• رونمایی و ابلاغ طرح جامع منطقه معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان

   با حضور رییس سازمان ایمیدرو انجام شد:

   رونمایی و ابلاغ طرح جامع منطقه معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان

   رونمایی و ابلاغ طرح جامع منطقه معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان

   با حضور معاون وزیر و رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ، طرح جامع منطقه معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان رونمایی و ابلاغ شد.

   به گزارش شاتا از ایمیدرو؛ بر اساس طرح جامع منطقه صنعتی معدنی گل گهر در چشم انداز 1398 ، 26 میلیون و 500 هزار تن کنسانتره و 17 میلیون و 500 هزار تن گندله در سال تولید خواهد شد. 
   براساس این گزارش ؛ تولید سه میلیون تن محصولات تخت و 2 میلیون تن محصولات طویل ( با لحاظ سیاست های طرح جامع اخیر فولاد) از دیگر اهداف کلان توسعه در منطقه است.
   همچنین مطابق چشم انداز 20 ساله کشور برنامه ریزی تولید 55 میلیون تن فولاد در افق 1404 پیش بینی شده است که برای تحقق آن 80 میلیون تن کنسانتره و گندله و 120 میلیون تن سنگ آهن جهت خوراک دهی به طرح های پیش بینی شده مورد نیاز است.
   تصویب طرح جامع گل گهر این امکان را فراهم می آورد که طرح های توسعه ای در منطقه و یا احداث واحدهای جدید نظم و سرعت بیشتری اجرا شود.
   برپایه این گزارش ؛ شرکت های فعال در منطقه معدنی و صنعتی گل گهر با راهبری ایمیدرو به عنوان مالک پروانه بهره برداری معدن گل گهر و سازمان حاکمیتی در این زمینه، با درک این ضرورت و شرایط موثر بر طرح جامع و با ترسیم چشم انداز بلندمدت مجموعه، راه حل توسعه را در گرو تهیه طرح جامع که به مثابه الگو و نقشه راه و راهنمای کنترل، مدیریت توسعه، تولید و بهره برداری پایدار خواهد بود، تلقی کرده و مورد اقدام قرار داده اند.
   بر اساس این گزارش، مطابق طرح جامع مقرر شد طرح های تفصیلی و برنامه های توسعه در چارچوب طرح جامع پیگیری شده و طرح جامع به عنوان یک طرح بالادستی مبنای عمل طرح های توسعه و بهبود خطوط تولید قرار گیرد.
   در این گزارش تصریح شده است: رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در مراسم رونمایی از طرح جامع گل گهر این طرح را اقدامی ارزشمند توصیف کرد که با کمک، همکاری و همدلی کارشناسان ایمیدرو و نمایندگان شرکت های مستقر در منطقه و مشاوران خارجی با محوریت شرکت گل گهر تهیه شده و نمونه کار مشترک جمعی ثمربخش است.
   وی آینده منطقه گل گهر را درخشان توصیف کرد وگفت: با اجرای طرح جامع گل گهر اهداف پیش بینی شده در برنامه چشم انداز برای تحقق تولید فولاد گام به گام نزدیک شویم.
   به گفته کرباسیان؛«معدن گل گهر» در آینده با توجه به ذخایر غنی معدنی که دارد ، یک سوم فولاد کشور را تولید خواهد کرد. سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران آمادگی دارد که در این مورد هماهنگی و همکاری لازم را داشته باشد.
   کرباسیان درادامه خاطر نشان کرد: شکل گیری اقتصاد مقاومتی با تلاش شما محقق می شود و بهره برداری از معادن سنگ آهن کار سخت و دشواری است که با دست پرتوان کارگران و متخصصان انجام می شود.
   وی افزود: طرح جامع گل گهر نمادی از نظم ، برنامه ریزی و انضباط در استحصال بهینه از ذخایر معدنی است و امیدواریم با اجرای صحیح آن بتواند به اهداف خود برسد.
   در منطقه معدنی صنعتی گل گهر یک هزارو 200 میلیون تن ذخیره سنگ آهن قطعی شناسایی شده که همین امر ظرفیت های توسعه ای بالایی را برای این منطقه ایجاد می کند.
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,375,612
تعداد بازدید امروز : 25,775
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 171,579
تعداد بازدید این ماه : 571,415
آخرین به روزرسانی : 1399/04/18 15:58

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.