•  
  • فهرست اخبار
   یک گروه صنعتی ایرانی در افغانستان کارخانه لوله و پروفیل احداث می‌کند

   یک گروه صنعتی ایرانی در افغانستان کارخانه لوله و پروفیل احداث می‌کند

   شرکت لوله و پروفیل سدید وابسته به «گروه صنعتی سدید» یک کارخانه ساخت لوله و پروفیل در حومه کابل پایتخت افغانستان احداث می‌کند.
   محمدحسن لشگری مدیر اجرایی این طرح روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در کابل با اعلام این خبر، گفت : موافقتهای لازم برای احداث این کارخانه از مقامهای دولت افغانستان اخذ شده و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز میشود.
   وی مدت اجرای این طرح تا مرحله بهره‌برداری را شش ماه اعلام کرد و گفت: به محض تخصیص زمین مورد نظر از سوی وزارت تجارت افغانستان، عملیات ساخت زیر بناها، کارگاهها ونصب دستگاهها به سرعت آغاز خواهد شد و پس از شش ماه خط تولید به بهره‌برداری خواهد رسید.
   لشگری ظرفیت این کارخانه را 15 هزار تن انواع لوله و پروفیل صنعتی و ساختمانی و سرمایه ثابت ودر گردش آن را دو میلیون و 500هزار دلار آمریکا اعلام کرد.
   مدیر اجرایی طرح ساخت کارخانه لوله و پروفیل سدید در افغانستان همچنین گفت: شرکت با نام «اس. آی . جی» در افغانستان ثبت شده است و تمام صد در صد سرمایه گذاری و مالکیت آن نیز متعلق به گروه صنعتی سدید با مسئولیت محدود خواهد بود.
   وی با بیان اینکه تلاشها برای دریافت مجوز ساخت، موافقتهای اصولی و ثبت شرکت، از مهر ماه سال گذشته ادامه داشته است، گفت: به زودی زمین مورد نظر از سوی وزارت تجارت افغانستان در اختیار این گروه قرار خواهد گرفت تا عملیات اجرایی احداث کارخانه آغاز شود.
   لشگری میزان اشتغال زایی این کارخانه را در نخستین گام یکصد نفر عنوان کرد و گفت: در طرحهای توسعه آن نیز تعداد بیشتری از شهروندان افغان جذب این کارخانه خواهند شد.
   « محمد حسن سعد ا...» معاون این طرح نیز با بیان اینکه مجموع گردش مالی سالانه گروه صنعتی سدید بیش از یک هزار میلیارد ریال است، گفت: احداث کارخانه لوله و پروفیل در افغانستان از سوی این گروه گام اولیه حضور در فعالیتهای اقتصادی و تولیدی سدید در این کشور خواهد بود.
   وی نیت اصلی حضور شرکت لوله و پروفیل سدید در افغانستان را مشارکت در بازسازی این کشور و استفاده از بازار بالقوه آن ذکر کرد.
   سعدا... با بیان اینکه احداث این کارخانه در گام نخست دارای جاذبه مادی برای سدید نیست گفت: با ایجاد این کارخانه تلاش میکنیم پایگاه و اعتبار لازم را برای بازاریابی سایر محصولات هشت شرکت تابعه گروه صنعتی سدید در افغانستان را فراهم کنیم.
   وی افزود: این گروه آماده است در طرحهای بزرگ احداث خطوط انتقال نفت و گاز، آب بین شهری، ریختهگری قطعات تا وزن 30 تن توربینهای بادی، راه سازی و شهرک سازی در افغانستان فعالیت کند.
   وی با اعلام اینکه محصولات فولادی موجود در افغانستان نامرغوب و حداکثر عمر مفید آن دوسال است، گفت: سدید قادر است محصولاتی را در افغانستان عرضه کند که دست کم دارای 25 سال عمر مفید باشد.
   سعدا... ابراز امیدواری کرد، دولت و ملت افغانستان کیفیت و مرغوبیت کالا را در گزینشها و سفارشهای خود لحاظ کنند.
   گروه صنعتی سدید واقع در کیلومتر هشت جاده تهران ـ ساوه از هشت شرکت صنعتی و پنج کارخانه در تهران و بندر عباس تشکیل شده است.
   فعالیتهای این شرکت در زمینه‌های تولید لوله و پروفیل، لوله‌های قطور، تا قطر 3 متر برای خطوط انتقال، آب، نفت و گاز، ماشین کاری ، ریخته‌گری، توربینهای بادی، تجهیزات آب، راه سازی و شهرک سازی و خدمات فنی و مهندسی است.

