•  
  • فهرست اخبار
   بزرگترین پروژه‌های فنی مهندسی توسط شرکتهای ایرانی در سوریه در حال انجام است

   بزرگترین پروژه‌های فنی مهندسی توسط شرکتهای ایرانی در سوریه در حال انجام است

   سفیر ایران در سوریه گفت: بزرگترین پروژه‌های فنی و مهندسی توسط شرکتهای ایرانی در سوریه در حال انجام است که از آن جمله می‌توان به اجرای پروژه سیمان به ارزش 198 میلیون دلار اشاره کرد .
   به گزارش خبرگزاری فارس ، حسین شیخ‌الاسلام افزود: 15 تا 20 درصد از حدود 1400 مناقصه که از طرف سوریه منتشر شده توسط شرکتهای ایرانی خریداری شده و در نهایت 5 درصد آنها منجر به برنده شدن طرف ایرانی شده است.
   وی گفت: 59 مناقصه در هزینه خدمات فنی و مهندسی در سوریه توسط شرکتهای ایرانی در حال انجام است و اخیرا" در زمینه خطوط لوله‌های گاز و نفت نیز ابراز تمایل از طرف سوریه به وجود آمده است.
   وی با اشاره به این مطلب که سوریه خواهان ماهانه 500 خودروی پراید است گفت: در حال حاضر به دلیل این که خودروهای پراید ایران به عنوان تاکسی سوریه در حال کار است، این خودرو بسیار در شهرهای سوریه به چشم میآید. در حال حاضر ما سومین صادر کننده ماشین به سوریه هستیم.
   وی به فروش هزار واگن به سوریه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حدود 100 واگن نیز در ایران در حال تعمیر برای طرفهای سوری است.
   وی به نمایشگاه 12 شهریور ماه سال جاری در سوریه اشاره کرد و گفت: شرکتهای ایرانی حاضر در این نمایشگاه در سالهای قبل از برپایی این نمایشگاهها بسیار راضی بوده‌اند.
   وی گفت: ب
   ا این که شرکتهای ایرانی در سوریه در حال فعالیت هستند ، اما جای کار ایرانیان در کارهای بزرگ در سوریه خالی است.

   برنامه پنج ساله نوسازی صنایع ایران به وزیر صنایع و معادن ارایه شد

   برنامه پنج ساله نوسازی صنایع ایران به وزیر صنایع و معادن ارایه شد

   رئیس شرکت نوسازی صنایع ایران گفت: برنامه پنج سال نوسازی صنایع ایران که شامل هزینه‌های مورد نیاز و تاثیر آن در تولید ناخالص داخلی است ،هفته گذشته تقدیم وزیر صنایع و معادن شده که امیدواریم هر چه زودتر در این زمینه تصمیم گیری شود.
   احمد رفعت در گفت و گو با خبرگزاری فارس افزود: با تصویب لایحه نوسازی صنایع ایران توسط مجلس برنامه اجرایی این لایحه توسط هیات دولت تنظیم می‌شود .
   وی افزود: دولت باید هرچه سریعتر به این امر اقدام کند. تا لایحه نوسازی صنایع ایران نیز به سرنوشت دیگر لوایح در این زمینه دچار نشود.
   وی خاطرنشان کرد: اکنون بیش از 5/1 سال از تدوین اولیه لایحه میگذرد، امیدواریم تصویب برنامه‌های اجرایی آن این گونه نباشد.
   رفعت گفت:
   وی خاطرنشان کرد: قرار است از سال 83 به بعد بودجه مورد نیاز نوسازی صنایع در قوانین سالیانه بودجه مد نظر قرار گیرد.
   وی اظهار داشت: احتمالا" آئین نامه اجرایی نوسازی صنایع ایران ظرف سه ماه آینده توسط هیات دولت تنظیم شود.

