• نمایشگاه اکسپو میلان 11 اردیبهشت افتتاح می شود

   نمایشگاه اکسپو میلان 11 اردیبهشت افتتاح می شود

   اکسپو ۲۰۱۵ میلان با موضوع «تغذیه زمین، انرژی برای حیات» از ۱۱ اردیبهشت ماه تا ۱۱ آبان ماه سال ۱۳۹۴ در شهر میلان ایتالیا برگزار خواهد شدو بیش از ۱۶۰ کشور در این رویداد جهانی شرکت می‌کنند ضمن آنکه تعدادی از سازمان‌های بین‌المللی نظیر سازمان ملل نیز در این اکسپو حضور خواهند داشت.

   به گزارش شاتا ، محل پاویون (سالن) ایران از بهترین مکان‌ها در اکسپوی ۲۰۱۵ بوده و یکی از بهترین اماکن اکسپو در اختیار ایران قرار گرفته که در کنار غرفه‌های آلمان، شیلی، اسپانیا و آمریکا قرار دارد.
   مدت برگزاری اکسپوی میلان حدود ۶ ماه به طول می انجامد و  در این مدت یک روز به عنوان روز ملی ایران در نظر گرفته شده که آن هم اول شهریور ماه مصادف با روز بزرگداشت بوعلی سینا یا روز پزشک است.
   طرح سالن ایران در اکسپوی میلان یک طرح زیبا می باشد و از میان ۱۱ طرح پیشنهادی مورد پذیرش قرار گرفته که حاصل تلاش شبانه روزی یک تیم ۵۰ نفره و متخصص است.
   با در نظر گرفتن موضوع اصلی اکسپو ۲۰۱۵ میلان که «تغذیه زمین، انرژی برای حیات» است، سفره به عنوان تم طراحی یا همان مفهومی پاویون ایران انتخاب شد که تفکر اصیل آن ریشه در باور ایرانی پیرامون میهمانی الهی و گستردگی نعمات روی سفره خداوندی دارد.
   سطح داخلی این فضا با طرح‌هایی مزین شده که یادآور هنرهای دستی و گلدوزی‌های رنگارنگ سفره‌های سنتی ایرانی است و در تار و پود این سفره روایت انواع خوراک ایرانی و همچنین کشاورزی مردمان این مرز و بوم را از دیرباز تا به امروز می‌توان یافت.
   اکسپو یک رویداد جهانی است  که توسط کشورهای منتخب متشکل از اعضای سازمان بین‌المللی هماهنگ‌کننده برپایی اکسپو، می باشد . ایران برای نخستین بار در طول تاریخ برگزاری اکسپو، توانسته است  خود اقدام به ساخت و ساز غرفه در این رویداد جهانی کند به گونه‌ای که در هیچ یک از دوره‌های گذشته اکسپوی ایران سازنده غرفه خود نبوده است.
   این رویداد  جهانی هر 5 سال یک بار در یک کشور برگزار می شود که در سال 2010 در شانگهای چین برگزار شد.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,347,207
تعداد بازدید امروز : 35,040
تعداد بازدید دیروز : 37,953
تعداد بازدید هفته : 143,174
تعداد بازدید این ماه : 543,010
آخرین به روزرسانی : 1399/04/17 21:03

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.