X
شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۷:۳۷ ۱۶۶
چچ
افتتاح خطوط توسعه کارخانه مهیا پروتئین در شهرک صنعتی خوارزمی/ ایجاد اشتغال مستقیم برای یک هزار و ۴۰۰ نفر در صنایع گوشت و پروتئین

در جریان بازدید وزیر از شهرکهای صنعتی تهران انجام شد؛

افتتاح خطوط توسعه کارخانه مهیا پروتئین در شهرک صنعتی خوارزمی/ ایجاد اشتغال مستقیم برای یک هزار و ۴۰۰ نفر در صنایع گوشت و پروتئین

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سومین برنامه از بازدیدهای خود از شهرک های صنعتی استان تهران، با حضور در شهرک صنعتی خوارزمی خطوط توسعه کارخانه مهیا پروتئین را مورد افتتاح و بهره برداری قرارداد.

به گزارش شاتا، این کارخانه در زمینه تولید، فرآوری و بسته بندی محصولات پروتئینی فعالیت دارد و ظرفیت تولید ۱۱۳ هزار تن انواع گوشت مرغ، گوسفند، گوساله، ماهی، همبرگر، سوسیس و کالباس وناگت را دارد.

این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۱۶ هزار و ۸۰۰ متر مربع و با زیربنای ۲۲ هزار و ۹۰۹ متر مربع در شهرک صنعتی خوارزمی پاکدشت واقع است و برای حدود یک هزار و ۴۰۰ نفر شغل به وجود آورده است.

مجتمع صنایع غذایی مهیا پروتئین تهران فعالیت خود را در سال ۱۳۸۱ در زمینه تامین، تولید، بسته بندی و توزیع مواد پروتئینی آغاز کرد و در سال ۱۳۹۹ با تکمیل و راه‌اندازی بزرگترین و پیشرفته ترین مجتمع تولید مواد پروتئینی و غذایی کشور( شهر پروتئین مهیا) گامی جدید در توسعه این صنعت برداشت.

تاریخ شروع تولید در این واحد از سال ۱۳۹۹ بوده است و میزان سرمایه گذاری آن ۱۱۳۴میلیارد تومان بوده است.

زیرساختهای واگذار شده به این مجتمع صنعتی پروتئنی از سوی شهرک صنعتی خوارزمی( استان تهران) برق ۳/۹مگاوات، آب ۴۴مترمکعب در شبانه روز، گاز ۴۸۶ مترمکعب در شبانه روز و ظرفیت تصفیه خانه آن ۴۰۰مترمکعب در شبانه روز است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از افتتاح این خطوط توسعه‌ای از بخش‌های مختلف این کارخانه بازدید به عمل آورد و در گفت و گو با مدیران، کارکنان و دست اندرکاران این واحد تولیدی در جریان مهم‌ترین مسائل و ظرفیت‌های آن قرار گرفت.

جمعی از معاونان و مدیران وزارت صمت، رئیس سازمان صمت استان تهران و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان تهران در این بازدید و افتتاح وزیر صمت را همراهی نمودند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 7.4548406600952
Query time: 6.7219441731771