   سرمایه گذاران خارجی به تحریمهای آمریکا علیه ایران اعتنا نمی کنند

   سرمایه گذاران خارجی به تحریمهای آمریکا علیه ایران اعتنا نمی کنند

   خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد: شرکتهای خارجی بدون توجه و اعتنا به تحریمهای آمریکا علیه ایران در این کشور سرمایه گذاری می کنند.
   به گزارش خبرگزاری فارس ، بلومبرگ در این گزارش تصریح کرد: علیرغم این که جورج دبلیو بوش، ایران را در کنار عراق و کره شمالی محور شرارت خوانده است، ولی شرکتهای خارجی با حضور خود در ایران و سرمایه گذاری در این کشور ، هیچ اعتنائی به این تهدیدهای سیاسی نمی کنند.
   بلومبرگ عکس‌العمل شرکتهای خارجی در مقابل تحریمهای آمریکا علیه ایران را به دو دسته تقسیم کرد و نوشت: یک دسته از شرکتها مثل اریکسون و آلکاتل در مقابل این تهدیدها اعلام می کنند که سرمایهگذاری آنها در ایران زیاد به طول نمی انجامد و برخی دیگر از شرکتها مثل استیتاویل نروژ و شرکت نفتی تکنیپ اروپا نیز بدون هیچ اعتنایی می گویند، سرمایه‌گذاری آنها در ایران بلند مدت خواهد بود.
   بلومبرگ در ادامه می نویسد : استقبال شرکتهای خارجی از سرمایهگذاری در ایران به حدی بوده است که در برنامه پنج ساله سوم ایران 5/4 تا 5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در نظر گرفته شده است.
   به گزارش خبرگزاری فارس، حضور شرکتهای خارجی مثل فولکسواگن آلمان، انی ایتالیا، گازپروم روسیه، بریتیش پترولیم انگلیس، اریکسون سوئد، استیتاویل نروژر، تکنیپ اروپا، آلکاتل فرانسه و دهها شرکت خارجی دیگر در ایران نشانه عدم کارایی تحریمهای آمریکا علیه ایران است.

   برگزاری نخستین همایش صدور خدمات فنی و مهندسی

   برگزاری نخستین همایش صدور خدمات فنی و مهندسی

   گروه ایرانی فدارسیون مهندسان مشاور کشورهای اسلامی fcic-ir در نظر دارد نخستین همایش صدور خدمات فنی و مهندسی را با هدف بررسی مشکلات و موانع موجود در صدور خدمات فنی و مهندسی و ارائه راهکارهای لازم در راستای حضور چشمگیر و پربار شرکتهای مهندسی مشاور ایرانی در عرصه بین المللی، مهرماه 1382 ، در تهران برگزار نماید.
   کمیته اجرایی همایش در صدد است تا با استفاده از رهنمودها و تجارب ارزشمند کلیه سازمانها، وزارتخانه ها و نهادهای ذیربط ، انشاء ا... بتواند گامی موثر را در برگزاری هرچه پر بار تر این همایش و نیز ارتقاء سطح علمی و کاربردی آن بردارد لذا خواهشمند است به منظور همکاریها و هماهنگی های لازم اقدام مقتضی مبذول و مراتب را به این دبیرخانه اعلام فرمائید. ضمنا آقای مهندس رضا حسینی (کارشناس کمیته اجرایی همایش) جهت هماهنگی به حضورتان معرفی می گردد.

   نخستین همایش صدور خدمات فنی و مهندسی
   این همایش در 2 بخش به بحث و بررسی چالشها و راهکارهای صدور خدمات فنی و مهندسی می پردازد:
   الف ) سخنرانی و ارائه مقالات با محورهای :
   <br>1ـ صدور خدمات فنی و مهندسی
   <br>2ـ قوانین و مقررات مربوط به صدور خدمات فنی و مهندسی
   <br>3ـ امکان سنجی اقتصادی حضور شرکتهای ایرانی در بازارهای صادرات
   <br>4ـ سازمانهای ذیمدخل برای صدور خدمات فنی و مهندسی
   <br>5ـ صدور خدمات فنی و مهندسی ـ رویکرد کالایی

