X
فرم مشاهده خبر
۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ۲۰:۰۰ ۲۰۳
چچ
امضای تفاهم نامه مشترک میان وزارت صمت و دانشگاه فنی و حرفه ای/ ارتقای همکاری‌ها با هدف توسعه اشتغال و کارآفرینی

امضای تفاهم نامه مشترک میان وزارت صمت و دانشگاه فنی و حرفه ای/ ارتقای همکاری‌ها با هدف توسعه اشتغال و کارآفرینی

تفاهم نامه همکاری میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه فنی و حرفه‌ای با هدف توسعه اشتغال و کارآفرینی امضا شد.

به گزارش شاتا، برات قبادیان «معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت» و ابراهیم صالحی عمران «رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای» این تفاهم نامه را امضا نمودند.

این تفاهم‌نامه در راستای بهره‌گیری بهینه از امکانات موجود و به منظور تحقق اهداف مشترک و توسعه همکاری‌ها در زمینه فعالیت‌های آموزش‌های کاربردی و پژوهشی علمی فیمابین و در جهت رفع نیاز‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری وزارت صمت و بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت‌های علمی تخصصی جامعه علمی کشور در برقراری تعامل هدفمند منعقد شد.

از جمله اهداف این تفاهم نامه نیاز سنجی، برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزش عالی مقطع‌دار و کوتاه‌مدت مورد نیاز بخش صنعت، معدن و تجارت، انجام پروژه مشترک به منظور بسط و گسترش فعالیت‌های علمی، جهت ارتقاء علمی فنی بخش صنعت، معدن و تجارت، استفاده بهینه از فناوری‌های جدید در زمینه توسعه آموزش‌های کوتاه‌مدت در بخش صنعت، معدن و تجارت، مشارکت و استفاده بهینه از توانمندی‌های علمی، فنی و پژوهشی دو طرف است.

همجنین بهره‌ مندی طرفین از امکانات یکدیگر در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، علمی و فناوری، همکاری در ارائه فهرست اولویت‌های آموزشی، پژوهشی بخش صنعت، معدن و تجارت به دانشگاه فنی و حرفه‌ای در ابتدای هر سال، همکاری در اجرای طرح‌های مشترک پژوهشی کاربردی جهت رفع نیاز‌های پژوهشی بخش صنعت، معدن و تجارت، همکاری در برگزاری مشترک همایش‌ها، نشست‌های تخصصی، سمینار‌ها و کارگاه‌های علمی در این تفاهم نامه دنبال می‌شود.

همکاری در ثبت نام استادان و دانشجویان در سامانه طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ)، توسط دانشگاه و برقرای ارتباط و تعامل با سازمان‌ها و بنگاه‌های تولیدی به منظور رفع نیاز‌های پژوهشی از دیگر محور‌های این تفاهم نامه است.

همکاری در برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزشی مقطع‌دار و کوتاه‌مدت مورد نیاز بخش صنعت، معدن و تجارت، همکاری در رفع نیاز‌های R&D صنایع کوچک و متوسط، همکاری در ساخت و تولید قطعات و دستگاه‌های مورد نیاز بخش صنعت، معدن و تجارت، همکاری و حمایت در اجرای کارآفرینی و ثبت شرکت‌های تولیدی خدماتی دانشگاهیان دانشگاه، همکاری در تجهیز و تکمیل تجهیزات کارگاه‌های دانشگاه با فناوری‌های نوین نیز بر اساس این تفاهم نامه در دستور کار قرار گرفت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.8885307312012
Query time: 0.53192281723022