• برگزاری چهارمین دوره آموزش ضمن خدمت دبیران کاردانش رشته فرش

   برگزاری چهارمین دوره آموزش ضمن خدمت دبیران کاردانش رشته فرش

   برگزاری چهارمین دوره آموزش ضمن خدمت دبیران کاردانش رشته فرش

   چهارمین دوره آموزش ضمن خدمت دبیران کاردانش شاخه فرش دستباف، با حضور 80 نفر از دبیران (هنرآموزان) فرش دستباف از سراسر کشور از 12 تا 16 شهریورماه در دانشگاه تربیت معلم تهران در حال برگزاری است.

   به گزارش " شاتا "این دوره، بر پایه اعلام نیاز وزارت آموزش و پرورش درباره تمایل تعداد زیادی از دانش آموزان و هنرجویان رشته فرش به فراگیری طراحی فرش با رایانه و پرکاربرد بودن این نوع آموزش بیان شده است.

   این گزارش حاکی است؛ بنا به درخواست آموزش و پرورش از معاونت تحقیقات و آموزش مرکز ملی فرش ایران؛ این مرکز دوره یاد شده را با هدف تامین زیرساخت های لازم برای طراحی فرش دستباف با رایانه برگزار کرد.

   معاونت تحقیقات و آموزش مرکز ملی فرش ایران همچنین سرفصل های آموزشی هنرجویان این رشته دوره آموزشی را آماده کرده است.

   بر پایه این گزارش؛ دوره طراحی فرش با رایانه، که از طریق فراخوان سایت وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل استان ها و ثبت نام معلمان، تشکیل شده است؛ به مدت 40 ساعت و برای پنج روز متوالی با موضوع "آموزش طراحی فرش دستباف با بهره گیری از رایانه" برگزار می شود.

   یادآور می شود؛ با توجه به اینکه هنرآموزان حاضر در این دوره آموزشی از تجربیات و سطوح علمی مختلفی برخوردار هستند؛ جلسات پرسش و پاسخ در پایان آموزش های هر روز، برگزار می شود همچنین؛ جزوات آموزشی به صورت مکتوب، تصویری و نرم افزارهای مخصوص طراحی فرش در اختیار هنرآموزان قرار گرفته است.

   یادآور می شود؛ در پایان دوره آموزشی، به هنرآموزان شرکت کننده، گواهی آموزش ضمن خدمت با عنوان طراحی فرش دستباف با رایانه، اعطا خواهد شد که جزو سوابق آموزشی و شغلی آنان محسوب می شود.

   گفتنی است؛ در سه دوره قبلی آموزش ضمن خدمت دبیران کاردانش شاخه فرش دستباف، آموزش های طراحی با دست، رنگرزی و بافت به همت مرکز ملی فرش ایران به دبیران آموزش و پرورش سراسر کشور ارایه شد.

   دوره طراحی فرش با رایانه، برای نخستین بار در کشور از سوی معاونت تحقیقات و آموزش مرکز ملی فرش ایران در دانشگاه تربیت معلم برگزار می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,376,033
تعداد بازدید امروز : 26,196
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 172,000
تعداد بازدید این ماه : 571,836
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 15:58

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.