• ساخت لیزر فیبری با توان 250 وات با حمایت طرحهای صنایع نوین وزارت صنعت، معدن و تجارت

   به گزارش حوزه اطلاع رسانی طرحهای صنایع نوین، در تاریخ 11/11/93، مهندس ادیب مدیر اجرایی طرح های صنایع نوین به همراه تیم کارشناسان از محل اجرای پروژه «ساخت لیزر فیبری با توان 250 وات» در دانشگاه شهید بهشتی که با حمایت مالی طرحهای صنایع نوین اجرا شده است، بازدید کردند.

   به گزارش حوزه اطلاع رسانی طرحهای صنایع نوین، در تاریخ 11/11/93، مهندس ادیب مدیر اجرایی طرح های صنایع نوین به همراه تیم کارشناسان از محل اجرای پروژه «ساخت لیزر فیبری با توان 250 وات» در دانشگاه شهید بهشتی که با حمایت مالی طرحهای صنایع نوین اجرا شده است، بازدید کردند.

   در سالهای اخیر لیزرهای فیبری بدلیل حجم کمتر و سبکتر بودن و کیفیت باریکه خروجی بهتر در مقایسه با لیزرهای حالت جامد توجه زیادی را در زمینههای مخابرات نوری، حسگرهای لیزری، پزشکی، پردازش مواد، نگهداری دادهها و... به خود جلب کردهاند. در این پروژه، لیزر فیبری پیوسته 220 وات با استفاده از فیبرهای دوغلافه آلاییده با ایتربیوم با مشخصات زیر طراحی، ساخت و بهینه سازی شد. این لیزر بطور خاص می تواند در برشکاری، جوشکاری، سوراخکاری و حکاکی فلزات مورد استفاده قرار گیرد.

   ایشان افزودند ضعف ها و کمبودهای آموزشی و پژوهشی در این حوزه، با کمک همه مسئولان استان شناسایی و مرتفع می گردد و برای عملی شدن این امر، برگزاری مستمر دوره های آموزشی کاربردی مفید است.

   بر اساس این گزارش، دکتر توفیق، از شرکتها و شهرکهای صنعتی این استان بازدید نموده و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این واحدها قرار گرفت.

   از دستاوردهای این سفر میتوان انتخاب مشاور آموزش، پژوهش و فناوری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان اشاره کرد. همچنین پرداخت مبلغ 200 میلیون ریال در قالب کمک هزینه فناوری از طرف اتاق اصناف مرکز استان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان، به منظور تجهیز کارگاه و آزمایشگاه رشتههای مرتبط با واحدهای صنعتی استان توسط معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت از نتایج این دیدار می باشد.

   شروع طرح مطالعات معدن خاک سرخ هرمز و واحد فرآوری آن توسط معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، دیگر دستاوردهای این سفر است.

   براساس این گزارش، مقرر گردید هماهنگیهای لازم با دانشگاههای هرمزگان، شعبه دانشگاه امیرکبیر در استان و سایر دانشگاهها جهت برنامهریزی و بستر سازی برای پرورش نیروهای توانمند، فنی و مورد نیاز استان به عمل آید و در صورت عدم توانایی دانشگاههای مذکور، واحد دانشگاه صنایع و معادن در استان فعالیت نماید.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,706,692
تعداد بازدید امروز : 32,590
تعداد بازدید دیروز : 43,647
تعداد بازدید هفته : 76,237
تعداد بازدید این ماه : 237,086
آخرین به روزرسانی : 1399/07/06 17:10

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.