•  
  • فهرست اخبار
   کانی های فلزی و غیر فلزی برندگان بورس سه شنبه بودند

   کانی های فلزی و غیر فلزی برندگان بورس سه شنبه بودند

   روز سه شنبه شاخص های بورس تهران روندی آرام را در کاهش و افزایش های خود در پیش گرفتند.
   دیروز فقط شاخص کانی های فلزی و شاخص کانی های غیر فلزی رشد بالاتر از یک درصد را تجربه کردند. به طوری که شاخص فلزی ها 4 درصد بالا رفت و شاخص غیر فلزی ها 6/1 درصد رشد نشان داد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   iran boosts cement output

   iran boosts cement output

   tehran - iran's cement production will rise by four million tons once a number of related projects are implemented. director-general of mineral industries department at ministry of industries and mines, abbas safakish told irna in semnan yesterday that the production can be raised by five million tons once necessary foreign exchange credits are provided for implementation of six cement production projects. safakish said that over the past 11 years, iran's cement production has increased to 30 million tons a year from 16 million tons

   $25 million industrial goods exported

   $25 million industrial goods exported

   tehran -- mostazafan and janbazan foundation (mjf) sales reached $3,194 billion during the past year, mjf announced yesterday. the foundation's 8.1 percent rise in sales last year shows an increase of $2,954 billion compared to the previous year, the mjf report added. last year, $25 million worth of various industrial goods was exported by the organization. the figure indicates an 8.2 percent increase as compared with the year before, the report further explained.

   source: tehran times

   astara border cooperatives export $1.4m worth of goods

   astara border cooperatives export $1.4m worth of goods

   tehran -- director general of astara border cooperatives said in gilan province yesterday that 1.388 million dollars worth of non-oil commodities were exported to azerbaijan, georgia and russia in the last iranian calendar year of 1381 (ended march 20).massoud bani-sepehr added that potato, citrus fruits, date, shoes, plastic products, stones and glass were among major goods exported.

   source: iran news

   شرکت توسعه معادن روی ایران امتیاز بهره برداری از بزرگترین معدن سرب و روی ایران را به دست آورد

   شرکت توسعه معادن روی ایران امتیاز بهره برداری از بزرگترین معدن سرب و روی ایران را به دست آورد

   امتیاز بهره برداری از بزرگترین معدن سرب وروی ایران که دردی ماه سال گذشته و بر اساس رای دیوان عدالت اداری از شرکت سهامی عام توسعه معادن روی ایران سلب شده بود پس از انجام مزایده رسمی مجددا” به شرکت یاد شده واگذار شد.
   در دی ماه سال گذشته و به دنبال طرح شکایت از سوی شرکت ملی سرب وروی ایران در دیوان عدالت اداری و رای این دیوان مبنی بر ابطال مصوبه شورای اقتصاد در سال 77 در خصوص واگذاری معدن انگوران به بخش خصوصی مزایده بهره برداری از این معدن یکشنبه گذشته با حضور شرکتهای کالسیمین، ملی سرب و روی شرکت فرآوری مواد معدنی، شرکت باما و شرکت امیر برگزار شد که در نهایت شرکت توسعه معادن روی ایران موفق شد امتیاز واگذاری این معدن را به ارزش پایه هر تن 45 هزار ریال به دست آورد.
   این گزارش می افزاید: از زمان ابطال مجوز بهره برداری از معدن انگوران، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت توسعه معادن روی به منظور کسب مجدد این امتیاز و حفظ دارایی های سهامداران متعدد و جزء این شرکت اقدامات بسیاری را انجام داده اند که در نهایت منجر به کسب برتری در مزایده رسمی شد.
   مدیران توسعه معادن روی از احتمال افزایش سهام این شرکت در بورس و احراز شرایط مطلوب برای فعالیتهای معدنی شرکت و دستیابی به ارزش واقعی سهام شرکت در آینده خبر داد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   وجود 12 میلیارد دلار مواد معدنی در دریاچه قم

   وجود 12 میلیارد دلار مواد معدنی در دریاچه قم

   هم اکنون ارزش مواد معدنی موجود در دریاچه نمک این استان تا 12 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

   مهندس محمد حاج زمانی رییس سازمان صنایع و معادن قم در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه این استان افزود: با این وجود مسئولان به این ذخیره خدادادی به هیچ وجه توجه ندارند.
   وی اضافه کرد تا کنون حتی یک مسیر مناسب برای دسترسی بهتر به این دریاچه ایجاد نشده که این امر مشکلات زیادی به وجود آورده است.
   حاج زمانی افزود با توجه به اهمیت ملی، و زیر بنایی این دریاچه، در سال 80 مقرر شد از محل اعتبارات استانی یک مسیر مناسب برای دسترسی به این دریاچه احداث شود. اماتاکنون این امر محقق نشده است.
   وی گفت برای ساخت این مسیر 15 میلیارد ریال هزینه برآورد شد که اعتبار لازم تا کنون تامین نشده است حاج زمانی وسعت دریاچه نمک قم را دو هزار و 500 کیلومتر مربع ذکر کرد و گفت 30 میلیون تن نمک و منیزیوم در آن ذخیره شده است.
   وی گفت 16 ماده معدنی دیگر نیز شامل کلروپتانسیم، کود شیمیایی، ضدیخ، روان کننده و حلال شیمیایی در این دریاچه موجود است.
   حاج زمانی افزود طرح مقدماتی دریاچه نمک قم توسط شرکت ملی فولاد با هزینه ارزی 50 میلیون دلار در حال انجام است.

