X
یکشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۵:۵۶ ۵۷۴۶
چچ
وزیر صنعت ، معدن و تجارت :

وزیر صنعت ، معدن و تجارت :

یارانه بخش صنعت پرداخت می شود / صنعت آسانسور و پله برقی زمینه توسعه بیشتری دارند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت توجه به صادرات محصولات تولیدی تصریح کرد: در صنعت آسانسور ، پله برقی و صنایع وابسته نیز باید بیش از پیش به این مهم بپردازیم.

به گزارش شاتا ؛ « محمدرضا نعمت زاده » در حاشیه بازدید از نمایشگاه آسانسور ، پله برقی و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران با اشاره به توانمندیهای خوبی که در این صنعت بوجود امده است تصریح کرد: خوشبختانه اقدامات مناسبی در بخش های مختلف از جمله  طراحی، فنی و  مهندسی و نصب و راه اندازی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در سال های اخیر بلندمرتبه سازی در کشورمان رواج پیدا کرده و شرایط لازم برای تولیدکنندگان آسانسور و پله برقی در حد مطلوب قرار دارد تصریح کرد: این نمایشگاه نسبت به سال قبل رشد بسیار چشمگیری داشته است و در حال حاضر در بخش طراحی و ساخت انواع تجهیزات این صنعت همچون کابین ، گیربکس ، الکتروموتور ، سیم بکسل ، سیستم کنترل و درب اتوماتیک ، سازنده و طراح هستیم .
مهندس نعمت زاده ؛ با اشاره به حضور صنعتگران ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ابراز امیدواری کرد؛ این نمایشگاه بستری مناسب برای تعامل هر چه بیشتر  صنعتگران با هم و ایجاد زمینه های همکاری مشترک  بالاخص در خصوص صادرات فراهم کند.
وی در ادامه بر ضرورت توجه به صادرات در این صنعت تاکید کرد و گفت:  صادرات در این زمینه تاکنون خیلی جدی نبوده است این در حالیست که اخیراً صاحبان این صنعت درصدد ایجاد اتحادیه صادرکنندگان وسایل آسانسور و پله های برقی هستند .
وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز تمایل خود برای تشکیل این اتحادیه  اظهار کرد:  امیدواریم این اتحادیه بتواند حمایتهای لازم را برای توسعها ین صنعت مبذول دارد.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اختصاص بخشی از بودجه یارانه ها به صنعت یادآور شد: از آنچه در بودجه سال گذشته درباره یارانه ها بود ، یک بخش نیز به ما اختصاص  پیدا کرد.
 نعمت زاده  افزود: خوشبختانه اوایل امسال سازمان مدیریت و برنامه ریزی موافقت کرد تعهد نامه ای به بانک صنعت و معدن بدهد تا این یارانه ها پرداخت شود و به زودی این کار آغاز می شود.
به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، پیش بینی شده است  که این موضوع در هیات دولت به تصویب برسد.
گفتنی است: چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع آسانسور، پله برقی، بالابرها و صنایع وابسته تهران در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شده است که بیش از 230 شرکت داخلی و خارجی آخرین دستاوردها و تولیدات خود را به نمایش گذاشته اند.
لازم به ذکر است : وزیر صنت، معدن و تجارت علاوه بر بازید از چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع آسانسور، پله برقی، بالابرها و صنایع وابسته از نمایشگاه مواد شوینده،پاک کننده،بهداشتی،سلولزی و ماشین آلات وابسته و همچنین سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران بازدید کرد.

 
 
 

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 7.0778873761495
Query time: 6.3522582054138