• عملیاتی شدن سامانه کاداستر معادن در 4 استان کشور

   اختصاصی/

   عملیاتی شدن سامانه کاداستر معادن در 4 استان کشور

   عملیاتی شدن سامانه کاداستر معادن در 4 استان کشور

   مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت از اجرای طرح کاداستر معادن در 4 استان کشور خبرداد.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛«اسدالله کشاورز باحقیقت»با اعلام این خبر، افزود :  از 2 اسفند 93 سامانه کاداستر معادن پس از استان آذربایجان شرقی در 4 استان تهران،‌ قم، البرز و اصفهان عملیاتی می شود.
   وی افزود: این طرح پس از اتمام طرح مستندسازی و ساماندهی محدوده های معدنی در 4 استان یاد شده و تصویب آن توسط شورای عالی معادن اجرایی می شود.
   به گفته کشاورز؛ سامانه کاداستر معادن به عنوان بخشی از طرح ایجاد سامانه اطلاعات مکانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در 5 استان کشور عملیاتی شده است.
   وی با بیان اینکه این سامانه علاوه بر استان آذربایجان شرقی از شنبه هفته آینده در 4 استان دیگر اجرایی خواهد شد افزود: در این 5 استان از این پس ثبت درخواست‌های جدید محدوده های معدنی از طریق سامانه کاداستر انجام خواهد شد.
   مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجرایی شدن این سامانه تمام روال‌های کاغذی در فرآیندهای صدور مجوزهای بخش معدن حذف و سامانه به صورت مکانیزه اقدام به صدور پروانه اکتشاف،‌گواهی کشف و پروانه بهره برداری در قالب فرم‌های جدید و تک برگی خواهد کرد که از ضریب امنیتی بالایی برخوردارند.
   کشاورز با بیان اینکه لازمه پیاده سازی سامانه کاداستر معادن انجام طرح ساماندهی محدوده‌های معدنی در کشور است افزود: با اتمام طرح ساماندهی در این 4 استان و رفع نواقص مربوط به محدوده‌های معدنی، سامانه کاداستر در این استان‌ها قابلیت اجرا پیدا کرده است.
   وی در پایان گفت: با اتمام طرح ساماندهی محدوده‌های معدنی در سایر استان‌ها، سامانه کاداستر به زودی در تمام استان‌ها اجرایی خواهد شد.
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,542,876
تعداد بازدید امروز : 10,365
تعداد بازدید دیروز : 39,364
تعداد بازدید هفته : 10,365
تعداد بازدید این ماه : 659,742
آخرین به روزرسانی : 1399/05/18 02:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.