•  
  • فهرست اخبار
   تولید 10 هزار خودرو توسط ایران خودرو دیزل

   تولید 10 هزار خودرو توسط ایران خودرو دیزل

   مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل اعلام کرد: این شرکت با تولید هشت هزار دستگاه انواع اتوبوس و کامیون در سال گذشته، تولید 10 هزار دستگاه از این محصولات را در برنامه امسال خود دارد. مهندس «مسعود یداللهی» در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران در گفت وگو باخبرنگاران اظهار امیدواری کرد، با توجه به سرمایه گذاری 1400 میلیارد ریالی ایران خودرو در شرکت ایران خودرو دیزل بتوان ظرفیت های بالقوه شرکت را به بالفعل تبدیل کرد.

   تولید خودرو روز جهان و صادرات از شروط ایجاد پلات فرم مشترک است

   تولید خودرو روز جهان و صادرات از شروط ایجاد پلات فرم مشترک است

   قائم مقام معاونت تولید و بهره برداری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام کرد: تولید خودرو روز دنیا، 60 درصد ساخت داخل کردن، 50 درصد موازنه ارزی و صادرات از مهمترین شروط ایران برای ایجاد پلاتفرم مشترک است. «رضا دانش فهیم» در گفت وگو با ایرنا افزود: مذاکرات متعددی با شرکت رنونیسان انجام شده و امیدواریم تا پایان تیرماه یا اوایل مرداد ماه امسال با امضای قرارداد آن، اقدامات اولیه برای ایجاد پلات فرم مشترک آغاز شود. وی اضافه کرد: برنامه تولید و عرضه خودرو از طریق ایجاد پلاتفرم مشترک، پس از امضای قرارداد نهایی آن از دو سال آینده شروع خواهد شد. دانش فهیم، تولید انبوه خودرو و ایجاد پلات فرم مشترک را از جمله برنامه های صنعت خودرو در سال جاری ذکر کرد. به گفته وی، با تولید بیش از 730 هزار دستگاه خودرو در سال جاری، میزان عرضه و تقاضای خودرو در کشور متعادل می شود.

   یک میلیون و 200 هزار خودرو در سال

   یک میلیون و 200 هزار خودرو در سال

   معاون وزیر صنایع و معادن گفت: برنامه های کشور برای ارتقا توان تولید انواع خودروی کشور تا سقف یک میلیون و 200 هزار دستگاه در سال در جریان و سرمایه گذاری های در دست اجرا، در حال قطعی شدن است. مهندس رضا ویسه در همایش «ایران و چالش های صنعتی خودرو» گفت: وجود چالش های موجود در بازار مانع از تحقق این میزان تولید است لذا برای بهره گیری کامل از سرمایه گذاری های انجام شده باید جهت حضور در بازارهای جهانی تلاش شود. وی فروش سالانه بیش از 1100 میلیارد دلار صنعت خودروی جهان را یادآور شد و گفت: در صورت تحقق برنامه های فروش امسال خودروسازهای کشور مجموع فروش آنها هفت میلیارد دلار خواهد شد که این میزان در مقایسه با ارقام جهانی ناچیز است.

   با اجرای پلت فرم مشترک؛ قیمت خودروهای ساخت داخل تا 20 درصد کاهش می یابد

   با اجرای پلت فرم مشترک؛ قیمت خودروهای ساخت داخل تا 20 درصد کاهش می یابد

   قائم مقام اجرایی مدیر عامل ایران خودرو گفت: با اجرای پلت فرم مشترک قیمت خودروهای ساخت داخل 15 تا 20 درصد کاهش می یابد. مهندس دهنادی در حاشیه برگزاری پنجمین نمایشگاه بین المللی خودرو با بیان این مطلب، افزود: پلتفرم به تنهایی 60 درصد قیمت خودرو را در برمی گیرد و شرکت های خودروسازی برای سرعت زیاد در ارائه تنوع تولید و کاهش هزینه ها، ایده پلتفرم مشترک را به عنوان راهکار انتخاب کرده اند. وی مهمترین دستاورد پلتفرم مشترک را امکان ایجاد تنوع بیشتر در محصولات با کمترین هزینه ها، تولید و عرضه محصولات جدید در زمان کوتاه و حذف سرمایه گذاری موازی عنوان کرد. وی همچنین اظهار داشت: واردات خودرو هیچ تأثیری در ارتقای کیفیت محصولات ندارد. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز اظهار داشت: استراتژی ایران خودرو، همکاری با کمپانی های معتبر جهانی مبتنی بر یک نشان (برند) داخلی برای تولید خودروهای متنوع با استانداردهای روز دنیا است.

