• طرح تکاپو با همکاری یونیدو در شهر رضویه مشهد اجرا شد

   طرح تکاپو با همکاری یونیدو در شهر رضویه مشهد اجرا شد

   طرح ملی تکاپو وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه در شهر رضویه از توابع شهرستان مشهد با راه اندازی واحد تولید پوشاک بانوان به مرحله اجرا درآمد.

   رضا تازیکی کارگزار طرح تکاپو در خراسان رضوی گفت: این طرح با هدف توسعه کسب و کارهای خرد، توانمندسازی کارجویان فاقد مهارت و پایدارسازی مشاغل در مناطق کم برخوردار با همکاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد( یونیدو) به صورت نمونه در هفت استان کشور در حال اجرا است.
   یونیدو با 151 کشور عضو از سازمانهای تخصصی ملل متحد که مقر آن در وین است سال 1966 میلادی با هدف ارتقا و تسریع توسعه صنعتی در کشورهای در حال توسعه و یا اقتصادهای در حال گذار و توسعه روابط صنعتی بین المللی فعال شد.
   تازیکی افزود: هدف از جلب همکاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در اجرای طرح تکاپو کسب تجارب بین المللی و مشارکت در بازارهای جهانی است.
   وی گفت: این طرح در قالب راه اندازی واحد تولید پوشاک بانوان با اشتغالزایی برای 35 زن کارجو فاقد مهارت ساکن شهر رضویه برای نخستین بار در خراسان رضوی با همکاری شورای اسلامی شهر مشهد به اجرا درآمد.
   او افزود: شهر رضویه از مناطق تازه تاسیس و جزو حاشیه شهر مشهد محسوب می شود که حدود 70 هزار نفر جمعیت دارد.
   کارگزار طرح تکاپو در خراسان رضوی ادامه داد: تامین هزینه های راه اندازی شبکه تولید پوشاک بانوان در شهر رضویه از سوی وزارت کار و یونیدو صورت گرفته و این واحد به زودی در قالب شرکت تعاونی تولیدی توسعه می یابد.
   وی گفت: طرح تکاپو در خراسان رضوی شامل توسعه چند خوشه صنعتی از جمله زعفران، پوشاک، کفش و گردشگری است که نخستین بخش آن از شبکه تولید پوشاک بانوان در شهر رضویه کلید خورد.
   او افزود: به زودی مرکز طراحی و آموزش تولید پوشاک با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در قالب طرح تکاپو در استان راه اندازی می شود.
   وی ایجاد اشتغال برای مددجویان بهزیستی، زنان سرپرست خانوار و نیازمندان فاقد مهارت را از اهداف عالی اجرای طرح تکاپو در خراسان رضوی برشمرد.
   وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اواخر سال گذشته در جلسه شورای عالی اشتغال از ایجاد 500 هزار شغل در قالب اجرای طرح تکاپو برای رونق بنگاههای خرد در بازار اشتغال خبر داده بود.
   میزان بیکاری در خراسان رضوی 8.9 درصد و جمعیت شاغل در این استان شش میلیون نفری یک میلیون و 729 هزار و 667 نفر است. 

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 239,893,835
تعداد بازدید امروز : 40,127
تعداد بازدید دیروز : 64,948
تعداد بازدید هفته : 220,897
تعداد بازدید این ماه : 1,424,230
آخرین به روزرسانی : 1399/07/29 15:47

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.