.

   او در توضیح این مطلب افزود: بروز و ظهور توسعه یافتگی از همراهی و هماهنگی دولت و غیر دولت شکل می گیرد ، متاسفانه در شرایط کنونی سنت شده است که بخش غیر دولتی صد در صد پرسشگر و بخش دولتی مجری و پاسخگو باشد در حالی که لازم است همراه با یکدیگر با عمل به وظایف توسعه را رقم بزنیم .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 209,349,181
تعداد بازدید امروز : 2,267
تعداد بازدید دیروز : 37,966
تعداد بازدید هفته : 136,947
تعداد بازدید این ماه : 754,166
آخرین به روزرسانی : 21:16  1397/06/27

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 2.7696778774261 seconds.
memoryUsage : 48933Kb