• بازدیداعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی از صنایع قزوین/ صالحی نیا: شرایط کنونی بهترین فرصت برای حمایت از کالای ایرانی است

   بازدیداعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی از صنایع قزوین/ صالحی نیا: شرایط کنونی بهترین فرصت برای حمایت از کالای ایرانی است

    بازدیداعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی از صنایع قزوین/ صالحی نیا: شرایط کنونی بهترین فرصت برای حمایت از کالای ایرانی است

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در قزوین گفت: تغییرات ارزی و شرایط اقتصادی کنونی فرصت خوبی است تا برندهای تولیدی ایران بیشتر مورد حمایت و توجه قرار گیرند.

   به گزارش شاتا، صالحی نیا در بازدید از کارخانه لوازم خانگی پارس واقع در شهر صنعتی البرز قزوین که با حضور رئیس و اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ مجلس و زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ،افزود: وضعیت اقتصادی کنونی موجب شده است تا جلوی واردات کالاهای خارجی گرفته شده و واردات غیر رسمی نیز به دلیل بالا رفتن نرخ ارز و شرایط مخاطره آمیز بیش از بیش کم انگیزه شوند.

   صالحی نیا ادامه داد: این شرایط بهترین فرصت است تا واحدهای تولیدی داخلی با ظرفیت بیشتر به تولید ادامه داده و به شکل پررنگ تری محصولات خود را در بازار عرضه کنند.

   وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت به تبع سیاست های اقتصاد مقاومتی و هیات دولت حتما حمایت های لازم را از برندهای داخلی تولید محصولات خواهد داشت و در این زمینه کوتاهی نخواهد کرد.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تامین مواد اولیه و مدیریت بازار ارز سیاست ما است، گفت: تلاش می کنیم مواد اولیه و ملزومات را به مقدار کافی طبق سیاست های دولت تامین کنیم تا با افزایش ظرفیت تولید کارخانجات و ارتقای کیفی محصولات سطح دسترسی مشتریان به کالاهای داخلی را مضاعف سازیم.

   این مسئول ادامه داد: برای حل مشکل واحدهای تولیدی در بخش ارزی نیز بازار ثانویه پیش بینی شده است تا واحدهای تولیدی با مشکلات کمتری در بخش تامین مواد اولیه یا ترخیص کالاهای خود از گمرک مواجه باشند.

   صالحی نیا ادامه داد: در 6 ماه دوم سال حتما برای تامین و تدارک مواد اولیه برای واحدهای تولیدی با جدیت بیشتری اقدام خواهیم کرد و امیدواریم با تخصیص سطح بالاتری از میزان تسهیلات برای رفع مشکل کمبود نقدینگی این واحدها نیز اقدام کنیم.

   معاون وزیر صنعت با اشاره به مشکل واحد تولیدی لوازم خانگی پارس قزوین در زمینه تامین مواد اولیه و قطعاتی مانند کمپرسور افزود: چندین واحد در زمینه تولید این محصول در قزوین و استان های دیگر فعال بودند که بنا به دلایلی طی سال های گذشته تعطیل شدند.

   وی گفت: در صورت فعال سازی این گونه واحدها می توان بخش قابل توجهی از نیاز واحدهای تولیدی داخل را به این محصول برطرف کرد تا کارخانجات داخلی با ظرفیت و توان بیشتری به تولید ادامه دهند.

   فولادگر:ممنوعیت ورود کالای خارجی فرصتی برای حمایت تولید

   فولادگر "رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی" گفت : با اشاره به ضرورت حمایت از تولید داخلی گفت: در این شرایط برای حمایت از تولید داخلی واردات هزار و 400 قلم کالا از جمله لوازم خانگی ممنوع شده است که خود یک فرصت برای حمایت از تولید داخلی محسوب می شود.

   وی افزود: همچنین این شرایط فرصت مناسبی را برای صادرات کشور فراهم کرده است و باید از این فرصت ها بیشتر استفاده کرد.

   فولادگر یادآور شد: محدودیت های وضع شده در واردات کالاها دایمی نیستند و باید واحدهای تولیدی داخلی از این فرصت ها استفاده کرده و برای افزایش ظرفیت تولید خود اقدام کنند.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 221,011,602
تعداد بازدید امروز : 18,825
تعداد بازدید دیروز : 37,190
تعداد بازدید هفته : 135,424
تعداد بازدید این ماه : 1,146,276
آخرین به روزرسانی : 13:23  1398/03/28

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.