   تقاضای ? میلیارد دلاری سرمایه گذاری در صنعت خودرو

   تقاضای ? میلیارد دلاری سرمایه گذاری در صنعت خودرو

   رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع از ورود خودروسازان جدید به بازار کشور استقبال و اعلام کرد، بیش از پنج میلیارد دلار تقاضا برای سرمایه گذاری در صنعت خودروسازی کشور وجود دارد که یک میلیارد دلار آن به مرحله اجرایی رسیده است. رضا ویسه با اشاره به افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری خارجی در صنعت خودرو کشور از خودروسازان خواست پیش از ورود به عرصه خودروسازی از اقتصادی بودن فعالیت خود اطمینان حاصل کنند. معاون وزیر صنایع و معادن، شبکه طراحی، ساخت و توسعه قطعه سازی کشور را اصلی ترین بخش توسعه پایدار در صنعت خودروسازی دانست و رشد سالانه آن را بیش از سی درصد اعلام کرد. معاون وزیر صنایع و معادن با اشاره به حمایت های دولت از صنعت خودرو گفت: روند توسعه صادرات در خودرو و قطعات خودرو شکل جدیدی می گیرد و می توان پیش بینی کرد هدفی که وزارت صنایع و معادن برای صادرات بیست درصد تولیدات داخلی به خارج از کشور پی گیری می کند در سال های آینده تحقق یابد. معاون وزیر صنایع و معادن اعلام کرد: در پنجمین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران بیش از ??? شرکت داخلی و بیش از ??? شرکت خارجی از ?? کشور جهان حضور دارند. ویسه در مصاحبه با خبرنگاران گفت: شمار شرکت های داخلی در نمایشگاه امسال در مقایسه با نمایشگاه سال پیش بیست درصد افزایش یافته و شمار شرکت های خارجی نیز چهار برابر شده است. معاون وزیر صنایع و معادن با بیان اینکه در چند سال اخیر صنعت خودروسازی و قطعه سازی در کشور رشد خوبی داشته و به لحاظ سرمایه گذاری مناسب این بخش ها توسعه یافته است افزود: امسال قابلیت های جدید صنعت خودروسازی کشور در پنجمین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران ارائه خواهد شد. ویسه تأکید کرد: وزارت صنایع و معادن اخیرا دستورالعملی را به خودروسازان کشور ابلاغ و آنان را به تلاش در جهت کسب رضایت مشتری ملزم کرده است.

   پرداخت قیمت خودرو باید در توان قشر متوسط جامعه باشد

   پرداخت قیمت خودرو باید در توان قشر متوسط جامعه باشد

   حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی کروبی ، رییس مجلس شورای اسلامی ، در مراسم افتتاح پنجمین نمایشگاه بینالمللی خودرو در تهران با بیان این مطلب گفت: مشکل اشتغال از حادترین مشکلات دولت جمهوری اسلامی است که این مساله باید با هماهنگی دستگاهها و ارگانها برطرف شود. وی، از اشتغال‌زایی به عنوان یکی از راه‌آوردهای صنعت خودرو ایران یاد کرد و افزود: امسال تعداد زیادی از دانشجویان در ایران فارغ‌التحصیل می‌شوند که باید با همت مسوولان، اشتغال‌زایی برای آنان فراهم شود. کروبی، صنعت خودرو را محرک صنایع دیگر و حتی بخش کشاورزی دانست و افزود: بخش صنعت هم مولد پایدار است و هم سبب افزایش درآمدها و رونق اقتصادی کشور می‌شود. وی، ادامه داد: متاسفانه مردم هنوز به این صنعت بدبین هستند که باید تلاش شود در کنار کمیت، کیفیت خودروها نیز افزایش یابد. خودروسازان باید در کنار توجه به آلودگی هوا و رعایت استانداردهای آن، قیمت محصولات تولیدی خود را در حدی قرار دهند که قشر متوسط جامعه نیز قادر به خرید خودرو باشد. رییس مجلس شورای اسلامی، در پایان گفت: در جامعه چند صدایی تنش نیز وجود دارد که باید سعی در کاهش تنش داشته باشیم و با حرکت عاقلانه فضای مناسب رشد و توسعه را مهیا کنیم.