   ب) کارگاه های آموزشی
   <br>1ـ آشنایی با فرآیند برگزاری مناقصات بین المللی
   <br>2ـ آشنایی با فرآیند انتخاب مشاوران
   <br>3ـ چگونگی تدارکات(procurement) و روش بانک جهانی
   <br>4ـ چگونگی مشارکت با شرکتهای خارجی جهت ارائه پیشنهاد مشترک
   <br>5ـ مناقصات بین المللی و ارائه پیشنهاد (پیشنهاد مالی / پیشنهاد فنی)
   <br>6ـ اصول و فنون مذاکرات خارجی با گرایش بین المللی
   <br>7ـ چگونگی استفاده از منابع مالی بانک توسعه اسلامی(idb) ، توسعه همکاری شرکتهای خصوصی

   آیین نامه اجرایی طرحهای سرمایه گذاری خارجی در دولت تصویب شد

   آیین نامه اجرایی طرحهای سرمایه گذاری خارجی در دولت تصویب شد

   هیات وزیران بنا به پینشهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، آیین‌نامه اجرایی بند «ل» تبصره (21) قانون بودجه سال 1382 کل کشور (طرحهای سرمایه گذاری خارجی) را تصویب کرد.
   به گزارس خبرگزاری فارس، به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری و اجرای طرحهای موضوع بند «ل» تبصره (21) قانون بودجه سال 1382 کل کشور، شرکتهای دولتی ایرانی طرف قرارداد، مجازند مطابق با شرایط مندرج در بند مذکور نسبت به عقد قرارداد با سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانی در قالب مفاد بند «ب» ماده (3) قانون تشویق وحمایت سرمایه‌گذاری خارجی به روشهای «مشارکت مدنی»، «بیع متقابل» و «ساخت، بهره‌برداری و واگذاری» اقدام نمایند.
   بنا بر این گزارش، شرکتهای دولتی ایرانی طرف قرارداد ، مکلفند از طریق دستگاه اجرای ذیربط، طرحهای مورد نظر خود را در قالب برنامه‌های توسعه‌ای بخش مربوط انتخاب و گزارش توجیه فنی، اقتصادی و مالی آنها و موارد مشخص، نیازمند تضمین دولت را برای بررسی، تایید و صدور مجوز شورای اقتصاد به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارائه نمایند.
   وزارت امور اقتصادی و دارایی پس از تایید هیات سرمایه‌گذاری خارجی نسبت به تضمین تعهدات مندرج در قالب قانون تشویق و حمایت سرمایهگذاری خارجی اقدام می‌نماید.
   بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر اساس این مصوبه موظف شده است : بخش مالی قراردادهای مربوط را بررسی و پس از تایید، موضوع را به شورای اقتصاد اعلام نماید و پیش بینیهای لازم را برای مدیریت تراز پرداختهای ارزی کشور ناشی از این تعهدات انجام دهد.
   بنا بر مصوبه دولت، در مورد آن دسته از طرحهای سرمایه‌گذاری که یک شرکت دولتی، خریدار انحصاری کالا و خدمات تولیدی آن است و همچنین در مواردی که کالا و خدمات تولید طرح مورد سرمایه‌گذاری به قیمت یارانه ای عرضه می‌شود، پس از تایید طرح مربوط و توان مالی شرکت دولتی ذیربط برای ایفای تعهدات قراردادی توسط شورای اقتصادف شرکت دولتی طرف قرارداد ، میتواند در چارچوب مقررات قانونی، خرید کالا یا خدمات تولیدی را به میزان و قیمت تعیین شده در قرارداد مربوط، تعهد نماید و وزارت امور اقتصادی و دارایی این تعهدات را تضمین می‌نماید.
