X
سه شنبه, ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۷:۱۳ ۵۱۲
چچ
استفاده از ظرفیت ۳۲۹ بنگاه‌های اقتصادی توانمند در توسعه اقتصادی

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت ۳۲۹ بنگاه‌های اقتصادی توانمند در توسعه اقتصادی

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به آثار مثبت اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در قالب احیای مسئولیت‌های اجتماعی گفت: این طرح با مشارکت شرکت‌ها و بنگاه‌های توانمند اقتصادی در ۱۳ استان‌ مختلف با مشارکت ۳۲۹ شرکت اقتصادی اجرا شده است.

به گزارش شاتا، علی رسولیان در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز در خصوص تفاهم‌نامه‌های احیای مسئولیت‌های اجتماعی در قالب اجرای اقتصاد مقاومتی گفت: مدل اجرای این تفاهم‌نامه ها مورد تاکید و تایید مقام معظم رهبری است و بر اساس این مدل شرکت‌های توانمند اقتصادی اقدام به آموزش و توانمند سازی مردم منطقه خود می‌کنند.

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اجرای این طرح‌ها را در افزایش اشتغال‌زایی و توسعه روستاها موثر دانست و تصریح کرد: این مدل که از ابتکارات وزیر صمت است با هدف اقتصاد مقاومتی، در ۶ گام و ۱۰ مرحله مشخص شده و با نظارت ائمه جمعه اجرا می‌شود.

وی سه ضلع اجرای این طرح را فعالان اقتصادی، ارکان حاکمیتی و نمایندگان مجلس عنوان کرد و افزود: این طرح در ابتدا با ۲۳ معین در استان کرمان اجرا شد که نتیجه آن حل و رفع مشکلات عمده حوزه بیکاری در منطقه بود.

رسولیان در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در تایید این مدل اقتصاد مقاومتی استناد کرد و گفت: این مدل با همکاری مردم موجب ایجاد اشتغال و تولید ثروت با تکیه بر ظرفیت‌های بومی می‌شود؛ این طرح در استان خراسان رضوی نیز با حمایت امام جمعه استان به صورت گسترده‌تر اجرا شدو موجب ایجاد بیش از چهار هزار شغل در روستاهای این استان شد.

وی در پایان با اشاره به توسعه اجرای این طرح در سطح ملی گفت: با حضور آقای رزم‌حسینی در وزارت صمت، این طرح با مشارکت شرکت‌ها و بنگاه‌های توانمند اقتصادی در ۱۳ استان‌ مختلف با مشارکت ۳۲۹ شرکت اقتصادی اجرا شده است که ان‌شاءالله در آینده شاهد نتایج ارزشمند آن‌ها در حوزه اشتغال و توسعه متوازن در کشور خواهیم بود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 7.3262294133504
Query time: 6.6084156036377