   امسال خدمات پس از فروش خودروسازان مناسبتر خواهد شد

   امسال خدمات پس از فروش خودروسازان مناسبتر خواهد شد

   مهندس جهانگیری ، وزیر صنایع و معادن ، در مراسم افتتاح پنجمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو گفت : سیاست خدمات پس از فروش مناسب در مرکز سیاستگذاری خودرو تدوین شده است و در این سیاستگذاری استفاده از مهندسان و افراد با توانایی بالا و افزایش تجهیزات و امکانات مدنظر قرار گرفته است. البته در این زمینه استانداردی نیز تدوین شده است. وی، افزود: در این راستا در زمان گارانتی اگر خودرویی بیش از یک شب در تعمیرگاه بماند، خودروی دیگری به صاحب خودرو تحویل داده می‌شود. برای خودروهای سنگین نیز علاوه بر هزینه ماندن خودرو در تعمیرگاه، هزینه‌ای نیز بابت تاخیر در تعمیر خودرو بابت هر شب پرداخت می‌شود. جهانگیری، رشد صنعت خودرو را بیش از مراکز تولیدی دیگر دانست و گفت: میانگین رشد سالانه صنعت خودرو 25 درصد است که در سال گذشته تولید خودرو در ایران 40 درصد رشد داشت. در راستای افزایش کمیت، کیفیت خودرو نیز افزایش خواهد یافت و افزایش کیفیت در خودروهای پرتیراژ مناسبتر خواهد بود. وی، صنعت خودروی ایران را با چالش بزرگی روبه‌رو دانست و افزود: خودروسازان جهان برای افزایش کیفیت و کاهش قیمت در حال ادغام با یکدیگر هستند و هم‌اکنون 95 درصد تولید خودرو در اختیار 10 شرکت بین‌المللی است. وزیر صنایع و معادن، خودروسازی را پس از نظام بانکی، یکی از بزرگترین منابع درآمد جهانی دانست و گفت: قطعه‌سازان ایرانی باید در کنار تولید، با شرکتهای خارجی مشارکت کنند و به غیر از تولید ”ckd” باید سرمایه‌گذاری مستقیم از سوی خارجیها نیز در ایران انجام شود. وی، حضور شرکتهای خارجی مختلف در نمایشگاه را به منظور یافتن شریک خارجی در ایران عنوان کرد و افزود: امسال خودروسازان باید استاندارد آلودگی “r83“ را رعایت کنند، زیرا وزارت صنایع و معادن تولید خودروسازان را در صورت نامناسب و غیراستاندارد بودن متوقف خواهد کرد. مهندس جوادی - مدیرعامل ایدرو - نیز در سخنانی اظهار داشت: امسال 143 شرکت خارجی از 23 کشور جهان در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند. وی، حضور شرکتهای خارجی را به شرایط موجود در واردات خودرو و همکاری این شرکتها با خودروسازان ایرانی نسبت داد و افزود: همچنین 897 شرکت داخلی در نمایشگاه حضور دارند.

   برای صادرات فولاد به اروپا تضمین بدهید

   برای صادرات فولاد به اروپا تضمین بدهید

   تولید کنندگان فولاد ایران برای صادرات هر تن فولاد به اروپا باید 40 دلار به عنوان تضمین پرداخت کنند. مهندس بهرامی ، رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران ، در همایش روز صنعت و معدن با اعلام این مطلب و با اشاره به محدودیتهای وضع شده از سوی اتحادیه اروپا برای صادرات فولاد ایران، گفت: بر اساس بررسیهای انجام شده، کشورهایی که اکنون جوایز صادراتی از صادر کنندگان خود حمایت کرده‌اند. وی با اشاره به مشکلات سرمایهگذاران بخش خصوصی در زمینه اکتشاف و دسترسی به معادن، اظهار داشت: اگر دولت فعالیتهای خود را در زمینه اکتشاف معادن و احداث راههای ارتباطی دسترسی به آنها توسعه دهد، به طور قطع رغبت سرمایه‌گذاران برای حضور در این بخش بیشتر خواهد شد.