   بنا بر این گزارش، چنانچه کالا و خدمات تولیدی طرح مورد سرمایه‌گذاری، براساس تصمیمات یا سیاستهای دولت مشمول کالاها و یا خدمات یارانه‌ای باشد و به قیمتی کمتر از قیمت خریداری شده و بهای فروش براساس گزارش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خریداری شده و بهای فروش براساس گزارش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور توسط دولت در بودجه‌های سالانه شرکت مربوط پیش بینی می‌گردد.
   مجمع عمومی و هیات مدیره شرکتهای دولتی خریدار کالا و خدمات موظف شده اند، هر ساله مبالغ مربوط به تعهدات قراردادی طرحهای موضوع این آئین‌نامه را مقدم برسایر هزینه‌ها در بودجه سنواتی آن شرکت منظور نمایند. در صورت عدم پیش بینی لازم جهت پرداخت تعهدات شرکت دولتی خریدار کالا و خدمات در بودجه سالانه آن دستگاه، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور موظف است نبت به اطلاع بودجه شرکت ذی ربط به منظور پرداخت وجوه مزبور راسا اقدام نماید.
   وزارت امور اقتصادی و دارایی با این مصوبه ، پرداخت کلیه تعهدات قرارداد شرکتهای دولتی ایرانی طرف قرارداد را از محل وجوه، اموال، منابع و کلیه حسابهای متعلق به آنها تضمین می‌نماید. به منظور ایفای تعهدات توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی، مجمع عمومی و هیات مدیره شرکتهای دولتی ذیربط مکلفند، بدون قید و شرط و به طور غیرقابل برگشت نسبت به فراهم کردن شرایط برای برداشت از کلیه منابع، وجوه وحسابهای بانکی شرکت دولتی مربوط نزد کلیه بانکها و موسسات مالی داخلی و خارجی به نفع وزارت امور اقتصادی و دارایی اقدام نمایند. این تضمین آن بخش از تجهیزات و سایر سرمایه‌های فیزیکی سرمایه‌گذاری را که در مقابل حوادث قهریه طبیعی و غیرطبیعی از طریق بیمه‌های مرسوم پوشش داده میشوند، را شامل نمیگردد.
   در اجرای این آئین‌نامه، وزیر یا بالاترین مقام اجرایی دستگاه ذیربط و در مورد شرکتهای دولتی، مجمع عمومی و هیات مدیره شرکت مربوط موظفند به هنگام عقد قرارداد، اطلاعات و آمار مربوط به کلیه وجوه، منابع و حسابهای بانکی در داخل و یا خارج از کشور و همچنین تغییرات بعدی آنها را به محض وقوع به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارایه نمایند، تا در صورت لزوم موجبات اجرای تضمین وزارت امور اقصتادی و دارایی فراهم گردد.
   بنا بر این گزارش، شرکت خریدار کالا و خدمات مکلف به پرداخت تعهدات قراردادی خود در موعد مقرر میباشد. در صورت عدم انجام تعهدات توسط شرکت مزبور، وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز به پرداخت تعهدات ناشی از قرارداد از محل کلیه حسابهای بانکی، وجوه و منابع متعلق به شرکت مربوط می‌باشد.
   این تصویب نامه می افزاید: شرکتهای دولتی ایرانی طرف قرارداد موظفند، گزارشهای شش ماهه عملیاتی و مالی فعالیتهای انجام شده را به طور ادواری به وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامهریزی کشور ارائه نمایند.
   وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تجهیز و تامین منابع مالی مورد نیاز جهت انجام دقیق و کامل تعهدات ناشی از این آیین‌نامه مکلف شده است ، با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، ساز و کار لازم را به منظور پوشش احتمال وقوع تعهدات در سر رسید هر یک از اقساط پیش‌بینی نماید.

