• برگزاری مزایده های معدنی در استانهای کشور طی سال جاری

   وزیر صنعت ، معدن و تجارت اعلام کرد:

   برگزاری مزایده های معدنی در استانهای کشور طی سال جاری

   وزیر صنعت ، معدن و تجارت صبح روز جمعه دهمین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی ایران و بزرگترین نمایشگاه تاسیسات خاورمیانه را در محل نمایشگاههای تهران افتتاح کرد.

   وزیر صنعت ، معدن و تجارت  صبح روز جمعه دهمین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی ایران و بزرگترین نمایشگاه تاسیسات  خاور میانه و سیستمهای سرمایشی و گرمایشی را در محل نمایشگاههای تهران افتتاح کرد.
    به گزارش "شاتا " مهندس محمد رضا نعمت زاده در حاشیه بازدید از نمایشگاه معدن از برگزاری مزایده های بزرگ معدنی در استانهای معدنی کشور طی سال جاری خبر داد.
    نعمت زاده گفت : شرایط جذابی را برای ورود بخش خصوصی به این مزایده ها پیش بینی کرده ایم.
    وی افزود: مساحت های بزرگتر و پهنه های معدنی متعددی به مزایده گذاشته می شو که بزودی اعلام می شودد.
   وزیر صنعت ، معدن و تجارت با دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای ورود به بخش اکتشاف افزود : تا بخش اکتشاف فعال نشود بهره برداری از معادن نیز فعال نمی شود و حدود یکسال باید روی بخش اکتشاف کار کنیم.
   وی در ادامه  با اشاره به سهم یک درصدی معدن از تولید ناخالص داخلی اضافه کرد : می توان این سهم را به دو یا سه برابر افزایش داد و از آغاز فعالیت دولت یازدهم روی این بخش برنامه ریزی واهتمام داشتیم.
   نعمت زاده این نمایشگاه را یکی از 3 نمایشگاهی برشمرد که در سال جاری برگزار خواهد شد و اضافه کرد : بخش خصوصی  باید فعالتر در بخش اکتشاف وارد شود و ما در صدد توسعه این بخش هستیم و فعالیتهایی در این زمینه شروع شده و تا آخر سال بخش اکتشاف فعال می شود.
   وی در زمینه سهم معدن از 1200 میلیارد ریال یارانه تولید گفت : این  یارانه بیشتر برای سرمایه در گردش است و به عنوان یارانه سود تسهیلات برای طرحهای توجیه پذیر پرداخت می شود .
   مهندس نعمت زاده همچنین در حاشیه نمایشگاه تاسیسات ، در زمینه تسهیلات دهی به شرکتهایی که از انرژی های نو استفاده می کنند گفت : در قانون پیش بینی شده و بالاخص در بودجه سال 93 ، قانون رقم درشتی را اجازه داده که که تولید کنندگان و مصرف کنندگانی که بتوانند صرفه جویی انرژی داشته باشند و به صورت فاینانس کار را انجام دهند از محل صرفه جویی این وامهایی که می گیرند چه از داخل و چه از خارج قابل باز پرداخت است.
   وی اظهار کرد : در این زمینه در بخش خودرو و تجهیزاتی نظیر بخاری های گازی کار را شروع کرده ایم و در لایحه ای که بابت خروج از رکود دولت به مجلس ارائه داد نیز مورد تاکید قرار گرفته  تا قانون دائمی بشود و صنایع و مصرف کنندگان بتوانند از آن استفاده کنند.
   دهمین نمایشگاه بین المللی معدن ، صنایع معدنی ، ماشین آلات ، تجهیزات و صنایع وابسته با حضور بیش از 120 شرکت داخلی و 95 شرکت خارجی و نیز بزرگترین نمایشگاه تاسیسات خاورمیانه با حضور بیش از 600 شرکت داخلی و خارجی ، جمعه 25 مهر ماه  با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، استاندار تهران و روسای تشکلهای مرتبط افتتاح شد.
    ان دو نمایشگاه تا 28 مهر ماه ، از ساعت 9 صبح تا 16 آماده بازدید علاقمندان است.
    
    
    
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,151,430
تعداد بازدید امروز : 28,449
تعداد بازدید دیروز : 33,222
تعداد بازدید هفته : 263,884
تعداد بازدید این ماه : 633,031
آخرین به روزرسانی : 1399/03/16 20:51

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.