   همه خودرو های گازسوز در نمایشگاه خودرو

   همه خودرو های گازسوز در نمایشگاه خودرو

   نمایشگاه خودرو و محیط زیست، روزهای 10 تا 14 تیر امسال در محل دایمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران برپا می‌شود.
   در این نمایشگاه تمامی خودروهای cngسوز روز دنیا به نمایش گذاشته خواهد شد.
   بخش حمل و نقل و طرحهای ویژه سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور با در نظر گرفتن یک غرفه در محل این نمایشگاه، مباحث ایمنی و استاندارد خودروهای گازسوز ایرانی و خارجی را برای مقایسه در معرض عموم قرار خواهد داد.
   در حال حاضر 43 شرکت تولید خودرو در جهان، خوروهای cngسوز تولید می‌کنند.
   گاز طبیعی فشرده (cng) پس از هیدروژن، پاکترین سوخت جایگزین بنزین و گازوئیل برای دستیابی به هوای پاک شناخته شده است.

   طرح پلات فرم مشترک برای کاهش هزینه

   طرح پلات فرم مشترک برای کاهش هزینه

   شرکتهای ایرانی در صورت مشخص نشدن میزان صادرات خودروی “l90” و چگونگی حمایت شرکت “رنو“ از محصولات صادراتی l90، در طرح پلاتفرم مشترک با شرکت ”رنو - نیسان” موفق نخواهند بود.
   یک استاد دانشگاه در گفتوگو با ایسنا با بیان این مطلب افزود: برای پیشرفت خودروسازان ایرانی باید مشخص کنیم که می‌خواهیم خودروی با آرم ایرانی تولید کنیم و یا اینکه به زیر چتر خودروسازان خارجی برویم.
   وی ادامه داد: البته طرحی نیز وجود دارد که برای محصولات صادراتی، میتوانیم خودرو را با آرم خارجی تولید و برای مصارف داخلی آن را با آرم داخلی تولید کنیم.
   این استاد دانشگاه، با بیان این که ساخت کارخانه خودروساز سوم به علت صرف هزینه زیاد، شاید کار اشتباهی باشد، افزود: البته مدیریت خارجی “رنو“ میتواند سبب کاهش هزینه تولید در بخشهای دولتی و همچنین موجب انتقال مدیریت صحیح به ایرانیان نیز شود.
   وی با تاکید بر انعطاف پذیر کردن خطوط تولید کارخانههای داخلی برای تولید انواع خودرو گفت: باید به سمت تولید چند خودرو و بستن قرارداد با شرکتهای خارجی حرکت کنیم و تنها نباید با یک شرکت خارجی قرارداد امضا کنیم، زیرا این امر در کنار تولید خودرو با پلاتفرم مختلف سبب تنوع در تولید و جذب مشتری و رقابت شرکتهای خارجی در امتیازدهی خواهد شد.
   وی با بیان این که تولید یک نوع خودرو نباید بیش از سه سال طول بکشد، افزود: تولید یک خودرو در مدت طولانی اشتباه است. همچنین داخلی کردن تولید خودرو نیز بدون انتقال تکنولوژی سبب میشود که تولید کننده، توانایی تولید قطعات جدید را نداشته باشد.
   وی با بیان این که طرح پلاتفرم مشترک سبب حفظ تکنولوژی طراحی بدنه میشود، افزود: باید به آرامی به سمت کسب دانش فنی تولید و طراحی قطعات و مجموعه‌های مختلف خودرو حرکت کنیم. طرح پلاتفرم مشترک سبب کاهش هزینه تولید و طراحی می‌شود و خودروسازانی همچون “هیوندا“ و “ساب“ نیز با این روش خودرو تولید می‌کنند.