   مرجع: سایت معادن ایران

   نخستین همایش علمی تخصصی حفاری در معادن 16 اردیبهشت برگزار می شود

   نخستین همایش علمی تخصصی حفاری در معادن 16 اردیبهشت برگزار می شود

   اولین همایش علمی تخصصی حفاری در معادن 16 تا 18 اردیبهشت ماه سال جاری در شهرستان بافق برگزار خواهد شد.
   مهندس محمد دهستانی بافقی مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با اعلام مطلب فوق گفت این همایش با هدف دستیابی به جدیدترین اطلاعات و تکنولوژی دانش حفاری و گردهمایی کلیه کارشناسان و معدن‌کاران برگزار می شود.
   دراین همایش به منظور تبادل اطلاعات، هشت نماینده از کشورهای خارجی برای ارائه مقالات در این زمینه حضور خواهند داشت.
   وی ادامه داد این دومین همایشی است که توسط شرکت سنگ آهن مرکزی در خصوص بهره برداری از معادن برگزار میشود. دهستانی با اشاره به این نکته که دیگراقتصاد تک محصولی در ایران جواب نخواهد داد افزود یک از راه های دور شدن از اقتصاد متکی به صنعت نفت توجه به معادن و منابع طبیعی است و از آنجایی که مواد اولیه به انرژی ارزان قیمت و نیروی انسانی فعال درایران زیاد است اکتشاف و بهره برداری از بسیاری از معادن صرفه و توجیه اقتصادی خواهد داشت.

   مرجع: سایت معادن ایران

   درآمد هر سهم معادن منگنز 4 درصد افزایش یافت

   درآمد هر سهم معادن منگنز 4 درصد افزایش یافت

   کاهش هزینه های تولیدی درآمد هر سهم معادن منگنز را 4 درصد افزایش داد. شرکت معادن منگنز ایران درآمد هر سهم خود را برای سال مالی منتهی به 29/12/81 مبلغ 1141 ریال اعلام کرد که در مقایسه با پیش بینی قبلی شرکت 41 ریال افزایش نشان می دهد. شرکت دلایل عمده تعدیل را کاهش هزینه های تولیدی و عملیاتی ذکر کرده است.

   مرجع: سایت معادن ایران

   مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان: استاندارد زعفران اجباری شد

   مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان: استاندارد زعفران اجباری شد

   مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان اعلام کرد: استاندارد زعفران از اول اردیبهشت ماه سال جاری اجباری شد.
   مهندس نوری که از واحدهای صنعتی و تولیدی بسته بندی زعفران و کارخانه سیمان شهرستان قاین دیدن می کرد افزود: از آنجا که 90درصد زعفران جهان در ایران و عمدتاً در خراسان تولید می شود و کشورهای طرف قرارداد به امر استاندارد اهمیت زیادی قائل هستند از اول اردیبهشت ماه سال جاری استاندارد زعفران اجباری اعلام شده است. وی همچنین خاطرنشان کرد: درحال حاضر 18واحد تولیدی بسته بندی و سورت زعفران در خراسان فعال است.
   مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی در ادامه گفت: در سال گذشته مبلغ 4میلیارد ریال تسهیلات اختصاص یافته به اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان از محل تبصره 3برای تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه به واحدهای تولیدی استان پرداخت شده است و در سال جاری نیز به کلیه متقاضیان و صاحبان تولیدی که اقدام به تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه کنند تسهیلات تبصره سه پرداخت خواهد شد.

   مرجع: کیهان

   فولاد خوزستان غرفه برتر نمایشگاه تخصصی فولاد کشور

   فولاد خوزستان غرفه برتر نمایشگاه تخصصی فولاد کشور

   فولاد خوزستان به عنوان غرفه برتر در نخستین نمایشگاه بین المللی فولاد کشور برگزیده شد.
   این نمایشگاه تحت عنوان نمایشگاه بین المللی صنایع فولاد و معادن وابسته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.
   در این نمایشگاه بیش از 94 شرکت داخلی و 9شرکت بزرگ خارجی از کشورهای ایتالیا، سوئد، کانادا، هلند، روسیه، هندوستان و آلمان آخرین دستاوردها و محصولات خود را در زمینه فولاد و صنایع وابسته عرضه کردند.
   در این نمایشگاه غرفه فولاد خوزستان در سالن 5 نمایشگاه با استقبال علاقمندان روبرو شد و از نظر تعداد مراجعین و پاسخگویی بهنگام و مؤثر و نیز غرفه آرایی مناسب حائز رتبه اول شد و شرکت های ایرانی سدید و ایتالیایی دانیلی در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند.
   این گزارش حاکیست طی روزهای برگزاری نمایشگاه غرفه فولاد خوزستان علاوه بر پذیرش جمع کثیری از بازدیدکنندگان، از سوی مسئولان و مقامات مملکتی از جمله مهندس هراتی مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران و معاونین این شرکت مورد بازدید قرار گرفت. بازدیدکنندگان علاوه بر آشنایی با آخرین دستاوردهای فنی و تکنولوژیکی فولاد خوزستان در زمینه احیا مستقیم و فولادسازی با نحوه راهیابی محصولات این شرکت به بازارهای جهانی آشنا شدند.

   مرجع: کیهان

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 231,685,524
تعداد بازدید امروز : 16,505
تعداد بازدید دیروز : 32,702
تعداد بازدید هفته : 91,340
تعداد بازدید این ماه : 919,478
آخرین به روزرسانی : 1399/01/18 09:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.