• معافیت مالیاتی واحدهایی که در سیل اخیر بیش از ۵۰ درصد آسیب دیده اند

   وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد :

   معافیت مالیاتی واحدهایی که در سیل اخیر بیش از ۵۰ درصد آسیب دیده اند

   معافیت مالیاتی واحدهایی که در سیل اخیر بیش از ۵۰ درصد آسیب دیده اند

   وزیر صنعت، معدن و تجارت از معافیت مالیاتی واحدهایی که در سیل اخیر بیش از ۵۰ درصد آسیب دیده اند خبر داد.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در حاشیه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه ضمن اعلام این خبر گفت: امسال بسته تشویقی صادرات در ستاد اقتصاد مقاومتی تصویب و ابلاغ شده است.

   وی افزود: در این خصوص مجموعه ای اقدامات از سپرده گذاری ارزی، تسهیلات، رفع برخی از موانع و ایجاد زیر ساخت ها، پایانه های صادراتی، تشکیل شرکت های تخصصی صادراتی و ... در نظر گرفته شده است.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت صادرات به کشورهای همسایه را از برنامه‌ها ویژه سال ۹۸ عنوان کرد و گفت: استان های مرزی به خصوص استان کرمانشاه که هم اکنون سهم قابل توجهی از صادرات ما را انجام می دهد، نقش برجسته ای در این زمینه دارد.
   رحمانی در خصوص قول وزرای پیشین صنعت، معدن و تجارت در خصوص بهسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه عنوان کرد: هر قولی که وزرای قبلی دادند را به طور حتم پیگیری و اجرا می کنم.
   وی با بیان اینکه دولت شرایط خوبی برای تولیدکنندگان فراهم کرده است، افزود: جاهایی مشکل داریم که الزام آن اجرای قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار است. الزام تغییر فضای کسب و کار، نیازمند تغییر نگرش است و اگر ما بتوانیم به این باور برسیم که رونق تولید راه حل بسیاری از مشکلات کشور است، مواردی از قبیل بیکاری، فقر، نوسانات ارزی، تورم و ... رفع می شود‌.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اگر به رونق تولید توجه کنیم، عمده مشکلات برطرف می شود. البته دولت، مجلس و سران قوا اعلام آمادگی کرده اند که اگر از حیث قانون موانعی برای تولیدکنندگان به وجود بیاید، آن را اصلاح کنند.

   رحمانی در خصوص مذاکرات تجاری با کشور عراق عنوان کرد: دولت عراق، سرمایه گذاران عراقی و داخلی تمایل بسیاری نسبت به این مشارکت دارند. تاکنون هشت نقطه را در استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی به مسئولان عراقی معرفی کرده ایم که موقعیت استان کرمانشاه با گذرگاه هایی که در حال حاضر دارد، موقعیت بسیار خوبی است.

   وی با بیان اینکه یکی از گذرگاه های اصلی صادرات کشور در استان کرمانشاه قرار دارد‌، گفت: مطالعات کارشناسی این کار در حال انجام است. امیدوارم با ایجاد زیر ساخت های لازم کارها به خوبی انجام شود. بی تردید آغاز یکی از بازارچه ها در استان کرمانشاه خواهد بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 221,012,211
تعداد بازدید امروز : 19,434
تعداد بازدید دیروز : 37,190
تعداد بازدید هفته : 136,033
تعداد بازدید این ماه : 1,146,885
آخرین به روزرسانی : 13:45  1398/03/28

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.