• هفته نهم / سفر به استان خراسان رضوی و البرز / 16 مردادماه 1399

   هفته نهم / سفر به استان خراسان رضوی و البرز / 16 مردادماه 1399

   در هفته نهم پویش ملی "تولید تداوم امید"، 6 طرح بزرگ صنعتی و معدنی در استان‌های خراسان رضوی و البرز به بهره‌برداری رسید.

   در هفته نهم پویش ملی "تولید، تداوم امید" و همزمان با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان خراسان رضوی و معاون طرح و برنامه وزارت صمت در استان‌ البرز 6 طرح صنعتی مهر افلاک آریا، نفیس پارت پیشرو نیشابور، شرکت معدنی دور کاو، مجتمع ذخیره‌سازی گندم، صنایع پلاستیک مادیران و شرکت رهپویان شمیم ایرانیان افتتاح شد.

   این طرح‌ها در مجموع با سرمایه‌گذاری بالغ بر 350 میلیارد تومان برای 398 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی داشته اند.

   در این هفته از پویش ملی "تولید، تداوم امید" شرکت مهر افلاک آریا تولید کننده انواع سیم، کابل مسی و آلومینیومی در شهرستان نیشابور توسط سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به بهره‌برداری رسید.

   این واحد با ظرفیت تولید ۱۸ هزار و ۴۰۰ تن و با سرمایه‌گذاری بالغ بر 48 میلیارد تومان برای ۶۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی ایجاد نموده است.

   شرکت نفیس پارت پیشرو نیشابور در زمینه تولید تسمه سفت‌کن، هرزگرد، لوله ورودی آب موتور با سرمایه‌گذاری حدود ۷۰ میلیارد تومان و ظرفیت تولید ۹۲۵ هزار عدد در سال برای یک ۱۱۰ نفر اشتغال‌زایی کرده است.

   شرکت معدنی دور کاو در شهرستان نیشابور نیز در زمینه تولید مس کاتدی با ظرفیت تولید ۲۰۰۰ تن در سال با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای 100 نفر نیز اشتغال‌زایی نموده است.

   افزایش 8 درصدی ذخیره گندم در استان خراسان رضوی

   همچنین مجتمع ذخیره‌سازی گندم در شهرستان فیروزه با ظرفیت سیلوی فلزی ۵۰ هزار تنی برای ۴۰ نفر اشتغالزایی داشته و حجم سرمایه‌گذاری آن بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان است.

   بهره‌برداری از سیلوی مذکور، افزایش 8 درصدی ظرفیت‌های ذخیره‌سازی دولتی استان خراسان رضوی را در پی دارد.
   شرکت صنایع پلاستیک مادیران واقع در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز نیز در زمینه تولید انواع فیلم و پلیمرهای زیست تخریب‌پذیر طبیعی با پایه گیاهی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان و ظرفیت تولیدی حدود ۱۳ هزار تن برای 51 نفر اشتغالزایی داشته است.

   تکمیل و راه اندازی ۱۳هزار طرح صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی/تولید و صادرات تنها راه عبور از تحریم و موانع کرونا

   حسین مدرس خیابانی گفت: هم اکنون بیش از ۷۰ هزار طرح صنعتی در کشور در حال تکمیل است که ۱۳ هزار طرح دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و ۴ هزار طرح دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد است.

   وی ادامه داد: پویش ملی "تولید، تداوم امید" تا پایان دولت دوازدهم ادامه خواهد یافت و هر هفته طرح‌های مهم صنعتی، معدنی و لجستیکی که بالغ بر ۲۰۰ طرح هستند با سرمایه گذاری بیش از ۱۷۰ هزار میلیارد تومان برای ۴۱ هزار نفر اشتغالزایی مستقیم خواهند داشت.

   مدرس خیابانی تاکید کرد: امروز تنها ترین و مطمئن ترین مسیر برای عبور از تحریم ها و حتی کرونا حمایت از تولید و صادرات کشور است و در همین راستا همه عزم حاکمیت، دولت، مجلس، قوه قضاییه و همه نهادها بر این مسئله معطوف است و با یک انسجام ملی دنبال آن هستیم تا خواسته‌های دشمن تحقق پیدا نکند و روند پیشرفت و عزت جمهوری اسلامی تداوم یابد.

   وی افزود: تلاش دست اندرکاران معطوف به فعال‌سازی واحدهای صنعتی و معدنی در سراسر کشور است و در همین ۴ ماهه اول امسال بیش از ۴۳۰ واحد صنعتی به چرخه تولید بازگشته اند.

   مدرس خیابانی تاکید کرد: استان خراسان رضوی و شهرستان نیشابور از قطب های صنعتی و تولیدی کشور برای تحقق جهش تولید هستند؛ باید کمک کنیم و با همکاری همه دستگاه ها موانع پیش روی واحدهای صنعتی و تولیدی مانند تخصیص ارز و تامین مواد اولیه رفع کنیم.

   وی در خصوص موارد مطرح شده از سوی صنعتگران در نحوه عرضه مواد اولیه در بورس کالا بیان کرد: ساز و کار جدیدی در بورس کالا در حال شکل گیری است تا قیمت عرضه مواد اولیه برای صنعتگران داخلی بالاتر از قیمت جهانی نباشد.

