• تشکیل کمیته هماهنگی یونیدو در وزارت صنعت، معدن و تجارت

   تشکیل کمیته هماهنگی یونیدو در وزارت صنعت، معدن و تجارت

   در راستای توسعه روابط بین المللی و همکاری بیشتر با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، وزارت صنعت معدن وتجارت با دعوت از سایر وزارتخانه های ذیربط اقدام به تشکیل کمیته هماهنگی یونیدو نموده است

            در دوره قبلی حضور جناب آقای مهندس نعمت زاده در وزارت صنایع، ارتباط با  سازمان های بین المللی به ویژه یونیدو که یکی از بزرگترین سازمان های بین المللی مرتبط با بخش صنعت و معدن است در حد اعلای خود بوده به گونه ای که ریاست هیأت مدیره این سازمان در سال های 1990 و91 میلادی با جمهوری اسلامی ایران به عهده جناب آقای دکتر علی اصغر توفیق بوده است و ایشان دو سال به عنوان رییس هئیت مدیره با اقتدار یونیدو را اداره کردند. به گونه ای که از طرف کشورهای آسیایی و G77 ایشان به عنوان مدیرکل بعدی سازمان یونیدو پیشنهاد شدند.

   در سالهای گذشته فعالیت های بین المللی وزارتخانه به حداقل ممکن رسید و این موضوع با رویکرد وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت همخوانی ندارد. در راستای احیا و توسعه روابط بین المللی  وزارتخانه در ماه های گذشته معاونت آموزش، پژوهش و فناوری و با نظر مساعد وزیر محترم اقدام به تشکیل کمیته هماهنگی یونیدو نمود تا با این روش ساز و کارهای استفاده از منابع مالی و اطلاعاتی یونیدو را بررسی و زمینه استفاده بخش صنعت، معدن و تجارت را از دوره های آموزشی، نشست های علمی وتبادلات علمی و فنی طرفین و سایرکشورهای عضو یونیدو فراهم آید.

   تاکنون دو جلسه از کمیته هماهنگی با یونیدو با حضور وزارتخانه های جهاد کشاورزی، نفت، نیرو، تعاون کار و رفاه اجتماعی و امورخارجه و... برگزار شده که منجر به آشنایی بیشتر این وزارتخانه ها با سازمان یونیدو و تصویب آیین نامه اجرایی کمیته گردیده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,783,959
تعداد بازدید امروز : 22,885
تعداد بازدید دیروز : 43,879
تعداد بازدید هفته : 153,505
تعداد بازدید این ماه : 314,354
آخرین به روزرسانی : 1399/07/08 12:18

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.