   ایران خودرو دیزل ظرفیت تولید ماهانه 150 اتوبوس گازسوز را دارد

   ایران خودرو دیزل ظرفیت تولید ماهانه 150 اتوبوس گازسوز را دارد

   دستگاه اتوبوس 100درصد گازسوز در اردیبهشت ماه در شرکت “ایران خودرو دیزل“ ساخته شد.
   ظرفیت تولید “ایرانخودرو دیزل“ ماهانه 150 دستگاه اتوبوس گازسوز است. همچنین طبق برنامه کارخانه قرار است که سالانه 2 هزار دستگاه اتوبوس گازسوز در این شرکت تولید شود.
   40 دستگاه اتوبوس گازسوز ساخته شده، طبق قرارداد امضا شده بین وزارت کشور و وزات صنایع و معادن برای تولید اتوبوس گازسوز بوده است و این اتوبوس برای پیوستن به ناوگان شرکت واحد به وزارت کشور تحویل داده خواهد شد.
   این اتوبوس گازسوز که دارای موتور و تجهیزات گازسوز شرکت “مان” آلمان است، بر روی اتوبوس “om355“، قرار گرفته و 100درصد گازسوز است. همچنین میزان آلودگی گاز دیاکسید کربن (co2) این خودرو 20 درصد کمتر از خودروهای دیزلی است.
   گفتنی است، در فروردین‌ماه امسال هیچ اتوبوس گازسوزی در شرکت “ایران خودرو دیزل“ تولید نشده و این شرکت از برنامه تولیدی 2 هزار دستگاه در سال عقب است. این در حالی است که ناوگان شهری اتوبوسرانی به علت ممنوعیت استفاده از اتوبوس دیزلی با کمبود اتوبوس روبه‌رو است.

   بهره گیری از فناوری نانو در صنایع رنگ سازی

   بهره گیری از فناوری نانو در صنایع رنگ سازی

   محققان پژوهشکده “صنایع رنگ ایران” در راستای طرح تولید سیال مغناطیسی، ساخت نانو ذرات کبالت و آهن را دنبال می‌کنند.
   مهندس علیرضا امینی فضل، عضو هیات علمی گروه سرامیک پژوهشکده صنایع رنگ با اعلام این مطلب به ایسنا خاطرنشان کرد: سیال مغناطیسی شامل ذرات نانومتریک مغناطیسی ازقبیل اکسیدهای آهن بسیارریز است که در مایعات مناسب پخش شده‌اند و به دلیل خواص فرومغناطیسی از لحاظ کلوئیدی بسیار پایدار می‌باشند.
   وی گفت: کاربرد عمده سیال مغناطیسی به عنوان روان کننده ضربه‌گیر و آب بندی کننده شفتهای چرخان در ماشین‌آلات و محلهایی که احتمال نشست گاز یا مایع وجود دارد می‌باشد.
   سیال مغناطیسی را میتوان در حساسه‌های تعیین شتاب، سطح و ارتفاع و نیز در سنجش دبی سیالات، ارتعاش سنجی و به عنوان لرزه‌گیر بلندگوها به کار برد.
   محقق پژوهشکده صنایع رنگ ایران خاطرنشان کرد: مورد استفاده مهم دیگر سیال مغناطیسی، تولید جوهرهای چاپی بسیار با کیفیت و سیستم‌های ذخیره اطلاعات در لوحهای فشرده و هارد دیسک رایانه‌ها است.
   وی با اشاره به نوپائی علوم و فناوری نانو و تحقیقاتی و غیر کاربردی بودن عمده فعالیتهای انجام شده در دنیا در مورد جایگاه این فناوری در صنایع رنگ گفت: با توجه به ترکیب متنوع رنگها که شامل طیف وسیعی از ترکیبات آلی، معدنی و سرامیکی در قالب رنگدانه‌ها، فیلرها ( پرکنها) و افزودنیهای مختلف می‌باشد، میتوان با تولید و کاربرد هر یک از این اجزا در مقیاس نانومتری باعث ارتقای کیفی محصولات شد.
   ویژگیهای قابل پیش بینی در رنگهای دارای اجزای نانویی، هم رنگی، پخش شدگی و قدرت پوشانندگی بسیار بالا، واکنشپذیری بسیار بهتر اجزا و به تبع آن ایجاد محصولی با خلوص بالا و امکان پذیر بودن آنالیز و کنترل کیفیت دقیقتر ترکیبات با استفاده از تکنیکهای برتر نانوفناوری میباشد.
   امینی فضل در پایان تصریح کرد: محققان پژوهشکده صنایع رنگ ایران در یک طرح تحقیقاتی با همکاری وزارت صنایع درحال بررسی کاربردهای نانوفناوری در تولید رنگدانهها و سایر اجزای رنگ می‌باشند.

