X
سه شنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۴۶ ۸۳۷
چچ
جهش صادرات پسته در 4 ماهه نخست سال 99/ رشد 100 درصدی صادرات وزنی پسته

سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد:

جهش صادرات پسته در 4 ماهه نخست سال 99/ رشد 100 درصدی صادرات وزنی پسته

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: آمارهای صادرات پسته و مغز پسته در 4 ماهه نخست امسال حاکی از جهش قابل توجه ارزشی و وزنی صادرات در این محصول استراتژیک بخش کشاورزی دارد.

به گزارش شاتا به نقل از سازمان توسعه تجارت، محمود بازاری افزود: امسال بهترین شرایط برای صادرات محصولات کشاوزی ایران فراهم است، مشروط به اینکه سیاست‌ها و دستورالعمل‌های دستگاه‌های اجرایی هماهنگ با اهداف و سیاست‌های کلان توسعه صادرات غیرنفتی باشد.

وی افزود: صادرات پسته و مغز پسته در 4 ماهه نخست امسال بیش از 100 درصد رشد وزنی داشته است.

بازاری گفت: پسته ایران با طعم و کیفیت عالی به بیش از 65 کشور دنیا صادر می‌شود که رقابت تنگاتنگی با پسته آمریکا داشته و در بازارهای شرق و جنوب شرق آسیا خریداران بسیاری دارد.

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی تاکید کرد: صیانت از توسعه صادرات بخش کشاورزی به ویژه اقلام مهم خشکبار به خصوص پسته یکی از ضروری‌ترین موضوعاتی است که باید نمود و خروجی آن در هماهنگی برنامه‌ها و ضوابط دستگاه‌های اجرایی با اهداف و سیاست‌های کلان توسعه صادرات غیرنفتی بروز و ظهور داشته باشد.

وی یادآور شد: صادرات بخش کشاورزی برای حمایت و انگیزه تولید مهم است و هرگونه اعمال سیاست مخل این هدف‌گذاری موجب آسیب و خدشه به شاخص‌های اقتصادی این بخش خواهد شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 9.9944852193197
Query time: 9.1509982744853