• نقش مراکز علمی و کاربردی در تامین نیروی کار مورد نیاز

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد :

   نقش مراکز علمی و کاربردی در تامین نیروی کار مورد نیاز

   نقش مراکز علمی و کاربردی در تامین نیروی کار مورد نیاز

   معاون آموزش ،پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر جایگاه مراکز علمی و کاربردی در تربیت نیروی انسانی توانمند گفت: دراین بین توجه به نیاز بازار از اهمیت ویژه ای برخور دار است.

   به گزارش شاتا ؛ « علی اصغر توفیق» در نخستین همایش روسای مراکز علمی و کاربردی بخش صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت جایگاه این دانشگاه در تربیت نیروی انسانی افزود: من به عنوان بنیانگذار دانشگاه علمی و کاربردی ، ایجاد یک دانشگاه توانمندساز نیروی انسانی ماهر برای ورود به عرصه بازار کار را به عنوان هدف اصلی قرار دادم.

   وی با بیان اینکه مدیریت بر منابع و امکانات دستگاهها در بخش کشاورزی' صنعت و معدن و خدمات جزء اصول اصلی ایجاد این دانشگاه در کشور بود تصریح کرد:  دراین راستا تلاش کردیم تا باستفاده از ظرفیتهای این بخش ها بتوانیم به تربیت نیروی انسانی کارامد مطابق با نیاز بازار اقدام کنیم .

   توفیق درادامه با اشاره به اینکه چندی است این اصول اولیه با چالش هایی روبرو شده و بعضا روسای مراکز علمی و کاربردی بخش صنعت، معدن و تجارت با مسائلی مواجه شده اند ابراز امیدواری کرد با همفکری و تبادل اطلاعات بتوان به راه حلی مناسب دست یافت.

   به گفته وی؛ اصل بینیادی در ایجاد این دانشگاه ، استفاده از منابع و امکانات در اختیار بخش صنعت ومعدن، :شاورزی و خدمات بود ضمن اینکه محل تحصیل دانشجو و تدریس استاد و محل کار آنان با قرابت بیشتری صورت بگیرد .

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه تربیت نیروی انسانی براساس تقاضا جزء اهداف شکل گیری این دانشگاه بوده است یادآور شد: باید در نظر داشت که در زمان تشکیل دانشگاه جامعه علمی و کاربردی پاسخگویی به نیاز بازار کار مهمترین هدف درنظر گرفته شد از این رو پرداختن به مهارت آموزی دراین دانشگاه همواره مورد تاکید بوده است.

   وی اضافه کرد: تولیدات و دانش انتقال یافته به دانشجویان در دانشگاه علمی و کاربردی براساس سفارش و نیاز بازار صورت می گیرد لذا این دانشگاه ماهیتا با دیگر دانشگاهها به لحاظ اهداف بنیادی متفاوت است که این مهم نگاه خاص خود را به لحاظ سیاستگذاری و روش های اجرایی می طلبد .

   توفیق افزود: دراین بین مسائلی در خصوص برخی رشته های اشباع شده یا موضوع تعطیلی بعضی مراکز علمی و کابردی چالش هایی را به  وجود آورده است ک تلاش می کنیم با تبادل دیدگاهها و نقطه نظرات دراین همایش بتوانیم به راهکارهای اجرایی مناسبی درزمینه استفاده بهینه از مراکز علمی و کابردی بخش صنعت، معدن و تجارت دست یابیم.

   گفتنی است: درادامه این همایش هر یک از روسای مراکز علمی و کاربردی بخش صنعت، معدن و تجارت به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,372,031
تعداد بازدید امروز : 22,194
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 167,998
تعداد بازدید این ماه : 567,834
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 11:58

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.