• کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر پس از 13 سال وقفه برگزار می شود

   با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت:

   کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر پس از 13 سال وقفه برگزار می شود

   کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر پس از 13 سال وقفه برگزار می شود

   پس از 13 سال وقفه، ششمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر با حضور محمد شریعتمداری روزهای 23 و 24 اردیبهشت ماه جاری در دوحه برگزار می شود.

   به گزارش شاتا، هیاتی متشکل از 70 نفر از کارشناسان، تجار و بازرگانان در بخش های دولتی و خصوصی جمهوری اسلامی ایران بامداد یکشنبه به ریاست محمدرضا فیاض مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بین الملل وارد پایتخت قطر شد.

   فیاض در بدو ورود در گفت وگوی کوتاهی با خبرنگاران، گفت: در جریان این نشست موضوع های زیادی که در سال های گذشته معطل مانده است بررسی و حل و فصل خواهد شد.

   وی افزود: در 5 کمیته ای که قرار است در جریان نشست های کارشناسی برگزار شود، مسایلی مانند تجارت، معدن، گمرک، نفت، پتروشیمی، استاندارد، صادرات و امور بانکی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

   وی گفت: همکاری های نزدیک ایران و قطر بعد از سالها شکل جدیدی گرفته است و معتقدیم به سمت پیشرفت روابط در حرکت هستیم و اگر چه مبادلات تجاری با قطر بسیار ضعیف ارزیابی می شود، اما انتظار داریم با برنامه ریزی مناسب در جایگاهی بسیار فراتر از شرایط کنونی قرار گیرد.

   مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برداشت ما این است که طرف قطری آمادگی لازم برای تصمیم گیری در مورد مسایل مطرح در کمیسیون را دارد، تاکید کرد: مانع جدی برای توسعه مناسبات وجود ندارد و به نظر می رسد در صورت تطبیق دادن روش ها، به نتایج خوبی برسیم.

   ششمین نشست کمیسیون اقتصادی ایران و قطر روز یکشنبه 23 اردیبهشت ماه در سطح کارشناسان و دوشنبه 24 اردیبهشت در سطح وزیران دو کشور برگزار خواهد شد.

   روابط اقتصادی ایران و قطر در یک سال اخیر به ویژه پس از قطع روابط عربستان، امارات، بحرین و مصر با قطر، به سرعت پیشرفت کرده است.

   جمهوری اسلامی ایران پس از اعمال تحریم های ظالمانه علیه قطر، ضمن اعطای اجازه پرواز به هواپیماهای مسافربری این کشور از آسمان ایران، کمک های مهمی برای رفع نیازهای اولیه و اساسی این کشور به ویژه در زمینه مواد غذایی ارایه کرد.

   در حالی که حجم مبادلات اقتصادی دو کشور در گذشته سالیانه به صورت سنتی رقمی کمتر از 90 میلیون دلار بود، این میزان در پایان سال 96 از مرز 250 میلیون دلار گذشت.

   در تازه ترین رویداد از هفدهم تا بیستم اردیبهشت ماه جاری حدود 40 شرکت ایرانی در پانزدهمین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته موسوم به «پروژه قطر» شرکت کردند.

   این نمایشگاه مهمترین رویداد اقتصادی قطر در زمینه ساخت و ساز محسوب می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 217,136,245
تعداد بازدید امروز : 34,176
تعداد بازدید دیروز : 44,351
تعداد بازدید هفته : 178,588
تعداد بازدید این ماه : 1,345,827
آخرین به روزرسانی : 15:09  1397/12/28

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.