• اعطای مجوز دانش بنیان به 1200 شرکت در سال 93

   دکتر وحید احمدی در حاشیه افتتاح طرح های پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ضمن اعلام این خبر افزود: امسال برای حمایت از این شرکتها دولت اعتبار خوبی را به صندوق شکوفایی و نوآوری اختصاص داده است. وی با بیان اینکه اعتبار این صندوق در سال قبل هفت هزار میلیارد ریال بوده است گفت: امسال این رقم به 10 هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

   معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم با تاکید بر سیاست حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: امسال یک هزار و 200 شرکت در کشور مجوز دانش بنیان گرفتند.

   دکتر وحید احمدی در حاشیه افتتاح طرح های پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ضمن اعلام این خبر افزود: امسال برای حمایت از این شرکتها دولت اعتبار  خوبی را به صندوق شکوفایی و نوآوری اختصاص داده است. وی با بیان اینکه اعتبار این صندوق در سال قبل هفت هزار میلیارد ریال بوده است گفت: امسال این رقم به 10 هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

   وی با اشاره به وجود آمادگی لازم برای اعطای تسهیلات به این شرکتها گفت: بر سرعت دادن به اعطای تسهیلات نیز تاکید شده تا روشها و فرآیند اعطای تسهیلات نیز بهبود یابد.

   دکتر احمدی از تصویب قانون معافیت مالیاتی طرحها و فعالیتهای تحقیقاتی با کمک شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری (عتف) خبر داد و اظهار داشت: برای این شرکتها وطرح های تحقیقاتی معافیت بیمه ای هم به تصویب رسیده است.

   وی گفت: سازمان تامین اجتماعی بخشنامه معافیت بیمهای را ابلاغ کرده است و بستر کار تا حدودی برای توسعه فعالیتهای تحقیقاتی فراهم شده و موانع نیز برطرف شده است.

   معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان سخنان خود از به بهره برداری رسیدن تعدادی طرح های تحقیقاتی از جمله تولید داروهای درمان سرطان پروستات و طرح های تجهیزاتی در استانهای مختلف خبر داد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 233,893,714
تعداد بازدید امروز : 6,168
تعداد بازدید دیروز : 36,834
تعداد بازدید هفته : 6,168
تعداد بازدید این ماه : 375,315
آخرین به روزرسانی : 1399/03/10 00:18

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.