• طرح پیمایش نوآوری ایران

   طرح پیمایش نوآوری ایران

   مقدمه:

   شرکت ها از آن نظر که بستر اصلی نوآوری در یک کشور هستند همواره به عنوان یکی از مهمترین ارکان رشد اقتصادی کشورها محسوب می شوند. این نقش بی بدیل آنها موجب شده است تا سیاستگذاران توجه ویژه ای بر رفع موانع نوآوری و آماده سازی بسترهای لازم برای رشد و شکوفایی شرکت ها داشته باشند. برهمین اساس و به منظور شناسایی مشکلات و چالش های پیش روی آنان هر سه سال یکبار طرحی با عنوان پیمایش نوآوری در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شود. اهمیت این طرح به حدی است که در بسیاری از نهادهای بین المللی سیاست گذاری، از جمله کمیسیون اروپا بخش مجزایی به این امر اختصاص یافته و نتایج حاصل از این طرح به طور منظم مورد استفاده تصمیم گیران این نهادها قرار می گیرد.

    پیمایش نوآوری یکی از مهمترین ابزارها جهت جمع‌آوری داده‌ها و رصد نوآوری در سطح بنگاه‌ها می‌باشد که می‌تواند زمینه را برای تصمیم‌سازی و اتخاذ سیاست‌های صحیح و توانمندساز دولت فراهم سازد.

   برخی از اهداف این طرح عبارتند از:

   •  شناخت بهتر سیاستگذاران از جریان نوآوری در کشور و برنامه ریزی مناسب برای آینده
   • شناخت بهتر مدیران از وضعیت نوآوری در شرکت خود
   • شناسایی عوامل تعیین کننده نوآوری
   • شناسایی عوامل محدود کننده نوآوری
   • طرح ریزی نوآوری در بخش های جدید
   • ارزیابی روندها

   باتوجه به اهمیت بخش صنعت، معدن و تجارت و ارزش افزوده قابل ملاحظه این بخش در اقتصاد، دومین دوره طرح ملی پیمایش نوآوری ایران توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صنعت ، معدن و در حال برگزاری می باشد. بدین ترتیب دبیرخانه بخش صنعت، معدن و تجارت طرح در مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته مستقر و با کمک همکاران سازمانهای استانی در حال فعالیت می باشد.

   در مرحله اول این طرح سه رشته صنعتی فولاد، سیمان و پتروشیمی به عنوان جامعه مورد مطالعه درنظر گرفته شده و در این راستا بیش از 350 پرسشنامه برای بنگاه های مرتبط ارسال و درحال حاضر نیز رشته صنایع غذایی برای ادامه طرح درنظر گرفته شده است.

   خواهشمند است با توجه به اهمیت موضوع و نقش آن در سیاستگذاری و هدایت جریان نوآوری در سطح بنگاه، با ارائه اطلاعات دقیق و صحیح، ما را در انجام هر چه بهتر این طرح یاری نمایید.

   شما می توانید هر گونه سوال یا ابهام درمورد مندرجات پرسشنامه و نحوه تکمیل آن را از طریق تماس با شماره 85193978-021 (جناب آقای حبیب نژاد ) مطرح فرمایید.

    


   دریافت فایل پرسشنامه پیمایش نوآوری ایران

    

    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,848,661
تعداد بازدید امروز : 15,579
تعداد بازدید دیروز : 49,998
تعداد بازدید هفته : 316,150
تعداد بازدید این ماه : 965,527
آخرین به روزرسانی : 1399/05/24 02:09

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.