X
یکشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ۱۵۵۶
چچ
تاکید مهندس نعمت زاده بر توجه بیشتر به آموزش و پژوهش در تولید وتجارت

تاکید مهندس نعمت زاده بر توجه بیشتر به آموزش و پژوهش در تولید وتجارت

وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه آموزش و پژوهش در توسعه بخش تولید و تجارت ،‌ بر پر کردن حلقه های مفقوده آموزش و پژوهش در درون این وزارتخانه تاکید کرد.

به گزارش شاتا ؛ ‌« محمدرضا نعمت زاده » در مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید دفتر آموزش و پژوهش معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت توجه بیش از پیش به موضوع آموزش و پژوهش در بخش صنعت،‌معدن و تجارت تصریح کرد:‌ اقداماتی در راستای بهبود این  موضوع در وزارتخانه انجام شدهه اما همچنان راه طولانی دراین خصوص در پیش است.
وی با بیان اینکه مراکز آموزش عالی و پژوهشگاهی از فعالیتهای خوبی برخوردار هستند ولی بخش صنعت از آن باید بیشتر بهره ببرد  افزود: وقتی صحبت از دانش بنیان بودن اقتصاد می شود آن زمان نشان داده می شود که چقدر دانشگاهها  به صنعتی شدن صنعت کمک می کنند.
به گفته نعمت زاده ،‌تاثیر آموزش و پژوهش در صنایع مختلف به خوبی نمایانگر است به طوری که وقتی از صنعت فولاد،‌نساجی ،‌غذایی و امثالهم حرف می زنیم جایگاه این دو کاملا مشخص است.
وزیر صنعت،‌معدن و تجارت در ادامه با بیان اینکه مجموعه نظام آموزش و پژوهش کشور باید به سمت پیشبرد و توسعه بخش صنعت،‌معدن و تجارت کشور باشد اظهار کرد:‌دراین زمینه باید نقاط خالی را دریابیم و مطابق با استانداردها به پیش رویم.
وی توجیه پذیری و رقابت پذیری فعالیتهای تولیدی و تجاری را به گونه ای دانست که در آموزش  پژوهش معنا پیدا می کند.
مهندس نعمت زاده ادامه داد: امروز باید حداقل 100 هزار نفر به صورت روزانه تحت آموزش و پژوهش در بخش صنعت،‌معدن و تجارت باشند این در حالیست که در حال حاضر حدود 6 میلیون نفر در اصناف مختلف  و حداقل 3 میلیون نفر در بخش صنعت، معدن و تجارت مشغول به فعالیت هستند.
وی خاطرنشان کرد: برای توجه روز افزون به موضوع آموزش و پژوهش نیازمند اقدامات ساختاری، سیاستگذاری و اجرایی هستیم که دراین بین ارتباط صنعت و دانشگاه ، توجه و استفاده از فناوریهای روز و همچنین توجه به موضوع بهره وری و استفاده از تمام توانمندیها را باید مد نظر قرار دهیم.
گفتنی است:‌ دراین مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید دفتر آموزش و پژوهش معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت ،‌از زحمات « محمد نوری امیری» با اهدای لوح سپاس تقدیر و « محمد رضا خان محمدی خرمی » به عنوان مدیر جدید دفتر آموزش و پژوهش معرفی شد.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 11.263014793396
Query time: 7.6546252568563