   طرح بازار فرصتهای ایران اجرا می شود

   طرح بازار فرصتهای ایران اجرا می شود

   طرح جامع شناسایی طبقه‌بندی و معرفی فرصتهای سرمایه‌گذاری و همکاریهای مشترک تولیدی و تجاری در ایران به همت شبکه مشاوران شمیم اجرا می‌شود. آرام رزاقی، مدیر عامل شبکه مشاوران شمیم اعلام کرد: هدف از اجرای طرح بازار فرصتهای ایران (iicop) که از ابتدای سال جاری به مدت هشت سال انجام خواهد شد، ایجاد یک فضای مجازی برای معرفی تمامی فرصتهای سرمایه‌گذاری، تجارت، همکاریهای مشترک و ارایه اطلاعات مربوط فعالیتهای صنعتی و اقتصادی ایران است که میتواند به عنوان راهنمای حضور در بازار ایران و منطقه به کار رود. وی افزود: اجرای این طرح سامانه هوشمندی تشکیل میشود که اطلاعات طرحهای سرمایه‌گذاری در کشور را در سه بخش طرحهای کلان و زیر ساختگی، صنایع کوچک و متوسط و خدمات و در چهار طبقه‌بندی طرحهای احداث، نوسازی، توسعه و تکمیل،گردآوری و در اختیار کاربران قرار خواهد داد. مخاطبان اصلی این سیستم سرمایه‌گذاران، شرکتها و بانکهای سرمایه‌گذاری، شرکتهای مشاوره‌ای و پیمانکاری و تامین کنندگان مواد اولیه، ماشینآلات، تجهیزات و خدمات بازرگانی و صنعتی می‌باشند.

   وب سایت سازمان صنایع و معادن آذربایجان غربی راه‌اندازی شد

   وب سایت سازمان صنایع و معادن آذربایجان غربی راه‌اندازی شد

   همزمان با روز صنعت، وب سایت سازمان صنایع و معادن آذربایجان غربی با آدرس <a class=link3 href="http://www.wapmi.org/" target=_blank>www.wapmi.org</a> راه‌اندازی شد. مهندس داوری‌نیکو، مدیر فناوری اطلاعات سازمان صنایع و معادن آذربایجان غربی، گفت: دسترسی به it اگر دیروز یک نیاز بود، امروز یک ضرورت است. دیر یا زود آخرین قطره نفت نیز به پایان میرسد و ما باید در آن موقع با تمام داشته‌هایمان به میدان بیاییم. وی سپس به معرفی، وب سایت سازمان صنایع و معادن آذربایجان غربی پرداخت و گفت: برنامه‌های استراتژیک، عملیاتی راهنمای سرمایه‌گذاری، اولویتهای سرمایه‌گذاری، مزیتهای سرمایه‌گذاری طرحهای ویژه سرمایه‌گذاری اطلاعات آماری، قوانین و مقررات، همایشها و برنامه‌های زمانبندی شده سازمان از جمله اطلاعات قابل دسترسی در این وب سایت است. مدیر فناوری و اطلاعات سازمان صنایع و معادن آذربایجان غربی راه اندازی این وب سایت را اتفاق مبارکی دانست، که تمام اطلاعات، قوانین و آئیننامههایی که سرمایهگذاران را تشویق به سرمایهگذاری میکند با سوابق 70 ساله آن ذکر کرده است. وی اضافه کرد: دراین وب سایت، روزنامهها و کتابهای صنعتی، گروههای صنعتی، ادارات و سایر امکان لینک شدن وجود دارد. مهندس داوری نیکو ، خاطرنشان ساخت: طراحی این سایت فاز اول یک حرکت است که در فاز دوم ترجمه انگلیسی این سایت و در فاز سوم، منعکس کردن اطلاعات واحدهای صنعتی و امکان لینک شدن با آنهاست.

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,952,665
تعداد بازدید امروز : 55,807
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 525,989
تعداد بازدید این ماه : 222,432
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 14:51

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.