X
یکشنبه, ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ۸۷۱
چچ
مس سرچشمه با افتتاح پروژه های جدید سالانه به ۳۱ میلیون مترمکعب آب نیاز دارد/ با افتتاح (قطعه دوم) خط انتقال آب از خلیج فارس به سرچشمه، نگرانی از تامین آب نداریم

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت با ارائه گزارش به دکتر روحانی در آیین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرحهای انتقال آب:

مس سرچشمه با افتتاح پروژه های جدید سالانه به ۳۱ میلیون مترمکعب آب نیاز دارد/ با افتتاح (قطعه دوم) خط انتقال آب از خلیج فارس به سرچشمه، نگرانی از تامین آب نداریم

سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صمت با ارائه گزارش به دکتر روحانی در مراسم بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان گفت: مس سرچشمه با افتتاح پروژه های جدید سالانه به ۳۱ میلیون مترمکعب آب نیاز دارد و با افتتاح (قطعه دوم) خط یک انتقال آب از خلیج فارس به سرچشمه، نگرانی از تامین آب نداریم.

به گزارش شاتا، اردشیر سعدمحمدی در این مراسم که در حضور رییس جمهور و وزیر صمت برگزار شد؛ افزود: با افتتاح (قطعه دوم) خط یک انتقال آب از خلیج فارس به سرچشمه، نگرانی از تامین آب نداریم.

وی با تأکید بر اینکه مس سرچشمه با افتتاح پروژه های جدید سالانه به ۳۱ میلیون مترمکعب آب نیاز دارد، گفت: سه طرح جدید شامل معادن دره آلو و دره زار و همچنین مس سرچشمه ۸۰۰ میلیون دلار به درآمدهای شرکت مس اضافه می کند.

سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اضافه کرد: امسال برای نخستین بار تولید مس کاتد با رشد ۱۲ درصدی نسبت به سال قبل به ۲۸۰ هزار تن رسیده است.

قطعه دوم خط یک انتقال آب از خلیج فارس با فرمان دکتر روحانی افتتاح شد. قطعه دوم خط یک انتقال آب خلیج فارس به سرچشمه، در استان کرمان رسیده است.

قطعه نخست این خط، آب شیرین سازی شده خلیج فارس را در آبان ماه به شهرستان سیرجان رسانده بود.

قطعه سوم خط یک انتقال آب خلیج فارس نیز دقایقی پیش با فرمان رئیس جمهور افتتاح شد. این قطعه، آب شیرین سازی شده خلیج فارس را به شهرستان اردکان در استان یزد رساند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 6.2064526875814
Query time: 5.4476817448934