• راهنمای ثبت الکترونیکی اظهارنامه ثبت برند
    
   راهنمای ثبت اظهارنامه علائم تجاری ( برند)
   مقدمه
   علامت تجاری یا همان برند یکی از مهم ترین عناصر بازار یابی و تجارت می باشد که شرکت یا بنگاه اقتصادی شما را با همه ابعادش به بینندگان، مشتریان و مصرف کنندگان معرفی می کند. بعبارت دیگر برند معرف کالا، محصول و یا نوع خدمات ایجاد شده می باشد که کالا یا محصول شما را از رقبا متمایز می کند. ثبت علامت تجاری یا برند ضمن انحصار امتیاز برای صاحب کالا باعث حفاظت از علامت مشخص و مانع تلاش رقبای غیر منصف در سواستفاده از علائم و فروش محصولات و ارائه خدمات نامرغوب و متفاوت      می گردد.
   به نقل از آقای شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران "در دنیای تجارت امروز، برند مهم ترین بخش تجارت است. اگر سالیان گذشته بازاریابی را مهم ترین بخش تجارت می دانستند، امروز بزرگان عرصه تجارت بر این باورند که برند حرف اول را در تجارت جهانی می زند. موفقیت برند مساوی موفقیت با خود تجارت است".
    
   متقاضی گرامی:
   این سامانه جهت ثبت علائم تجاری در نظر گرفته شده است. شما می توانید بدون مراجعه ی حضوری به اداره ثبت علائم تجاری ، با مراجعه به سامانه ssaa.ir  و منوی اداره کل مالکیت صنعتی و ورود به اداره ثبت علائم تجاری اظهارنامه خود را  ثبت و پیگیری نمایید.
   نکات بسیار مهم:
    **لطفا از مرورگر Mozilla Firefox نسخه 16 به بالا استفاده نمایید.**
   1- بررسی اظهارنامه ها صرفا بر اساس اولویت زمان ثبت آنها در سامانه می باشد لذا حضور متقاضیان محترم در اداره تاثیری در فرآیند انجام کار ندارد.
   2- پاسخ اداره صرفا از طرق بخش پیگیری اظهارنامه و خلاصه پرونده قابل مشاهده است.
   3- تمامی مکاتبات در خصوص اظهارنامه صرفا از طریق همین سامانه بخش ثبت  انواع درخواست( رفع نقص، پرداخت حق الثبت ، تمدید، انتقال و ...) امکان پذیر است.
   4- تمامی هزینه ها برای اظهارنامه با مالک ایرانی صرفا از طریق همین سامانه (در انتهای فرآیند ثبت اظهارنامه و یا ثبت فرآیند انواع درخواست( رفع نقص، پرداخت حق الثبت ، تمدید، انتقال و ..) ) قابل پرداخت است .لذا امکان ثبت درخواستهایی که هزینه مربوطه در بانک پرداخت شده باشد وجود ندارد.
   5- بر اساس مفاد تعهدی که در شروع فرآیند ثبت اظهارنامه تعهد می نمایید،سیستم بصورت اتوماتیک مواعد قانونی را لحاظ نموده و حسب مورد نسبت به صدور ابلاغیه عمل می نماید.
   نتایج حاصل از بررسی اظهارنامه یکی از موارد زیر خواهد بود:
   bgbaby.gifابلاغیه رفع نقص :
   حالتی است که در آن در مدارک ارسالی و یا تنظیم محتوای اظهارنامه نقصی وجود داشته باشد.
   bgbaby.gifابلاغیه رد اظهارنامه:
   حالتی است که در عنوان و یا تصویر علامت الزامات قانونی رعایت نشده باشد ، یا اینکه پس از بررسی مشابه و یا عین علامت درخواستی برای کالاهای مورد نظر شما ، قبلا به نام شخص دیگری ثبت شده باشد.
   bgbaby.gifابلاغیه رد بخشی از موارد خواسته شده در اظهارنامه:
   حالتی است که بخشی از کالاها و یا خدمات به دلیل بند فوق قابل ثبت نمی باشد.
   bgbaby.gifآگهی نوبت اول (آگهی تقاضای ثبت)
   حالتی است که اداره به دلیل رعایت الزامات قانونی و عدم وجود مشابه و یا عین علامت درخواستی شما تصمیم به ثبت علامت می گیرد.
    

    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,065,348
تعداد بازدید امروز : 9,012
تعداد بازدید دیروز : 45,485
تعداد بازدید هفته : 177,802
تعداد بازدید این ماه : 546,949
آخرین به روزرسانی : 1399/03/14 07:14

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.