   چهل جایگاه توزیع گاز طبیعی فشرده احداث می شود

   چهل جایگاه توزیع گاز طبیعی فشرده احداث می شود

   مدیر پشتیبانی cng سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور از آغاز عملیات ساخت و ساز 40 جایگاه توزیع گاز طبیعی فشرده در چند شهر بزرگ کشور خبر داد.
   به گزارش دفتر فرهنگ‌سازی و ارتباطات این سازمان، مهندس «خلیل عسگری» گفت: با تلاش دستاندرکاران، جایگاه‌های در دست احداث تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
   سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور احداث جایگاه سوخت رسانی گاز طبیعی فشرده و تبدیل خودروها به cng سوز را در دو فاز در دستور کار خود قرار داده است.
   در فاز یک این پروژه احداث 180 جایگاه در 15 شهر و جادهای بین شهری پیشبینی شده است.
   از مجموع جایگاههای cng احداثی پیش بینی شده در سال جاری، 51 جایگاه به تهران اختصاص دارد که عملیات عمرانی اکثر این جایگاهها در نیمه اول شهریور آغاز می‌شود.
   براساس این گزارش تمامی جایگاه‌های cng در نظر گرفته شده برای تهران در یک فرصت زمانی مقرر تحویل سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت قرار خواهد گرفت و عملیات احداث آن تا پایان سال به پایان خواهد رسید.

   کلیات لایحه تاسیس سازمان صنایع دستی ایران تصویب شد

   کلیات لایحه تاسیس سازمان صنایع دستی ایران تصویب شد

   در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین مهدی کروبی تشکیل شده بود، کلیات لایحه تاسیس سازمان صنایع دستی ایران بررسی شد.
   بر مبنای ماده واحده این لایحه و در صورت تصویب نهایی، به منظور تمرکز در سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت در زمینه احیاء، ترویج و توسعه کمی و بهبود کیفی صنایع دستی کشور و ایجاد هماهنگی و برنامه‌ریزی در امر آموزش و تحقیقات، حمایت، هدایت، استفاده از امکانات و نیروی انسانی موجود، سازمان صنایع دستی ایران به صورت موسسه دولتی وابسته به وزارت صنایع و معادن تشکیل می‌شود.
   بر اساس تبصره 5 این لایحه، صنعت فرش دستباف از شمول این قانون مستنثی است.

   کنترلی بر روی صنعت موتورسیکلت‌سازی وجود ندارد

   کنترلی بر روی صنعت موتورسیکلت‌سازی وجود ندارد

   طبق آمار غیررسمی، سالانه 800 هزار موتورسیکلت تولید میشود، البته آمار رسمی حاکی از تولید 450 هزار موتورسیکلت در سال است.
   رامین رحیمیان، رییس گروه مطالعات و گزینش فناوری در ناوگان سازمان بهینهسازی مصرف سوخت در گفتوگو با ایسنا، با بیان این مطلب افزود: تفاوت در آمار رسمی و غیررسمی، نشان میدهد که کنترلی بر روی صنعت موتورسیکلتسازی وجود ندارد.
   وی با بیان این که حدود 11 تولیدکنندهی موتورسیکلت به صورت کارخانهیی وجود دارد افزود: 80 تولیدکنندهی موتورسیکلت این کالا را حتی به صورت زیرپله تولید کرده که با شمارهگذاری موتورسیکلت در کارخانه این معضل حل خواهد شد.
   وی گفت: برای توسعهی تکنولوژی ساخت موتورسیکلت در ایران برنامه در دست است که با اختصاص بودجهای، سبب همکاری مشترک موتورسیکلتسازی ایرانی با شرکتهای معتبر خارجی شویم؛ یک شرکت هندی هماکنون در حال تولید موتورسیکلت با همکاری مشترک سوزوکی است که این مثال نشاندهندهی موفقیت این شرکت در دستیابی به تکنولوژی ساخت موتورسیکلت با تکنولوژی مطلوب است.
   وی ادامه داد: صنعت موتورسیکلت در ایران در یک مرحله به سمت خودکفایی گام برداشت؛ ولی با حضور موتورسیکلتهای چینی با قیمت ارزان این استراتژی از بین رفت و هماکنون تنها نیرو محرکه بخشی از قوای محرکهی خود را تولید میکند و دیگر شرکتها قوای محرکه شاسی و ترمز را از شرکتهای خارجی و اکثرا چینی وارد میکنند.
   وی گفت: استفاده از تکنولوژی نامناسب و قدیمی سبب افزایش مصرف سوخت این وسیله حمل و نقل است که روزانه به طور میانگین موتورسیکلت در ایران 5/2 تا 3 میلیون لیتر بنزین مصرف میکند؛ این در حالی است که یک موتورسیکلت خوب حدود 2 لیتر بنزین مصرف میکند، ولی یک موتورسیکلت ساخت ایران با تکنولوژی قدیمی 3 تا 5/3 لیتر بنزین مصرف میکنند.
   وی همچنین ضمن اعلام فرسوده بودن ناوگان موتورسیکلت در ایران ادامه داد: البته خدمات پس از فروش نامناسب عدم تنظیم این محصول از دیگر عوامل ازدیاد مصرف سوخت در ایران است.
   وی گفت: به زودی از تردد موتورسیکلت دو زمانه که مصرف بالا دارند در 7 شهر بزرگ کشور جلوگیری خواهد شد.

