• تاکید وزیرصنعت،معدن وتجارت بر ضرورت تکمیل دانش فنی در پروژه ها

   تاکید وزیرصنعت،معدن وتجارت بر ضرورت تکمیل دانش فنی در پروژه ها

   تاکید وزیرصنعت،معدن وتجارت بر ضرورت تکمیل دانش فنی در پروژه ها

   وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فعالیتهای معدنی باید بر مبنای برنامه ریزی صحیحی استوار شده و پس از تکمیل دانش فنی و مهندسی به طراحی تفضیلی و اجرایی نمودن طرح ها اقدام شود.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)؛ «مهندس محمدرضا نعمت زاده» در مراسم امضای قرارداد طراحی پایه و انتقال دانش فنی طرح نفلین سینت سراب افزود: این طرح یکی از اولویتهای معدنی کشورمان محسوب می شود که با همکاری یک شرکت آلمانی قرار است تکمیل و اجرا شود.
   به گفته نعمت زاده، قریب به 20 سال بود که طرح نفلین سینت سراب بنابر دلایل مختلفی مسکوت مانده و امروز با امضای این قرارداد در صدد هستیم تا بخشی از مواد مورد نیاز صنعت آلومینیوم کشور را تأمین نماییم.
   وی ضمن تأکید بر گسترش فعالیتهای معدنی کشور، گفت: ما در شاخه معدن و زمین شناسی حرکتهای جهشی را آغاز نموده ایم به طوری که آن دسته از معادنی که سالها معطل و بلاتکلیف مانده بود را به مزایده معدنی گذاشته شده است.
   مهندس نعمت زاده تصریح کرد: در اجرای برنامه های اکتشافات زمین شناسی ،با همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ضمن به مزایده گذاشتن پهنه های معادن کشور در نظر داریم تا با مشارکت بخش خصوصی و حمایتهای لازمه از آنها به تکمیل طرحهای نیمه تمام معدنی مبادرت نماییم.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اجرای طرحهای معدنی اشتغال خوبی ایجاد می نماید، افزود: با کمک سایر دستگاههای اجرایی کشور بویژه سازمان منابع طبیعی و سازمان حفاظت محیط زیست نگرانیهای موجود سرمایه گذاران معدنی را در سراسر کشور را مرتفع می کنیم
   مهندس نعمت زاده با تأکید بر اینکه برای اجرا و تکمیل طرحهای نیمه تمام معدنی ضمن دعوت از بخش خصوصی از سایر مشارکت کنندگان فعال خارجی و کشورهای مطرح معدنی، دعوت به همکاری مینماییم افزود: ذخایر غنی معادن کشور جزء منابع خدادادی محسوب شده و لذا می بایست نهایت دقت و تلاش را در بهره برداری از آنها بعمل آوریم.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: در زمینه فعالیتهای برون مرزی معدنی، انجام سرمایه گذاری در معادن کشورهای آفریقایی را دنبال می کنیم.
   بنا براین گزارش؛ طرح نفلین سینت سراب که قرار است تأمین کننده 200 هزار تن پودر آلومینیا و 150 هزار تن نمک صنعتی برای واحدهای صنایع آلومینیوم کشور باشد، ظرف مدت 8 ماه طراحی پایه و دانش فنی آن انجام شده ضمن اینکه ایمیدرو با سرمایه گذاری بالغ بر 650 میلیارد ریال زیرساختهای لازم آن را فراهم نموده است.
   همچنین این طرح برای 2 هزار نفر به طور مستقیم و 10 هزار نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد می کند.
   در فاز نخست این طرح بالغ بر 9 میلیون و 300 هزار یورو هزینه برای طراحی پایه و انتقال دانش فنی آن انجام شده و قرار بر این است تا طی مدت 36 ماه ساخت و راه اندازی این پروژه به طور کامل تکمیل شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 233,745,294
تعداد بازدید امروز : 27,869
تعداد بازدید دیروز : 41,871
تعداد بازدید هفته : 149,692
تعداد بازدید این ماه : 226,895
آخرین به روزرسانی : 1399/03/06 16:12

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.