   جلب سرمایه گذاری بخش خصوصی در خدمات پس از فروش خودرو

   جلب سرمایه گذاری بخش خصوصی در خدمات پس از فروش خودرو

   شرکت سایپا یدک به منظور گسترش نمایندگی ها و تعمیرگاههای خود و توسعه خدمات پس از فروش به مشتریان، از سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه حمایت می کند.
   مدیر امور نمایندگی های شرکت سایپا یدک گفت: اعطای وام با شرایط آسان، تأمین ابزار موردنیاز قطعات یدکی و آموزش افراد از جمله تسهیلات و امکانات سایپا یدک برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش نمایندگیهای تخصصی تعمیرات خودروهای ساخت سایپا است.
   فرامرز طاهری با اشاره به ایجاد یازده نمایندگی جدید خدمات پس از فروش در شرکت سایپا با اشتغال زایی 300نفر گفت: این نمایندگی ها در 9 استان شامل استان های مرکزی، قم، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه، فارس، گلستان، بوشهر و تهران ایجاد شد.
   طاهری گفت: بخش خصوصی با همکاری شرکت سایپا یدک برای ایجاد این نمایندگی ها حدود 47میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است.
   وی افزود: با ایجاد این نمایندگی ها تعداد نمایندگی های مجاز و عاملیت های تعمیرات تخصصی شرکت سایپا یدک در سراسر کشور به 550 واحد افزایش یافت.

   u.s. companies are operating in iran

   u.s. companies are operating in iran

   cnn
   more than 30 u.s. corporations are doing business in iran despite trade sanctions imposed in 1980.
   dozens of u.s. corporations are conducting business in iran, despite a 1980 trade sanction outlawing u.s. citizens and companies from doing business there.
   importing carpets, caviar, dried fruits and nuts is still legal, but few of these companies fall under these categories.
   according to one analyst, there are more than 30 u.s. corporations doing business in iran through foreign subsidiaries or related companies.
   "the business of subsidiaries of u.s. firms being able to maneuver around the u.s. sanctions...even though they're legal...i think that that's starting to rub people the wrong way," roger robinson of the conflict securities advisory group told cnn reporter chris huntington .
   vice president cheney's old firm halliburton (hal: research, estimates) has an office in the iranian capital, tehran. a company spokeswoman told cnn that the subsidiary, halliburton products and services, helps build drilling rigs in iran's southern oil field.
   halliburton's main competitors in the oil field industry, baker hughes (bhi: research, estimates) and smith international (sii: research, estimates), have foreign operations in iran too.
   there's also a swiss-owned caterpillar (cat: research, estimates) dealership in tehran and general electric's (ge: research, estimates) canadian unit is working on a huge hydroelectric project there.
   all of these companies told cnn that they are in full compliance with u.s. trade laws.
   but michael ledeen of the american enterprise institute thinks that companies doing business in iran are indirectly helping fund terrorism.
   "the oil companies are a wholly owned subsidiary of the government...the government is the primary sponsor of terrorism," he said. "plus they have separate organizations that are used to funnel oil profits and other profits into the terror network."
   but the sanctions say that as long as a u.s. entity does not own or manage its foreign subsidiary in iran, it's perfectly legal.
   halliburton's subsidiary, is registered in the cayman islands and headquartered in dubai, with no americans on staff.
   "if the activities were carried out completely independently of the u.s. operations as part of an ongoing business practices of the foreign subsidiary, that would be all right," said christopher myers an attorney with holland and knight llp.
   "if they set that company up offshore with the express purpose of avoiding their obligations under us law, that could be illegal."
   enforcing trade sanctions falls under the jurisdiction of the treasury department's office of foreign asset control, or ofac, and its rules on iran are clearly posted on their website.
   the ofac director richard newcomb told cnn's huntington that his staff is ready to crack down on any u.s. citizen or company that violates the sanctions.
   but the penalties for violating the sanctions tend to be modest.
   halliburton paid $15,000 in 1997 to settle a commerce department claim that it was improperly shipping oil field equipment to iran. at the time, cheney had just come on as the company's ceo and he was an outspoken critic of the sanctions against iran.
   when cnn inquired about the bush administration's policy on u.s. corporate interests in iran the vice president's office had no comment and directed the station back to the ofac.
   but the pressure on u.s. companies with ties to iran is building from institutional shareholders.
   pennsylvania now requires its state pension funds to monitor investments for exposure to sponsors of terrorism.
   new york city comptroller william thompson, who oversees the pension funds for new york city's police force and firefighters, has forced halliburton and conoco-philips to review their business dealings in iran and syria.
   "those united states-based companies have to be really concerned and if i were in their shoes i'd take a fast look at the work that i'm doing in these nations and in the end, most of them will make the claim that its not a large piece of their business," said thompson. "
   "well, since it isn't, get out and get out now."
   but he couldn't persuade general electric to leave.
   ge's proxy stated that a review of its business in iran would be unnecessary because, "we are compliant with u.s. law and regulations which recognize that foreign subsidiaries of u.s. companies can and will do business in iran."
   for decades u.s. economic interests in iran have been at odds with national security policy, particularly when oil is involved and for now u.s. corporations have all the legal insulation they need to carry on business as usual in iran.