   روی ایران نیازمند توجه است

   روی ایران نیازمند توجه است

   سالانه 9 میلیون تن شمش روی در جهان تولید میشود و این درحالی است که کمتر از یک درصد آن در ایران تولید می‌شود.
   یوسف مرادلو، رییس انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران در گفتوگو با ایسنا، با بیان این مطلب گفت: عدم حمایت مسوولان از صنعت روی کشور باعث ضعف این بخش شده است.
   وی، با بیان این که بخش روی شرکت ملی سرب و روی ایران، شرکت ذوب روی بافق و شرکتهای سیمین روی، سهند روی و شمش ارومیه به طور کامل تعطیل شده‌اند، مدعی شد: حدود 250 نفر از پرسنل شرکت ملی سرب و روی و حدود 600 نفر از کارگران شرکت ذوب روی بافق بیکار شده‌اند.
   مرادلو، با اشاره به این که حدود 6 هزار نفر به طور مستقیم و حدود 20 هزار نفر به طور غیرمستقیم در صنعت سرب و روی مشغول به کارند، ادعا کرد: کارگران بیکار جلوی استانداری زنجان و وزارت صنایع و معدن و کارخانههای خود تجمع کرده و خواستار برطرف شدن مشکل خود شده‌اند.
   وی، ادامه داد: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی معتقد است قیمت بالای فروش سنگ معدن از سوی دولت باعث افزایش قیمت کنسانتره روی شده است و با توجه به این که دولت قیمت پایه هر کیلو کنسانتره روی را دو برابر سال گذشته یعنی 4 هزار تومان تعیین کرده است، پس از برگزاری مزایده، قیمت هر کیلو کنسانتره روی حدود 8 هزار و 400 تومان تعیین شد.
   مرادلو ادامه داد: با توجه به توان استخراجی حدود 600 هزار تنی شرکت توسعه معادن روی، سودی که از طریق فروش این کنسانتره نصیب دولت میشود 4 میلیارد تومان بیشتر از سال گذشته است؛ این در حالی است که با وضعیت موجود دولت مجبور است حدود 60 میلیارد تومان بابت جذب دوبارهی کارگران بیکار شده و حدود 8 میلیارد تومان بابت ایام بیکاری کارگران پرداخت کند.
   وی، با بیان این که بین تولیدکنندگان کنسانتره روی و خریداران آن بر سر قیمت هر کیلو کنسانتره روی حدود 110 تومان توافق شده بود، گفت: پس از برگزاری جلسه‌ای با حضور مسوولان وزارت صنایع و معادن، این قیمت به 120 تومان افزایش پیدا کرد.
   مرادلو قیمت جهانی هر تن کنسانترهی روی را حدود 113 دلار عنوان کرد و گفت: مازاد تولید 60 درصدی شمش روی، افت قیمتهای جهانی و افزایش 400 درصدی قیمت تمام شده سنگ معدن از سوی دولت، باعث ضعف صنعت روی کشور شده است.
   وی ابطال مزایده برگزار شده جهت فروش کنسانتره روی، فروش کنسانتره به قیمت سال قبل، پرداخت یارانه به خاک معدن و تحویل آن به کارخانه‌های تولید روی مطابق با فرمولهای بین‌المللی را لازمه برطرف شدن مشکلات موجود عنوان کرد.

