• شهر پوشاک ایجاد می شود / لزوم ساماندهی بخش توزیع در صنعت نساجی

   در صورت همکاری بخش خصوصی ؛

   شهر پوشاک ایجاد می شود / لزوم ساماندهی بخش توزیع در صنعت نساجی

   شهر پوشاک ایجاد می شود / لزوم ساماندهی بخش توزیع در صنعت نساجی

   مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت : پیشنهاد ایجاد شهرک پوشاک را به واحدهای سرمایه گذار داده ایم و در صورت همکاری و ارائه طرح از سوی بخش خصوصی ما آماده هر گونه همکاری هستیم.

   به گزارش "شاتا" گلناز نصرالهی افزود : بر اساس یک  کار تحقیقی نشان دادیم که در صنعت نساجی به خصوص دوزندگی تفاوت قیمت تمام شده تا قیمت فروش بیشتر دربخش بازرگانی و واسطه ای وتوزیع و بیشترین سود نیز در این بخش است که از نقایص این صنعت به شمار می رود.

   نصرالهی ادامه داد:  بنابراین به واحدهای نساجی پیشنهاد دادیم که اگر بخش خصوصی طرح توجیهی برای ایجاد  شهر پوشاک بدهند آماده هستیم هماهنگی های لازم را انجام دهیم و معاونت بازرگانی داخلی نیز در این زمینه همکاری می کند.

   وی با اشاره به تاکید وزیر صنعت ، معدن و تجارت بر تولید برندهای معروف و معتبر خارجی در داخل کشور اظهار کرد : در لایحه حمایت از تولید هم تصریح شده است که در صورت تولید برندهای معروف در داخل کشور این تولیدات تا 10 سال از معافیت مالیاتی استفاده خواهند کرد، این لایحه در صورت تصویب می تواند در صنعت نساجی بسیار مفید واقع شود .

   نصرالهی  در ادامه یکی از طرحهای ارائه شده را طرح برند سازی ملی عنوان کرد و افزود : این طرح به نوعی به توزیع برمی گردد و یکی از اتحادیه ها پیگیراین موضوع است که نحوه توزیع در صنعت نساجی ساماندهی شود وبدین منظور باید فروشگاه های بزرگی را در بخش تجاری داشته باشیم که تحت نام یکی برند محصولات نساجی را تولید کنند.

   مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک تاکید کرد : این طرح هم می تواند از قسمتهای واسطه ای و دلالی بکاهد وهم کمک کند به اینکه مصرف کننده از کیفیت تولید اطمینان داشته باشد  و در این زمینه پیشنهادات آن داده شده و منتظر هستیم بخش خصوصی طرح خود را بدهد و هفته پیش در جلسه با اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان نیز این موضوع مطرح شد .

   وی در خصوص حمایت از صنعت نساجی افزود : ما به نوعی تسهیل کننده هستیم و پیشنهادات لایحه ای را ما می دهیم و آماده هر گونه کمک و مساعدت به تشکلهای مربوط هستیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,426,851
تعداد بازدید امروز : 4,059
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 222,818
تعداد بازدید این ماه : 622,654
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.