• سفیر ایران در ایتالیا؛

   اکسپو فرصتی برای نمایش صنایع و فرهنگ کشور است

   اکسپو فرصتی برای نمایش صنایع و فرهنگ کشور است

   سفیر جمهوری اسلامی در ایتالیا گفت: نمایشگاه اکسپو واقعه مهمی است که بلحاظ وجود کشورهای دیگر در آن می توان صنایع و فرهنگ کشورمان را در معرض نمایش دیگران قرار دهیم.

   به گزارش شاتا از ایرنا، مفاهیم عدالت، بخشش، قناعت و شکرگزاری بر سر سفره ایرانی که ریشه در تاریخ و فرهنگ دارد، در پاویون کشورمان در نمایشگاه اکسپو میلان استفاده شده تا مخاطبان و بازدیدکنندگان مفاهیم خوبی را در این ارتباط دریافت نمایند.

   جهانبخش مظفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اکسپو را نمایشی از سنت و فرهنگ کشورها دانست و افزود: برگزاری این نمایشگاهها می تواند شناخت کشورها را از یکدیگر کمک کند.
   وی هدف ایران از شرکت در نمایشگاه بین المللی میلان، عرضه توانمندی ها و معرفی فرهنگ، رسوم، آداب و سنت های خود به جهانیان است تا آنان از نزدیک با صنایع دستی، محصولات غذایی ایرانی، جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی و فرهنگی ایران آشنا شوند.
   مظفری افزود: این رویداد مهم بین المللی فرصتی برای عرضه آخرین دستاوردها و همچنین آشنایی با توانمندی و تولیدات دیگر کشورهاست. در این نمایشگاه تجار، بازرگانان و شرکت های سرمایه گذاری از نزدیک با توانمندی های دیگران آشنا می شوند و زمینه خوبی جهت توسعه مناسبات و همکاری های فیمابین کشورها بویژه با ایتالیا بعنوان میزبان این رویداد مهم بین المللی می باشد.
   وی گفت: ایران و ایتالیا دارای روابط و همکاری های خوبی در زمینه های مختلف بویژه در بخش تجاری، گردشگری و فرهنگی هستند که امیدواریم این فرصت زمینه توسعه بیشتر همکاری ها و نزدیکی بیشتر میان دو کشور را فراهم کند.
   سفیر ایران در ایتالیا افزود: ایران در طول تاریخ همواره حلقه اتصال و پل ارتباطی میان شرق و غرب بویژه برای تجار و بازرگانان بوده است. جاده تاریخی ابریشم به عنوان سمبل ارتباط اقتصادی شرق و غرب با ایران معنی پیدا می کرد.
   وی اظهار داشت: نمایشگاههای اکسپو می توانند در جهت تعامل میان کشورها نیز تاثیرگذار باشند.
   مظفری گفت: غرفه کشورمان در اکسپو میلان دارای تزیینات زیبایی است و در اولین روز افتتاح بازدیدکنندگان بسیاری از آن دیدن کردند.
   نمایشگاه بین المللی اکسپو شهر میلان در شمال ایتالیا، روز جمعه اول ماه مه (11 اردیبهشت) آغاز بکار خواهد کرد و به مدت 6 ماه تا روز 31 اکتبر ادامه خواهد داشت.
   در نمایشگاه اکسپو 145 کشور و سه سازمان بین المللی حضور دارند و پیش بینی می شود تا 20 میلیون نفر از آن بازدید کنند. این نمایشگاه هر پنج سال یکبار در یکی از کشورهای جهان برگزار می شود و موضوع امسال آن 'تغذیه سیاره زمین، انرژی برای زندگی' است.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 235,349,994
تعداد بازدید امروز : 157
تعداد بازدید دیروز : 37,670
تعداد بازدید هفته : 145,961
تعداد بازدید این ماه : 545,797
آخرین به روزرسانی : 1399/04/17 21:03

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.