   مدرس خیابانی با اشاره به دستور ویژه رییس جمهور در خصوص تسریع در ترخیص مواد اولیه و ماشین آلات از گمرکات کشور اعلام کرد: واحدهایی که ماشین‌آلات و مواد اولیه آنها در گمرکات متوقف شده و معطل مانده است به وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنند؛ در همین راستا در قالب فهرست های اولویت بندی شده موارد به بانک مرکزی جمهوری اسلامی اعلام می شود.
   وی تاکید کرد: هیچ واحد صنعتی و تولیدی در کشور نباید به سبب معطل ماندن مواد اولیه و ماشین آلات در گمرکات، متوقف و یا تعطیل شود.

   توافق برای احداث واحد تولید پارچه چادر مشکی با همکاری ایدرو و آستان قدس رضوی/ اجرای طرح توسعه و افزایش ۵۰۰ هزار تنی ظرفیت سیلو سازی کشور توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران

   حسین مدرس خیابانی همچنین کرد: با مشارکت آستان قدس رضوی، ایدرو و بخش خصوصی یکی از کارخانجات ریسندگی و بافندگی که در شهرک صنعتی خیام در حال فعالیت است اقدام به تولید چادر مشکی می کند.
   وی اضافه کرد: به دنبال قطع وابستگی در حوزه چادر مشکی هستیم و در قم نیز در حال اجرای یک واحد تولید چادر مشکی هستیم.
   سرپرست وزارت صمت گفت: آستان قدس به عنوان نهاد عمومی طرح های بزرگی را در دست اجرا دارد و تولید چادر مشکی به عنوان یکی از اقلام گلوگاهی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.
   مدرس خیابانی افزود: طرح توسعه ۵۰۰ هزار تن ظرفیت سیلوسازی نیز توسط شرکت بازرگانی دولتی در دست اقدام است‌که به مرور زمان مورد بهره برداری قرار می گیرند.

   افزایش ظرفیت ذخیره سازی گندم کشور به 22 میلیون تن

   حسین مدرس خیابانی در مراسم بهره‌برداری سیلوی 50 هزار تنی شهرستان فیروزه استان خراسان رضوی افزود: مایه مسرت است که تنها کلمه ای که امروز از لسان صنعتگران نشنیدم، تحریم و آثار آن بوده، این در حالی است که عده ای دائماً از تحریم ها دم می زنند و این بخش تولید، بخش خصوصی توانمند و نظام صنعتی کشور است که بدون توجه به تحریم‌ها مسیر پر افتخار خود را طی می کند و باید رسانه‌های کشور این اتفاق بزرگ را به درستی اطلاع‌رسانی کند.

   وی با اشاره به تحول عظیم در بخش توسعه و احداث مراکز نگهداری و ذخیره سازی گندم در سال کشور گفت: پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی فقط ۷۰۰ هزار تن ظرفیت نگهداری گندم در کشور وجود داشت، امروز پس از ۴۲ سال از عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی نزدیک به ۲۲ میلیون تن ظرفیت نگهداری و ذخیره سازی گندم در کشور ایجاد شده و حدود ۱۱ میلیون تن عملیات تخلیه بارگیری گندم نیز در کشور در حال انجام است.

   سه برنامه اجرایی برای بهره وری سرمایه در صنعت کشور/ رشد مطلوب تولید لوازم خانگی در ۴ ماهه سال 99

   سعید زرندی در آیین گشایش خط تولید کیسه های زیست تجزیه پذیر در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز گفت: اقدام اول برای بهره وری سرمایه احیا واحدهای تعطیل و راکد است که از ابتدای سال بیش از ۴۳۰ واحد تعطیل به چرخه کار برگشته اند.

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: موضوع بهره وری سرمایه یکی از مهمترین موضوعات کشور است که برای آن سه اقدام را آغاز کرده ایم.

   زرندی افزود : اقدام دوم، تکمیل واحدهای نیمه تمام است بطوری که در حال حاضر ۱۳ هزار واحد بالای ۶۰‌درصد پیشرفت فیزیکی در کشور وجود دارد و اقدام سوم در بهروری سرمایه، افزایش ظرفیت تولید است.

   وی افزود: تعداد زیادی واحد زیر ۵۰ درصد فعالیت می کنند که برای ۱۴ صنعت برنامه ریزی کرده ایم، ظرفیت تولید آنها را افزایش دهیم.
   زرندی با اشاره به اینکه باید در مجموعه کشور به سمت کالای ایرانی حرکت کنیم، گفت: در زمان حاضر ۲ هزار و۵۰۰ ردیف کالای وارداتی مجوز تولید داخلی دریافت کرده اند.

   معاون وزیر صمت بیان داشت : بخش عمده تولیدات لوازم خانگی در گذشته دست خارجی‌ها بود و امروز در آمارها می بینیم رشد فزاینده‌ای برای تامین نیاز داخلی داریم.

   شرکت رهپویان شمیم ایرانیان واقع در شهرستان نظرآباد استان البرز در زمینه تولید انواع طعم‌دهنده و تثبیت‌کننده مواد غذایی با سرمایه‌گذاری 32 میلیارد تومان و ظرفیت تولیدی حدود 15هزار تن برای 37نفر اشتغال‌زایی ایجاد کرده است.

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,257,715
تعداد بازدید امروز : 1,948
تعداد بازدید دیروز : 59,885
تعداد بازدید هفته : 163,463
تعداد بازدید این ماه : 277,213
آخرین به روزرسانی : 1399/08/06 01:11

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.