   swiss economy minister wants closer relations with iran

   swiss economy minister wants closer relations with iran

   asia pulse
   swiss minister of economic affairs joseph deiss in bern described iran's economic ties with switzerland as constructive, and called for implementing mutual agreements to support investment in the islamic republic.

   deiss told his visiting iranian counterpart tahmasb mazaheri that the agreement between iran and switzerland to remove double-taxation manifested the growing ties between the two countries.

   he expressed hope that tehran and bern would sign and approve a mutual trade agreement to set the stage for promoting economic relations between the two countries.

   mazaheri, for his part, said there is a bright prospect for the mutual economic and trade ties between iran and switzerland.

   he said iran is considering special plans to open its economy and trade to the world.

   mazaheri added that expediting privatization, minimizing the size of government in economy, and attracting investment formed part of those plans.

   the iranian economy minister added that efforts to prepare the draft of an iran-switzerland trade agreement have been successful, stressing that an agreement on customs affairs could complement bilateral accords on trade and economy.

   ونزوئلا خواستار استفاده از تجارب فولاد مبارکه است

   ونزوئلا خواستار استفاده از تجارب فولاد مبارکه است

   ایرنا-
   « فرانسیکو رانخل» مشاور رییس جمهوری ونزوئلا در دیدار از مجتمع فولاد مبارکه در ایران ، گفت: کشورش مایل به استفاده از تجارب این مجتمع است.
   وی، با اشاره به سفر دو سال پیش رییس جمهوری ونزوئلا به استان اصفهان گفت: هوگو چاوز در دیدار خود از این مجتمع، تحت تاثیر تولیدات آن قرار گرفت واز ما نیز خواست که از این مجتمع دیدن کنیم.
   رانخل که رییس شرکت « سی. وی. فی» ونزوئلا است افزود: این شرکت در برگیرنده صنایع آلومینیوم، صنایع جنگلی و انرژی برق و کشاورزی است.
   وی گفت: با توجه به علاقهیی که به ایجاد ارتباط میان دو کشور وجود دارد از چند مرکز تولیدی در ایران نیز دیدن کردهایم.
   وی با اشاره به مزیتهای فولاد در ایران گفت: با توجه به پیشرفتهای حاصله در ایران که مسلما بیش از کشور ونزوئلا است ما میتوانیم از تجربیات ایران در این باره استفاده کنیم.
   رانخل گفت: ما خواهان تبادل اطلاعات در تمام زمینههای تولید فولاد، با این مجتمع هستیم .
   « اسلامیان» مدیر عامل مجتمع فولاد مبارکه نیز در این دیدار ، توضیحاتی درباره تولیدات این مرکز صنعتی ارایه کرد.
   کشور ونزوئلا تنها عضو آمریکای لاتین سازمان اوپک پنجمین صادر کننده و هشتمین تولید کننده نفت در جهان است.

   معاون وزیر صنایع و معادن: دولت در صدد ایجاد تحول در صنایع نساجی است.

   معاون وزیر صنایع و معادن: دولت در صدد ایجاد تحول در صنایع نساجی است.