   خاموشی برای پنجمین بار رییس اتاق شد

   خاموشی برای پنجمین بار رییس اتاق شد

   رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت : سهم بخش خصوصی در صنایع ?لیدى و بزرگ ?شور بسیار ناچیز است .
   "سید علی نقی سیدخاموشی " در گفت و گو با ایرنا افزود : اتاق ایران باید ?ارى ?ند تا بخش خصوصی بتواند با جرات در سرمایه گذارى هاى مزیت دار مثل صنایع پتروشیمی و صنایع زیر دستی نفت حضور پیدا ?ند.
   خاموشی روز گذشته در انتخابات هیات رییسه اتاق ایران ، با به دست آوردن راى براى پنجمین بار متوالی به عنوان رییس اتاق ایران برگزیده شد.
   وى در خصوص مش?لات موجود در راه حضور جدى بخش خصوصی در اقتصاد ?شور ?? گفت : اقتصاد ایران براى پویایی نیاز به بخش خصوصی نوین دارد و در این راه در حال برداشتن گام هاى اولیه هستیم .
   رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود : اتاق ایران به منظور توسعه بخش اقتصاد، باید زمینه هاى لازم را براى جذب سرمایه هاى خارجی و سرمایه هاى ایرانیان خارج از ?شور فراهم ?ند.
   وى برنامه هاى آینده اتاق ایران را ادامه برنامه هاى گذشته این اتاق عنوان ?رد و گفت : ایجاد اشتغال در ?شور و توسعه صنایع ?وچ? و متوسط از اولویت هاى برنامه اتاق ایران خواهد بود. خاموشی با اشاره به این?ه حل مساله اشتغال، اولویت اول ?شور است ،
   افزود : اقداماتی ?ه تا?نون براى ایجاد اشتغال در ?شور انجام شده ?افی نیست و اتاق ایران به دلیل حضور نمایندگان فعالان اقتصادى و بخش خصوصی در آن باید در این خصوص ?ارهاى جدى انجام دهد.
   وى گفت : ایجاد صنایع ?وچ? و متوسط در سطح وسیع ی?ی از راههایی است ?ه می تواند ?شور را از بحران اشتغال نجات دهد.
   وى افزود : در روابط خارجی باید هر چه زودتر تنگناهایی را ?ه آمری?ا از " بپیوندیم از wtoلحاظ سیاسی براى ایران به وجود آورده تا نتوانیم به "طریق قراردادهاى دو و چند جانبه و موافقت نامه هاى تجارت آزاد از بین را فراهم ?نیم . wtoببریم تا زمینه ورود به
   خاموشی در خصوص برگزارى انتخابات اتاق ایران گفت : این انتخابات در جو بسیار صمیمانه و خوبی با حضور ا?ثریت نمایندگان اتاق هاى شهرستان ها، تهران و تش?لهاى وابسته برگزار شد و اتاق شهرستان ها نیز توانستند در هیات رییسه اتاق ایران سهمی را به خود اختصاص دهند. وى افزود : حضور بخش صنعت و دو نفر از اعضاى هیات رییسه اتاق تهران در اتاق ایران نیز نشان می دهد ?ه در آینده هم?ارى نزدی?ی را بین اتاق تهران و ایران شاهد خواهیم بود.
   وى ی?ی از اهداف اتاق ایران را ش?وفا ?ردن اقتصاد ?شور و حمایت و فعال ?ردن بخش خصوصی براى گرفتن سهم بیشتر از اقتصاد عنوان ?رد. خاموشی انتخابش را براى پنجمین بار به عنوان رییس اتاق ایران ناشی از اعتماد و انتظارات بخش خصوصی از اقتصاد ?شور عنوان ?رد و گفت : امیدوارم ?ه با هم?ارى اعضاى جدید هیات رییسه بتوانیم انتظارات بدنه اقتصاد ?شور برآورده ?نیم.

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,363,744
تعداد بازدید امروز : 38,596
تعداد بازدید دیروز : 40,282
تعداد بازدید هفته : 123,473
تعداد بازدید این ماه : 480,610
آخرین به روزرسانی : 1399/05/13 17:39

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.