• رونمایی از 3 طرح پژوهشی بخش صنعت، معدن و تجارت همزمان با روز صنعت در هفته پژوهش

   رونمایی از 3 طرح پژوهشی بخش صنعت، معدن و تجارت همزمان با روز صنعت در هفته پژوهش

   معاون آموزش، پژوهش و فناوری از رونمایی سایت و سامانه مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ، انجام تفاهم نامه برای اجرای اولین فرصت مطالعاتی داخلی و اجرای طرح پسا دکتر صنعتی خبرداد.

   به گزارش شاتا ؛ علی اصغر توفیق  در نشست خبری با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت گفت: جشنواره امسال علاوه بر داشتن این تفاوت که با شکل گیری معاونت آموزش، پژوهش و فناوری در وزارتخانه همراه بوده ، رونمایی از سه طرح مهم پژوهشی را در خود جای داده است.  
   معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت افزود: راه اندازی سایت و سامانه مشترک بین وزارت صنعت معدن و تجارت و وزارت علوم و تحقیقات و فناوری  از اقداماتی است که همکاریهای این دو وزارتخانه را دراین سایت منتشر می کند.
   توفیق همچنین به امضای تفاهم نامه این دو وزارتخانه مبنی بر امکان انجام فرصتهای مطالعات داخلی اشاره کرد و گفت: این فرصت زمینه لازم را برای اساتید دانشگاهها که خواهان استفاده از این امکان هستند فراهم می کنند.
   به گفته وی؛ اجرای طرح پسا دکتر صنعتی از دیگر برنامه هایی است که در این جشنواره رونمایی خواهد شد.
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به نامگذاری روز بیست و چهارم آذرماه به عنوان روز صنعت از هفته پژوهش ابراز امیدواری کرد؛ این جشنواره بتواند در جهت توسعه و پیشبرد سیلستهای در نظر گرفته شده در بخش آموزش، پژوهش و فناوری محسوب شود.
   وی اضافه کرد: دراین جشنواره علاوه بر تبادل نظرات و اطلاعات تلاش می شود تا مسائل و موضوعات سازمانهای دولتی و بخش خصوصی دراین زمینه مورد توجه، بازبینی و اصلاح قرار گیرد.
   توفیق ، هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج فرهنگ تحقیق،‌ پژوهش و نوآوری و ایجاد زمینه های لازم برای رشد و شکوفایی ظرفیت های لازم پژوهشی و تحقیقاتی در راستای تحقق اهداف بخش صنعت، معدن و تجارت کشور عنوان کرد و گفت: دراین جشنواره از برترین های حوزه پوهش ب اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل خواهد شد.
   وی افزود: در جشنواره امسال یک سازمان توسعه ای ، 12 سازمان صنعت معدن و تجارت استانی، 1 اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ،‌ 5 طرح پژوهشی، 2پایان نامه، 2پیشکسوت برتر در حوزه پژوهش، 4مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی،8 مرکز تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی، 5مرکزخدمات فنی – مهندسی،3 مرکز علمی – کاربردی،8‌  محصول مراکز تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی،‌ 3شرکت های تولیدکننده نرم افزار، 2‌پژوهشگر و مدیر پژوهشی و 3 شرکت شهرک های صنعتی استانی مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
   معاون‌پژوهش‌و‌آموزش وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار امیدواری کرد؛ برگزاری چهارمین جشنواره پژوهش فناوری صنعت، معدن و تجارت به ترویج فرهنگ و نهادینه سازی پژوهش کمک کند .
   وی در بخش دیگری از این نشست با اشاره به وضعیت پژوهش و اموزش در کشور تصریح کرد: این بخش در طول سالهای اخیر آن چنان که باید مورد حمایت قرار نگرفته است.
   توفیق با بیان اینکه در سال 92 سه درصد از سهم بودجه به بخش آموزش، پژوهش و فناوری اختصاص پیدا کرده بود این میزان را بسیار ناچیز قلمداد کرد و گفت: متاسفانه حتی همین میزان نیز در سال 93 تعلق پیدا نکرد که تلاش شد تا در بودجه سال 94 این میزان در بودجه دیده شود. به گفته وی باید یک درصد از تولید ناخالص داخلی صرف آموزش و پژوهش در کشور شود این درحالیست که این رقم در مقایسه با کشورهای مختلف دنیا مناسب نیست.
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین جایگاه دارایی های نامشود را در دنیا مورد تاکید قرار داد و گفت: امروزه سهم دارایی های نامشود نقش بسزایی در تعیین میزان دارایی ها به خود اختصاص داده است به طوری که در بسیاری از کشورهای پیشرفته این میزان بالغ بر 708 هزار میلیارد دلار است .
   وی یادآور شد:  این میزان در کشور ما حدود 20 درصد است و این رقم باید به شدت افزایش پیدا کند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,706,294
تعداد بازدید امروز : 32,192
تعداد بازدید دیروز : 43,647
تعداد بازدید هفته : 75,839
تعداد بازدید این ماه : 236,688
آخرین به روزرسانی : 1399/07/06 17:10

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.