• روحیه همکاری و انسجام بین وزارتخانه‌ها از ویژگی‌های بارز دولت یازدهم است

   وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

   روحیه همکاری و انسجام بین وزارتخانه‌ها از ویژگی‌های بارز دولت یازدهم است

   روحیه همکاری و انسجام بین وزارتخانه‌ها از ویژگی‌های بارز دولت یازدهم است

   روحیه همکاری، انسجام، همبستگی و هماهنگی از جمله ویژگی‌های بارزی است که در دولت یازدهم بین وزرا و وزارتخانه‌ها وجود دارد و بر این اساس در یک سال اخیر شاهد امضای تفاهم‌نامه‌های دو جانبه و سه جانبه همکاری میان وزارتخانه‌های مختلف بوده‌ایم.

   به گزارش شاتا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "علی جنتی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و ارتباطات و فناوری با بیان این مطلب گفت: یکی از اهداف امضای اینگونه تفاهم‌نامه‌های همکاری ایجاد پایه ای برای همکاری‌های مشترک در حوزه های مختلف فرهنگی، صنعتی و فناوری اطلاعات است.

   وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک سال اخیر چندین تفاهم‌نامه همکاری‌های فرهنگی با برخی سازمان‌ها، نهاد‌ها و وزارتخانه‌ها از جمله سازمان شهرداری تهران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت صنعت، معدن و تجارت امضا کرده است که از این طریق به نوعی هم‌افزایی در انجام بهتر فعالیت‌ها و استفاده بهینه از توانایی‌های یکدیگر رسیده ایم.

   وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بر اساس قانون پنجم توسعه تمامی دستگاه های فعال در حوزه فرهنگ موظف هستند پیوست فرهنگی را در انجام فعالیت‌های خود در نظر بگیرند و بر اساس نقشه جامع مهندسی فرهنگی که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است؛ تمامی این دستگاه‌ها وظیفه دارند بر این مسیر حرکت کنند.

   عضو کابینه دولت یازدهم ادامه داد: در حوزه فرهنگی با توجه به تحولات دنیای امروز و گسترش فناوری اطلاعات و با توجه به صنایع فرهنگی به نظر رسید که همکاری با وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه‌های فرهنگی ضروری است.

   جنتی با اشاره به طراحی شبکه ملی فرهنگ در حوزه فناوری اطلاعات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حوزه فرهنگ به کمک‌های سازمان‌ها و نهاد‌های فعال در بخش‌های فناوری اطلاعات نیازمند است زیرا فرهنگ بدون فضای مجازی یک اصل اجتناب ناپذیر است و برای توسعه فرهنگ در داخل و خارج از کشور وجود این همکاری‌ها ضروری است.

    
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,373,725
تعداد بازدید امروز : 23,888
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 169,692
تعداد بازدید این ماه : 569,528
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 15:01

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.