• ظرفیت ذوب فولاد کشور تا ده سال آینده به 55 میلیون تن افزایش می یابد

   وزیر صنعت، معدن و تجارت:

   ظرفیت ذوب فولاد کشور تا ده سال آینده به 55 میلیون تن افزایش می یابد

   ظرفیت ذوب فولاد کشور تا ده سال آینده به 55 میلیون تن افزایش می یابد

   وزیر صنعت، معدن و تجارت ظرفیت فعلی ذوب فولاد کشور را 17 میلیون تن در سال اعلام کرد و گفت: براساس برنامه ریزی ها صورت گرفته با تکمیل چند طرح نیمه تمام و دردست اجرا، ظرفیت ذوب فولاد تا 10 سال آتی به 55 میلیون تن در سال افزایش می یابد.

   به گزارش شاتا از ایرنا،« مهندس محمدرضا نعمت زاده » در آیین بهره برداری از خط تولید فولاد آلیاژی در مجتمع فولاد شاهین بناب؛ گفت: صنعت فولاد یکی از مزیت های مهم کشور درعرصه های صنعتی و معدنی به شمار می رود و باید برای دستیابی به اهداف تعریف شده بخش خصوصی بیش از پیش فعال و حمایت شود.
   وی با بیان اینکه در عرصه صنایع فولادی در ابتدای خط قرار داریم و بخشی از تولیدات به صورت خام صادر می شود، بر ظرفیت سازی برای فراوری محصولات این عرصه با هدف افزایش ارزش افزوده تاکید کرد.
   نعمت زاده ظرفیت بالای بخش نورد صنایع فولادی و متناسب نبودن آن با حوزه هایی همچون استخراج سنگ آهن و ذوب را مهمترین عامل خالی ماندن ظرفیت بخش نورد صنایع فولادی ارزیابی کرد.

   وی ادامه داد: هم اکنون صنایع نورد فولادی کشور با حدود 50 درصد ظرفیت خالی فعالیت می کنند که این شرایط بر ضرورت توسعه همگون صنایع فولادی بر اساس ظرفیت ها و نیازها می افزاید.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت ظرفیت صنایع نورد فولادی را 33 میلیون تن در سال اعلام کرد و گفت: این میزان نزدیک به دو برابر ظرفیت ذوب فولاد است و موجب شده که نتوانیم از ظرفیت عظیم ایجاد شده در صنعت نورد بهره کافی ببریم.
   وی کاهش قیمت جهانی فولاد را یکی از مشکلات اصلی فعالان این عرصه بیان کرد و افزود: این موضوع ناشی از رکود نسبی بازارهای جهانی و کاهش قیمت انرژی ناشی از کاهش قیمت نفت است.
   نعمت زاده این رکود را کوتاه مدت ارزیابی کرد و گفت: رکود کنونی یک طیف زمانی گذراست و در حال حاضر قیمت جهانی فولاد در پایین منحنی سینوسی خود قرار دارد و با تغییر شرایط، وضعیت موجود بهبود خواهد یافت.
   وی از سرمایه گذاران صنعت فولاد خواست با دید گسترده و وسیع به ارزیابی شرایط آتی این صنعت بپردازند و صحنه تولید و صنعت را رها نکنند.

   نعمت زاده همچنین بر فعالیت تخصصی در عرصه صنایع فولادی تاکید کرد و گفت: به طور قطع تحقق این سیاست می تواند به تولید محصولاتی با ارزش افزوده بالا و ارز آوری بیشتر منجر شود.
   به گزارش ایرنا، با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان یک سفر یک روزه به آذربایجان شرقی، طرح توسعه فاز دو تغلیظ مس سونگون، خط مونتاژ اتوبوس بی.آر.تی، باند بتونی فرودگاه شهید مدنی تبریز، پل روگذر شهرک صنعتی بناب و خط تولید فولاد آلیاژی در مجتمع فولاد شاهین بناب و چند طرح عمران شهری دیگر به بهره برداری رسید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,055,749
تعداد بازدید امروز : 15,267
تعداد بازدید دیروز : 59,979
تعداد بازدید هفته : 382,811
تعداد بازدید این ماه : 75,246
آخرین به روزرسانی : 1399/08/02 05:33

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.