X
سه شنبه, ۰۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۴۱ ۱۲۹۸
چچ
اختصاص سهمیه ویژه اقلام تنظیم بازار به سیل‌زدگان/ اسکان 2300 نفر در سایت نمایشگاه بین المللی گلستان

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان اعلام کرد:

اختصاص سهمیه ویژه اقلام تنظیم بازار به سیل‌زدگان/ اسکان 2300 نفر در سایت نمایشگاه بین المللی گلستان

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان با بیان اینکه 2 هزار و 300 نفر از سیل زدگان گلستان در سایت نمایشگاه های بین المللی این استان اسکان داده شده اند، گفت: سهمیه ویژه اقلام تنظیم بازار مانند گوشت قرمز و مرغ، برنج و... به مناطق سیل‌زده اختصاص داده شد.

به گزارش شاتا، حسینقلی قوانلو در تشریح اقدامات سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان درباره سیل اخیر در این استان، گفت : تخصیص سهمیه ویژه اقلام تنظیم بازار مانند گوشت قرمز و مرغ، برنج و... به مناطق سیل‌زده، آماده سازی سالن سایت شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان برای اسکان مردم روستاها و شهر آق قلا که هم اکنون 2 هزار و 300 نفر در این سالن اسکان دارند و ارائه خدمات امدادرسانی به سیل زدگان، بخشی از اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان بوده است.

به گفته قوانلو ، اعلام فراخوان عمومی به کلیه واحدهای صنعتی و صنفی استان جهت کمک و جمع آوری مایحتاج و ملزومات ضروری حادثه دیدگان، هماهنگی و همکاری با تمامی نهاد های امداد رسان و بخش خصوصی جهت سازماندهی و هدایت مناسب و بموقع کمکها و همچنین شناسایی نیازهای ضروری و اعلام آن به تشکل‌های خصوصی جهت تهیه و تامین ملزومات ، تشکیل ستاد امداد رسانی در اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی گرگان جهت جمع آوری کلیه کمکهای 40 اتاق بازرگانی سراسر کشور و تحویل ملزومات و نیاز مندیهای ضروری از جمله پخت روزانه ده هزار پرس غذای گرم، تهیه ملزومات بهداشتی و ضروری و تهیه غذاهای کنسروی و ... و سازماندهی توزیع اقلام در مناطق محصور در سیل و افراد اسکان داده شده در شهرستان گرگان نیز بخش دیگری از اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان بوده است .

او با اشاره به سفر معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت و معاون وزیر و مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی و صنایع کوچک ایران به استان گفت : معاونین وزیر صنعت ، معدن و تجارت ضمن حضور در مناطق سیل زده استان گلستان از شهرک صنعتی آق قلا بازدید و وضعیت و میزان خسارات وارده به واحدهای صنعتی و تاسیسات این شهرک را بررسی کردند.

قوانلو با اشاره به بازدید مستمر و روزانه از شهرک صنعتی آق قلا گفت: بر اساس برآورد اولیه از 185 واحد صنعتی داخل شهرک، دست کم 150 واحد تولیدی دچار آسیب دیدگی به میزان 20تا 80 درصد، شامل ماشین آلات و تجهیزات و مواد اولیه و محصولات نهایی شده اند.

هماهنگی با اتاق های اصناف سراسر استان جهت کمک و یاری رسانی به آسیب دیدگان و تامین ملزومات ضروری دستگاهای امداد رسان و مردم اسکان داده شده در گرگان و نقاط نزدیک به مناطق سیل زده، پیگیری و اخذ موافقت از معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت ، معدن و تجارت جهت جذب و توزیع 1500 راس دام زنده وارداتی از قزاقستان در کشتارگاه اینچه برون و برنامه ریزی جهت توزیع گوشت لاشه سرد بین مردم مناطق آسیب دیده، تامین بخش اعظمی از کنسروجات و آب معدنی، نان و .... بطور مستقیم از سوی این سازمان با همکاری واحدهای صنعتی و صنفی از روزهای آغازین این حادثه از دیگر اقداماتی است که به گفته ی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان، توسط این سازمان انجام شده است.

قوانلو افزود : هماهنگی با کمیته پشتیبانی ستاد بحران استان جهت تامین مایحتاج ضروری از جمله کالاهای اساسی شامل برنج، روغن،مرغ و گوشت قرمز جهت پخت غذای گرم ، هماهنگی با اتحادیه تعویض روغن برای تامین روغن موتور هیدرولیک ماشین‌های راه سازی و .... که در مناطق سیل زده بصورت 24 ساعته فعال هستند و حضور مستمر در ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان‌های سیل زده نیز اقداماتی است که توسط این سازمان در حال انجام است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 12.647906621297
Query time: 11.86728366216