X
دوشنبه, ۰۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ۸۵۶
چچ
تمرکز بازرسیهای بازار بر کالاهای اولویت دار در هفته جاری/ استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها در قالب انجام گشت های مشترک بازرسی

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد؛

تمرکز بازرسیهای بازار بر کالاهای اولویت دار در هفته جاری/ استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها در قالب انجام گشت های مشترک بازرسی

به منظور حفظ آرامش بازار و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی برخی افراد سودجو ، در هفته منتهی به 5 شهریورماه سال جاری، تمرکز بازرسیها بر اقلامی از جمله ماسک، مرغ زنده و گوشت مرغ، تایر سبک و سنگین، محصولات فولادی، سیمان و گچ می باشد.

به گزارش شاتا؛ بنابر اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان؛ در هفته جاری، انواع ماسک و مواد ضدعفونی کننده، مرغ زنده و گوشت مرغ، تایر سبک و سنگین، محصولات فولادی شامل تیرآهن، میلگرد و ورق و سیمان خاکستری و سفید و همچنین گچ در اولویت نظارت و بازرسی قرار گرفته اند.

مطابق دستور العمل ابلاغ شده این سازمان، سازمان های صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اصناف موظف شدند، ضمن برنامه ریزی مناسب و انجام بازرسی‌های موردی و مستمر برنامه ریزی شده و جامع، اقدامات نظارتی و بازرسی خود را بر کالاهای فوق به ویژه انبارها و مراکز نگهداری کالا متمرکز نمایند.

استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها در قالب انجام گشت های مشترک بازرسی

بهره گیری از ظرفیت سایر دستگاه ها و نهادها در قالب انجام گشت های مشترک بازرسی با همکاری تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و ... ، بمنظور کنترل و رصد بازار با اولویت این اقلام و همچنین برخورد مؤثر با تخلفات احرازی نظیر گرانفروشی، امتناع از عرضه، احتکار، اختفاء، عدم اعلام موجودی و رعایت قیمت مصوب و ... از دیگر اقدامات نظارتی در این زمینه است که در بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی مورد تأکید قرار گرفته است.

در این اطلاعیه آمده است که مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی ، مراتب را از طریق تلفن 124 به سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات مردمی سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانها در سرتاسر کشور اعلام و مطمئن باشند با متخلفان برخورد قاطع و قانونی انجام خواهد شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.3014386494954
Query time: 4.5027616818746