   ایرنا-
   معاون وزیر صنایع و معادن گفت: دولت در صدد ایجاد تحول اساسی در صنایع نساجی است و برخی موانع مالیاتی، گمرکی، ارزی، ریالی و کاری را تاکنون رفع کرده است.
   « مرتضی شریف النسبی» در جمع شماری از مدیران واحدهای نساجی یزد افزود: در این رابطه دو هیات کارشناسی نساجی ایتالیا به بررسی مشکلات واحدهای نساجی یزد پرداخت.
   وی اضافه کرد: از این گروه خواسته شد بر خلاف گذشته به جای خرید آلات از آنها، ایران را در بازسازی صنایع نساجی، ایجاد اشتغال و توسعه صادرات کمک کنند.
   وی با تاکید بر برگزاری دورههای آموزشی و اعزام کارشناس اظهار داشت: برای تحول اساسی در صنایع نساجی اگر پروژهها تعریف شود، هزینه‌های مربوطه را دولت پرداخت می‌کند.
   وی گفت: از دیدگاه کارشناسان نساجی ایتالیا، میزان ضایعات در واحدهای ما بالاست و قادر به رقابت در بازارهای جهانی نیستیم و نگاه مدیریتها محلی وجهانی نیست .
   وی افزود: به نظر این کارشناسان که اسفند ماه سال گذشته و اردیبهشت ماه امسال از یزد دیدن کردند، از سویی با عدم مشارکت با واحدهای نساجی دنیا روبه رو هستیم، گرچه تعدادی ماشین آلات روز دنیا را در اختیار داریم اما محصول قدیم را تولید میکنیم و فاقد بخش تکمیلی و طراحی مد میباشیم. رییس سازمان صنایع کوچک وزارت صنایع و معادن اظهار داشت:
   رفع هر یک از این ضعفها نیاز به زمان و سرمایه گذاری دارد که این کار را ایتالیا در طی یک برنامه سه ساله در مصر با 15 میلیون دلار وام انجام داد.
   النسبی متوسط ضایعات در واحدهای صنعتی را 19 تا 35 درصد ذکر کرد و گفت : با اجرای طرح سیستم کیفیت در 40 واحد این رقم به هشت درصد رسیده است. به اعتقاد وی برای راهیابی به بازارهای جهانی نیاز به ارتقای کیفیت تنوع تولید، دانش مدیریت و تربیت نیروی انسانی کارآمد هستیم.
   وی از اینکه مدیران واحدها چندان به فکر دستیابی به بازار جهانی نیستند انتقاد کرد و گفت: با توجه به فعالیت مرکز تحقیقات نساجی در یزد ، این مرکز میتواند حلقه واسطه با دنیای صنایع نساجی باشد.
   معاون وزیر صنایع ومعادن گفت: در ایران بخش تکمیلی نساجی که دارای ارزش افزوده است، ضعیف میباشد و به بازارهای جهانی راه پیدا نکرده است.
   وی تاکید کرد: برای کاهش ضایعات افزایش کیفیت و بهره‌وری نیاز به ارتباط با شرکتهای خارجی است و برای این منظور به تیم کارشناسی مشاوره نیاز داریم.
   وی هدف این وزارتخانه را توسعه صادرات محصولات نساجی عنوان کرد و گفت: برای طراحی « مد» نیاز به راه اندازی موسسه مد است و در این رابطه در بازار جهانی، جایگاهی نداریم.
   وی گفت: پنج نفر از کارشناسان ومدیران واحدهای نساجی یزد امروز انتخاب شدند و 25 خرداد ماه به ایتالیا اعزام خواهند شد و با همکاری آنها تحول نساجی کشور را مورد بررسی قرار خواهند داد.
   رتبه اول اشتغال صنعت یزد مربوط به صنایع نساجی با 22 هزار نفر که معادل40 درصد است ، می‌باشد.
   از 471 واحد نساجی یزد 144 مورد در زمینه تولید پارچه و الیاف مصنوعی فعالیت دارند.

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,120,967
تعداد بازدید امروز : 31,208
تعداد بازدید دیروز : 33,423
تعداد بازدید هفته : 233,421
تعداد بازدید این ماه : 602,568
آخرین به روزرسانی : 1399/03/15 21:07

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.