• افزایش ۲ برابری ظرفیت تولید کاغذ در کشور

   مهندس نعمت زاده :

   افزایش ۲ برابری ظرفیت تولید کاغذ در کشور

   افزایش ۲ برابری ظرفیت تولید کاغذ در کشور

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید از همه امکانات استفاده کنیم تا به حداکثر میزان تولید در واحدهای تولیدی برسیم.

   به گزارش شاتا ؛  مهندس «محمدرضا نعمت زاده»  در ادامه سفر خود به استان مازندران

   در بازدید شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، ضمن تشکر از  تلاش آنان موضوع  بازیافت را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: صنعت دوستدار جنگل و محیط زیست است و باید در کنار تولید به فکر احیای جنگل و محیط زیست نیز باشیم.

   وی با بیان اینکه احیای جنگل و استفاده اصولی از آن در کشور نهادینه شود افزود: صنعت مانع توسعه جنگل و طبیعت نبوده بلکه با تعامل می‌توانیم کشور را در عرصه‌های مختلف به سازندگی برسانیم.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در حال حاضر تولید کاغذ از طریق ضایعات در ایران کم است، تاکید کرد: باید صنایع بازیافت در کشور تقویت شده تا بتوانیم نیاز کشور به کاغذ وارداتی را تا حدودی تامین کنیم به طوری که می توانیم از ضایعات صنایع کشاورزی از طریق بازیافت، کاغذ تولید کنیم.

   وی برنامه ریزی توام با علم و مطالعه را یکی از مولفه های مهم برای رسیدن به تولید پایدار دانست و گفت: باید با تعامل منسجم کار کرد تا کشور پیشرفت کند.

   وی استفاده از تولیدات این کارخانه در بازار ایران را مهم دانست و خاطرنشان کرد: با وزارتخانه های آموزش و پرورش وفرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص مذاکره خواهیم کرد.

   وی گفت: استان مازندران از لحاظ تولید کاغذ از قابلیت بالایی برخوردار است و باید  به قطب تولید کاغذ در کشور تبدیل شود و دراین راستا تلاش می کنیم تا از محل صندوق توسعه ملی برای طرح‌های توسعه‌ای صنایع چوب و کاغذ مازندران حمایت‌های لازم را به عمل آوریم.

   نعمت زاده در ادامه با اشاره به ضرورت استفاده از توان بخش خصوصی در بخش  سرمایه‌گذاری‌های بزرگ بر توسعه فناوری و افزایش زیرساختها برای صنایع تبدیل کاغذ در کشور تاکید کرد.

   وی همچنین بر حمایت از تولیدات داخلی تاکید  کرد و گفت: دراین راستا اقدامات مناسبی در حال انجام است که این روند را در خصوص همه صنایع از جمله صنعت چوب و کاغذ دنبال خواهیم کرد.

   یادآور می شود: شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران بزرگترین کارخانه تولید کاغذ در  خاورمیانه است .

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,375,349
تعداد بازدید امروز : 25,512
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 171,316
تعداد بازدید این ماه : 571,152
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 15:26

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.