• معرفی ظرفیتها و توانمندیهای ایران در نمایشگاه اکسپو میلان

   معرفی ظرفیتها و توانمندیهای ایران در نمایشگاه اکسپو میلان

   ظرفیتها، توانمندیها و پتانسیلهای جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف گردشگری،کشاورزی،محیط زیست،فنآوری،صنعتی وتجاری جمهوری اسلامی ایران در غرفه ای به مساحت 2 هزار متر در اکسپو میلان به نمایش گذاشته می شود.

   به گزارش شاتا، موضوع اکسپو 2015 به "تغذیه زمین، انرژی برای حیات" به مدت 6 ماه از 11 اردیبهشت لغایت 11 آبانماه برپاست.
   شعار پاویون ایران نیز با عنوان "سفره جهانی، فرهنگ ایرانی " انتخاب شده است.
   در این مدت یک روز به عنوان روز ملی ایران در نظر گرفته شده که آن هم اول شهریور ماه مصادف با روز بزرگداشت ابن سینا حکیم ، فیلسوف و پزشک نامدار ایران یا روز پزشک است.
   مفاهیم عدالت، بخشش، قناعت و شکرگزاری بر سر سفره ایرانی که ریشه در تاریخ و فرهنگ دارد، در پاویون کشورمان در نمایشگاه اکسپو میلان استفاده شده تا مخاطبان و بازدیدکنندگان مفاهیم خوبی را در این ارتباط دریافت نمایند.
   مفاهیم عدالت، بخشش، قناعت و شکرگزاری بر سر سفره ایرانی که ریشه در تاریخ و فرهنگ دارد، در پاویون کشورمان در نمایشگاه اکسپو میلان استفاده شده تا مخاطبان و بازدیدکنندگان مفاهیم خوبی را در این ارتباط دریافت نمایند.
   پاویون ایران در دوطبقه احداث شده که طبقه فوقانی به فضای نمایشگاهی تخصیص یافته و به تناسب اقلیم های هفت گانه آب و هوایی ایران زمین تقسیم بندی شده است، در حالی که طبقه پایین به ارائه محصولات بومی و غذاهای سنتی و گیاهان دارویی کشور و همچنین خدمات پذیرایی بازدیدکنندگان اختصاص یافته است .
   ساختمان پاویون ایران باز و در تعامل مستقیم با محیط پیرامونش طراحی شده و داخل آن برای عبور کنندگان از خیابان جهانی قابل مشاهده است.
   همچنین ایران برای نخستین بار در طول تاریخ برگزاری اکسپو، توانسته خود اقدام به ساخت و ساز غرفه در این رویداد جهانی کند به گونه ای که در هیچ یک از دوره های گذشته اکسپوی ایران سازنده غرفه خود نبوده است.
    در نمایشگاه اکسپو 145 کشور و سه سازمان بین المللی حضور دارند و پیش بینی می شود تا20 میلیون نفر از آن بازدید کنند. این نمایشگاه هر پنج سال یکبار در یکی از کشورهای جهان برگزار می شود .
    در این نمایشگاه 150 رستوران در 9 منطقه وجود دارد که به طور متوسط هر ساعت پنج هزار و 887 پرس غذا سرو می کنند و در طول مدت فعالیت این نمایشگاه، 26 میلیون پرس غذا برای تغذیه 20 میلیون بازدید کننده سرو خواهد شد.
   یکی از موارد جالب در این نمایشگاه معرفی حشراتی است که در می توانند در آینده جزو سبد غذایی انسان باشند. در جهان بیش از یک هزار و 900 گونه حشره وجود دارد که قابل خوردن است و می تواند غذای 2 میلیارد نفر در جهان را تشکیل دهد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,359,107
تعداد بازدید امروز : 45,778
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 264,860
تعداد بازدید این ماه : 378,610
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 18:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.