• کارخانه های جدید فولادی نزدیک دریا ساخته می شوند

   رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران:

   کارخانه های جدید فولادی نزدیک دریا ساخته می شوند

   کارخانه های جدید فولادی نزدیک دریا ساخته می شوند

   معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) گفت: کارخانه های فولاد باید نزدیک دریا ساخته شوند و به همین دلیل درنظر است تا در مناطق نزدیک به خلیج فارس و دریای عمان واحدهای تولید فولاد با ظرفیت 10 میلیون تن احداث شود.

   به گزارش شاتا از ایمیدرو؛«مهدی کرباسیان» با بیان اینکه کارخانه های فولاد نیاز مبرم به آب دارند، گفت: برای کمبود آب باید تمهیدات مناسبی اندیشیده شود که یکی از تمهیدات می تواند استفاده چندباره از آب در کارخانه های فولادی باشد.
   وی بر لزوم مکان یابی صحیح برای اجرای طرح های فولادی تاکید کرد و افزود: ایران خاستگاه و پایگاه توسعه ای صنعت فولاد است و دولت نسبت به سرنوشت مجموعه های فولادی بی تفاوت نیست.
   کرباسیان از نهایی شدن طرح جامع فولاد تا پایان شهریور ماه جاری خبر داد و گفت: با ایجاد کارخانه های جدید فولاد در بندرعباس و مناطق نزدیک به دریا می توان در تولید فولاد خودکفا شد و از سویی بحران کمبود آب برای صنعت فولاد را پشت سر گذاشت .
   وی با بیان اینکه یکی از فعالیت های ایمیدرو، حل مشکل کم آبی واحدهای فولادی است،افزود: چنانچه فناوری برخی از واحدهای فولادی قدیمی تغییر کند، این مسئله ما را به سمت کاهش مصرف آب هدایت می کند.

   کرباسیان در عین حال مدیریت مصارف آب کشاورزی را یکی از راهکارها عنوان کرد و افزود: چنانچه در بخش کشاورزی به میزان 10 درصد مصرف آب بهبود یابد، می توان پروژه های جدید صنعتی در شهرهای مختلف تعریف کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,426,441
تعداد بازدید امروز : 3,649
تعداد بازدید دیروز : 34,682
تعداد بازدید هفته : 222,408
تعداد بازدید این ماه : 622,244
آخرین به روزرسانی : 1399/04/20 00:57

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.