X
دوشنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۷:۲۲ ۹۶۱
چچ
کلید خوردن طرح «اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر» در حضور وزیر صمت/ امضای بیش از 152 هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری توسط 5 شرکت در قالب 62 پروژه

گامی دیگر برای تحقق جهش تولید و هدایت سرمایه‌ها به بخش تولید؛

کلید خوردن طرح «اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر» در حضور وزیر صمت/ امضای بیش از 152 هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری توسط 5 شرکت در قالب 62 پروژه

در راستای سیاست توسعه تولید و هدایت سرمایه‌ها به بخش تولید، تفاهم‌نامه های وزارت صمت با 5 شرکت‌ برتر تولیدی در نخستین گام از اجرای طرح "اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر" با ارزش بیش از 152 هزار میلیارد تومان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت منعقد شد.

به گزارش شاتا، طرح "اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر" به ابتکار وزارت صمت اجرا می شود و در گام نخست اجرای این طرح، تفاهم‌نامه های همکاری بین وزارت صمت و 5 شرکت از بین شرکت‌های برتر تولیدی شامل شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، شیرین عسل، آلومینیوم المهدی، نفت سپاهان و ماشین‌سازی اراک منعقد گردید.

این تفاهم‌نامه‌ها شامل 62 پروژه در زمینه معدن و صنایع معدنی، صنایع غذایی، ماشین‌سازی و صنایع پالایشگاهی است و هدف از تنظیم و امضای آنها ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری و تشویق بنگاه‌ها برای توسعه و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توانمندی‌های داخلی است.

در آیین امضای تفاهم‌نامه های توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر در حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استانداران، نمایندگان مجلس، فعالان اقتصادی و نمایندگان بخش خصوصی و مدیران ۵ شرکت امضا کننده حضور داشتند.

گفتنی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای سیاست توسعه متوازن تولید و صنایع و معادن در کشور و ایجاد فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری، اقدام به شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و معرفی آن‌ها به 100 شرکت تولیدی برتر کرده است و امروز دوشنبه 25 اسفند، در مرحله اول اجرای این طرح، تفاهم همکاری با حضور 5 شرکت در قالب 62 پروژه و با سرمایه‌گذاری بالغ ‌بر 152 هزار میلیارد تومان، مبادله شد تا نقطه آغازی برای ایجاد یک تحول بزرگ در جهت توسعه سرمایه‌گذاری و حمایت از کالای ایرانی باشد.

این اقدام وزارت صمت در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران برتر و ارتقاء امنیت سرمایه گذاری در کشور صورت گرفته است و موجب ایجاد هزاران فرصت شغلی، افزایش ارزش افزوده و توسعه صادرات در کشور خواهد شد.

اجرای این طرح علاوه بر تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با هدف تاب‌آوری اقتصادی و افزایش کیفیت و تنوع در محصول، موجب جایگزینی واردات و بهبود تراز تجاری کشور، توسعه نوآوری و کارآفرینی فناورانه، تکمیل زنجیره ارزشی و جلوگیری از خام فروشی و رشد اقتصادی، بهبود وضعیت معیشتی و امیدآفرینی در جامعه خواهد بود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 7.5849140485128
Query time: 6.823948542277